Week 8: Vikings překvapivě vyloupili Lambeau Field

6.11.2020 - Nikdo nedával Vikings před zápasem šanci. Včetně mě. Navzdory všem předpokladům se ale dokázali Vikings vzepřít svém odvěkému diviznímu rivalovi z Green Bay a připravili mu nepříjemné překvapení, když porazili Packers 28:22.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharp, WR Dan Chisena, OL Oli Udoh, DE Jordan Brailford, CB Chris Jones, CB Holton Hill a S Curtis Riley.

Packers předvedli na úvod utkání 8 minutový drive, na jehož konci našel Aaron Rodgers 5-yardovým pasem v endzone Vikings Davante Adamse a Packers se ujali vedení, 0:7. Za šest minut bylo srovnáno, když Dalvin Cook skóroval 21-yardový běhový touchdown, 7:7. Za devět minut už ale vedli opět Packers, když Aaron Rodgers z 1-yardové linie vyzval ke skórovaní druhého touchdownu v zápase Davante Adamse, 7:14. Půl minuty před koncem bylo skóre znovu vyrovnané pote, co si cestu do endzone proklestil z 1-yardové linie Dalvin Cook, 14:14. Tímto skóre první poločas skončil.

Na úvod druhého poločasu předvedli Vikings další dlouhý drive, který skončil 1-yardovým běhovým touchdownem v podání Dalvina Cooka, 21:14. V navazujícím drivu zahrávali Packers na 37-yardové linii Vikings situaci 4&10, avšak neuspěli. Vikings získali balon právě na 37-yardové linii a o čtyři hry později skóroval čtvrtý touchdown zápasu Dalvin Cook po 50-yardové catch and run akci, 28:14. Necelé tři minuty před koncem snížili Packers stav zápasu po 7-yardovém pasu na Davante Adamse. Packers poté zahráli úspěšně two-point conversion, 22:28. Veškeré snahy Packers o vyrovnání utnul v závěru strip sackem D.J. Wonnum. Vikings tak vyhráli 28:22.

Dalvin Cook

Hlavní důvod vítězství Vikings. Byl nezastavitelný. Po zemi si připsal ze 30 běhů 163 yardů a 3 touchdowny a nadto zachytil 2 pasy pro 63 yardů a 1 touchdown. Skóroval všechny touchdowny Vikings v zápase a zasloženě byl jmenován NFC Offensive Player of the Week.

Eric Kendricks

Opět byl všude na hřišti. Připsal si 13 tacklů, 6 stopek a z šesti pasů, které letěly z ruky Aarona Rodgerse jeho směrem povolil 4 kompletace pro pouhých 23 yardů. Kendricks je základním stavebním kamenem nové obrany Vikings.

Riley Reiff

V letošní sezoně podává nejlepší výkony v dresu Vikings a je v jejím dosavadním průběhu nejlepším ofenzivním linemanem Vikings. To platilo i v zápase proti Packers. Spolehlivý v pasové protekci a efektivní v běhové hře.

Vikings předvedli povedený týmový výkon a přestože bychom mohli najít nepovedené výkony, převážně v obraně, po takové výhře se do toho pouštět nebudu.

Běhová hra Vikings byla absolutně dominantní. Kirk Cousins si tak mohl dovolit luxus hodit balon jen 14 za zápas. To je cesta Vikings k vítězství. Nedávat Cousinsovi balon do rukou. Smutné.

Obrana Vikings nepustila Packers ve druhém poločase vůbec do hry. Body jim dovolila skórovat a ž v samotném závěru a zdramatizování už nedopustila. Příjemná změna.

Když hovoříme o samotném závěru, rád bych vyzdvihl poslední hru zápasu, D.J. Wonnum nekompromisně poslal k zemi nic netušícího Aarona Rodgerse. Krásná hra.

Pozice cornerbacků je letos pro Vikings prokletá. Nejen, že jim od začátku sezony chybí zkušenosti, tak je provází zranění. Už před zápasech chyběli dva nezkušenější hráči Mike Hughes (na IR kvůli krku) a Holton Hill (chodilo). V zápase se navíc zranili Cameron Dantzler (otřes mozku) a Mark Fields (hrudník). To už by mohl být v neděli vážně problém.

Diskusní téma: Week: Vikings překvapivě vyloupili Lambeau Field