Week 9: Vikings zvládli i další divizní souboj, porazili Lions

15.11.2020 - Vikings zvládli i druhý divizní souboj v řadě a tentokrát porazili Detroit Lions 34:20, vylepšili svoji bilanci na 3-5, srovnali tak v divizi svou bilanci právě s Lions a ještě nám dávají naději, že by se mohli zázračně vrátit do boje o play-off.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharp, OT Oli Udoh, DT James Lynch, DE Jordan Brailford, CB Cameron Dantzler a CB Dylan Mabin.

Vikings zastavili ofenzivu Lions v úvodním drivu zápasu během tří her. Když pak bylo ze zápasu odehráno přibližně čtyři a půl minuty, ujali se vedení poté, co Dalvin Cook skóroval 5-yardový běhový touchdown, 7:0. O šest a půl minuty se pokusil Matt Prater o 46-yardový field goal, avšak nebyl úspěšný a Lions tak vedení Vikings nesnížili. O další dvě a půl minuty později navýšili Vikings své vedení, když Kirk Cousins našel 9-yardovým pasem v endzone soupeře Irva Smithe Jr. Dan Bailey pak ovšem minul extra point, 13:0. Prvních bodů zápasu se Lions dočkali před polovinou druhé čtvrtiny, a to díky proměněnému 23-yardovému field goalu. Necelou minutu a půl před koncem poločasu předvedli Lions vzdušnou 15-yardovou touchdownovou akci po ose Matthew Stafford - Marvin Jones a rozdíl ve skóre byl už jen tři body, 13:10. Vikings však stihli odpovědět a 15 vteřin před koncem prvního poločasu hodil Kirk Cousins z 22-yardové linie krátký pas na Ameera Abdullah, který následně i s balonem proletět nad pylonem v rohu endzone a skóroval touchdown, 20:10. Tím stanovil konečné skóre prvního poločasu.

Druhý touchdown zápasu si po 1-yardovém pasu z ruky Kirka Cousinse připsal přibližně v polovině třetího dějství Irv Smith Jr. a zařídil tak pro Vikings dalších šest bodů navíc, ten sedmý přidal Dan Bailey, 27:10. Necelých pět minut před koncem téže čtvrtiny zachytil Eric Wilson interception na vlastní 12-yardové linii a s balonem se pak posunul 16 yardů vpřed na 28-yardovou linii. O několik chvil později však zablokovali Lions punt Vikings a zahájili tak svůj drive na 22-yardové linii Vikings. Po několika hrách chytil  Eric Kendricks interception ve vlastní endzone a na balón šli opět Vikings. Po čtyřech minutách odehraných v poslední čtvrtině proměnil Matt Prater 45-yardový field goal a o tři body tak stáhl náskok Vikings, 13:27. O pár vteřin později předvedl Dalvin Cook 70-yardový běhový touchdown a potvrdil svoji dominanci v NFL, 34:13. V dalším drivu hodil Chase Daniel, který vystřídal zraněného Stafforda, interception, kterou na 39-yardové linii Vikings zachytil Harrison Smith. Sedm minut před koncem zablokovali Lions další punt Vikings a rozehrávali svůj navazující drive na 2-yardové linii Vikings. Hned v první hře našel Chase Daniel, T.J. Hockersona, 34:20. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo.

Dalvin Cook

Další dominantní výkon, kdy si opět připsal přes 200 yardů od line of scrimmage. Tentokrát si z 22 běhů připsal 206 yardů a 2 touchdowny. Navrch přidal 2 zachycené přihrávky pro 46 yardů vzduchem. Podruhé v řadě získal ocenění NFC Offensive Player of the Week.

Irv Smith Jr.

Zachytil jen 2 pasy pro 10 yardů, což není nic, co by stálo za zmínku. Za zmínku ale určitě stojí to, že oba zachycené pasy znamenaly touchdown. Je dobře, že Vikings tohoto hráče začínají více zapojovat do svých ofenzivních plánu. Pro budoucnost je to to nepochybně zapotřebí.

Jeff Gladney

Předvedl výkon hodný startera NFL. Tento nováček se letos zatím spíše hledal, i když se postupně zlepšoval. Proti Lions vynechal jen jediný defenzivní snap a pokud by měl hrát jako proti Lions, asi bychom se nezlobili. Připsal si 6 tacklů a 3 stopky. Z 9 pasů, které letěly jeho směrem bylo zkompletováno 5 pro pouhých 28 yardů. Dobrá práce.

Jaleel Johnson

Vůbec nenaplňuje předpoklady, pro které si jej vybrali Vikings v roce 2017 ve 4. kole draftu. Špatný proti běhu a nevýrazný jako pass rusher. Střed defenzivní linie Vikings je slabý.

Obrana Vikings zachytila hned tři interceptions, z toho dvě ve vlastní endzone. Tím obrana velkou měrou přispěla k výhře svého týmu.

Za Vikings nastoupili na pozicích cornerbacka Jeff Gladney (74 snapů), Kris Boyd (74 snapů) a Chris Jones (58 snapů). Tedy hráči, kteří na začátku sezony byl čtvrtým a pátým cornerbackem Vikings a cornerbackem, který ještě před nedávnem nebyl ani na soupisce. I v tomto složení však podali cornerbackové Vikings velice slušný výkon, kterým mile překvapili.

Útok Vikings odehrál jen 55 ofenzivních her, ale byl mimořádně efektivní, kdy se mu dařilo získávat v průměru 8,9 yardů na hru, takže získal téměř 500 yardů. K tomu nepochyběn přispělo i to, že ofenzivní linie podala solidní výkon a nepovolila ani jeden sack a pouze jeden hit (Ezra Cleveland).

Lions zablokovali hned dva punty Vikings. Ve většině zápasů by toto znamenalo zásadní problém, který by dost možná znamenal prohru, neboť Lions dvakrát začínali svůj drive v mimořádně výhodné pozici. To už by se nemělo opakovat.

Diskusní téma: Week 9: Vikings zvládli i další divizní souboj, porazili Lions