Week 9: Vikings se chybami připravili o výhru v Kansasu

9.11.2019 - V neděli Vikings nastoupili v Kansasu a přestože se po většinu druhého poločasu zdálo, že mají k výhře o malý kousek blíž, nevyhráli. Ve vyrovnaném závěru několikrát chybovali, zatímco soupeř předvedl několik povedených her. Nakonec podlehli 23:26. Momentálně tak mají bilanci 6-3, která jim zaručuje druhé místo v divizi.

Neaktivními byli OT Oli Udoh, OG Dru Samia, OC Brett Jones, DT Armon Watts, DT Hercules Mata’afa, DT Jalyn Holmes a S Marcus Epps.

Průběh zápasu

Zatímco ofenziva Vikings nepředvedla v prvních dvou drivech utkání zhola nic, Chiefs na konci druhého drivu skórovali touchdown po 40-yardovém pasu Matta Moorea na Tyreeka Hilla, 0:7. Necelé tři minuty před koncem prvního dějství našel Kirk Cousins 4-yardovým pasem v endzone Chiefs Olabisiho Johnsona a stav utkání byl srovnán, 7:7. Čtyři a půl minuty před koncem se dostali Chiefs zpět do vedení, když Harrison Butker proměnil 24-yardový field goal, 7:10. Vikings dokázali vyrovnat 6 vteřin před koncem díky proměněnému 29-yardovému field goalu v podání Dana Baileyho, 10:10.

Na začátku druhého poločasu vracel Mecole Hardman poměrně úspěšně úvodní kick-off, avšak Mike Hughes mu vyrazil balon z ruky a Holton Hill získal míč do držení Vikings na 38-yardové linii Chiefs. Vikings využili tohoto turnoveru ke skórování touchdownu po 16-yardové catch and run akci na Ameera Abdullaha. Dan Bailey však bohužel minul extra point, 16:10. Šest minut před koncem třetí čtvrtiny Damien Williams utekl všem obráncům Vikings a připsal 91-yardový běhový touchdown, 16:17. Půl minutu před začátkem poslední čtvrtiny proměnil Harrison Butker 45-yardový field goal a Chiefs odskočili na rozdíl čtyř bodů, 16:20. Po čtyřech minutách čtvrté čtvrtiny otočili Vikings stav utkání poté, co Kirk Cousins trefil 3-yardovým pasem prostor, kde se nacházel Kyle Rudolph  ten se nemýlil a míc zachytil, 23:20. Dvě a půl minuty před koncem zápasu vyrovnal Harrison Butker skóre zápasu proměněním 54-yardového field goalu, 23:23. Po mizerném puntu Brittona Colquitta začínali Chiefs poslední drive utkání na polovině Vikings, čehož využili a výhru jim zajisti Harrison Butker 44-yardovým field goalem. Vikings prohráli 23:26.

Potěšili

Everson Griffen

Defenzivní dynamo. Zejména s přibývajícím čase byl vidět víc a víc a  závěru zápasu byl v podstatě neustále v backfieldu Chiefs. Připsal si jeden sack, dva hity a čtyři stopky.

Laquon Treadwell

Nepředvedl bůhví jak skvostný výkon, ale zachytil 3 pasy pro 58 yardů, což znamenalo největší počet zachycených yardů v týmu. Cekově působil mnohem lépe než si ho pamatujeme z předešlých sezon a zejména s přihlédnutím k tomu, že už s ním vůbec nikdo nepočítal, byl překvapivě platným hráčem. Nikdy z něj nebude wide receiver číslo jedna ani dva, ale jako třetí až čtvrtý wide receiver by mohl být platný.

Dalvin Cook

Po zemi to šlo v neděli těžko, ale přesto získal 115 yardů od line of scrimmage. Jeho schopnost nechat protihráče míjet tackly je obdivuhodná a i proti Chiefs to bylo k vidění.

Nepotěšili

Trae Waynes

Otřesný výkon. Tyreek Hill si s ním dělal, co si zamanul. Jeho směrem letělo 9 psů, zkompletováno bylo 7 pro 143 yardů a 1 touchdown. K tomu navrch minul jeden tackle. V příští sezoně už ho podle mě ve fialové neuvidíme.

Anthony Harris

Jak se mu letos daří, tak proti Chiefs to byla slabota. Jeho směrem letěly čtyři přihrávky a všechny byly zkompletovány pro celkem 35 yardů. K tomu navíc svým špatným postavením měl prsty v dlouhém běhovém touchdownu.

Pat Elflein

Obrovská slabina. V pasové protekci je neskutečně slabý a upřímně už nevěřím tomu, že se to kdy změní. V zápase povolil jediný sack Kirka Cousinse i jeho jediný hit.

Povedlo se

Nic moc co by stálo za zmínku.

Nepovedlo se

Kopáči tentokrát Vikings nepodrželi. Dan Bailey minul extra point. Jednak to sebere vítr z plachet po skórovaném touchdownu a navíc i ten jeden bod ovlivní další průběh zápasu a prostě schází. No, a Britton Colquitt svým naprosto zpackaným puntem v závěru utkání v podstatě daroval výhru soupeři.

Obrana nepodala nejlepší výkon. Před zápasem jsme očekávali, že bude těžké Chiefs zastavit, i když nastoupí Matt Moore. To se potvrdilo, ale i tak se obrana dopustila chyb, které prostě neměly přijít. Zejména a především dlouhý běh Damiena Williamse. To byla hra, která byla možná klíčová a obrana Vikings takové chyby prostě nedělá.

Skončil říjen a ofenziva zdaleka nepůsobila tak jako právě v tomto měsíci. Místy se zdálo, že chybí nápady, někdy byla příliš konzervativní, někdy ustoupila od her, které vycházely. Nebylo to dobré. Kirk Cousins podal statisticky slušný zápas, ale bylo tam příliš mnoho minutých snadných cílů na to, aby se dal pochválit.