Week 8: Vikings dokázali i přes matný výkon Redskins porazit

25.10.2019 - Vikings se dnes v noci utkali s Washingtonem Redksins, kterým se letos vůbec nedaří. Přestože byli Vikings jasnými favority, na hřišti se to, zejména v prvním poločas příliš nezrcadlilo. Nicméně Vikings nakonec dokázali bez nervů dovést utkání do vítězného konce a po výhře 19:9 prodloužili sérii výher na čtyři a vylepšili si bilanci na 6-2.

Neaktivními pro zápas byli WR Adam Thielen, OT Oli Udoh, OL Brett Jones, OG Dru Samia, DL Hercules Mata’afa, DT Armon Watts a LB Cameron Smith.

Vikings se v prvním drivu zápasu dostali až na 25-yardovou linii Redskins, kde se však Stefon Diggs dopustil fumblu a Redskins získali držení míče na svou stranu. V navazujícím drivu vyrazil Danielle Hunter Case Keenumovi z ruky míč, který Shamar Stephen zalehl na 46-yardové linii Redskins. Po třech hrách se Vikings rozhodli na 37-yardové linii zahrát situaci 4&1 a byli díky běhu Dalvina Cooka úspěšní. Následně se po necelých 10 minutách zápasu Vikings ujali vedení po proměněném 50-yardovém field goalu v podání Dana Baileyho, 3:0. Na začátku druhé čtvrtiny proměnil Dustin Hopkins 21-yardový field goal a Redskins srovnali stav utkání, 3:3. V polovině druhého dějství vrátil Vikings tříbodové vedení Dan Bailey po úspěšném pokusu o 29-yardový field goal, 6:3. První hru po two-minute warning v prvním poločase Redskins opět srovnali skóre po 30-yardovém field goalu. Sedm vteřin před koncem prvního poločasu skóroval Dalvin Cook 4-yardový běhový touchdown  a Vikings byli opět ve vedení, 13:6. S tímto skóre na světelné tabuli první poločas skončil.

Vikings získali další body i ve svém prvním drivu v prvním poločase, když Dan Bailey proměnil 27-yardový field goal, 16:6. Přibližně 5 minut před koncem třetí čtvrtiny proměnil Dustin Hopkins field goal že vzdálenosti 43 yardů a snížil vedeni Vikings, 16:9. O několik her později se Vikings rozhodli zahrát situaci 4&1 na vlastní 34-yardové linii, avšak neúspěšně, a Redskins tak získali držení míče ve velmi výhodné pozici na hřišti. O dva snapy později zachytil Anthony Harris interception a Vikings rozehráli svůj další drive na vlastní 19-yardové linii. Necelých 11 minut před koncem posledního dějství proměnil Dan Bailey 40-yardový field goal, 19:9. Do konce utkání už se skóre nezměnilo.

Dalvin Cook

Sice si nepřipsal další zápas se 100 a více naběhanými yardy, když naběhal ze 23 běhů 98 yardů, ale přidal k tomu navíc 73 yardů vzduchem z 5 zachycených pasů. Celkem tedy získal 171 yardů a jeden běhový touchdown. Bez debat klíčová postava ofenzivy Vikings.

Dan Bailey

Nechal zapomenout na poslední zápas proti Lions, ve kterém minul svůj jediný pokus o field goal. Dnes v noci dostal příležitost čtyřikrát a pokaždé byl neomylný včetně jednoho pokusu ze vzdálenosti 50-yardů. Výborná práce.

Danielle Hunter

Povedený zápas. Připsal si strip sack a tři stopky. Celý zápas bylo jako nezastavitelné dynamo.

Xavier Rhodes

Další špatný výkon. Jeho směrem letěly čtyři pasy a všechny byly zkompletovány pro celkem 46 yardů. Navíc minul dva tackly a dopustil se defensive pass interference, která posunula Redksins do těsné blízkosti endzone Vikings. Takhle to fakt nepůjde.

Pat Elflein

Při běhové hře je platný, ale pokud jde o pasovou protekci, tak se nedá použít jiné slovo než mizérie. Jeho největší slabinou je, že vůbec není schopen zastavovat silné pass rushery. Dnes povolil jeden sack a navíc si připsal hned tři penalty za držení.

Kyle Rudolph

Ne že by odehrál vysloveně špatný zápas, ale čím dál tím je patrné, jak pomalým hráčem je a upřímně začínám mít pocit, že fyzicky už na nejvyšší úroveň nestačí, přestože je tak placen.

V druhé polovině si Redskins v podstatě neškrtli. Otázka je, jestli je to zlepšeným výkonem nebo skutečností, že do druhého poločasu nastoupil na postu quarterbacka Dwayne Haskins (Case Keenum odstoupil pro otřes mozku). Každopádně Redskins získali jen 69 yardů a tři body.

Vikings nepodali bůhvíjaký výkon, přesto ale dokázali vyhrát, a to je potřeba ocenit. Velké týmy nemusí vždy vyhrát po krásných výkonech, důležité je, že dokáží vyhrát, i když se jim zrovna nedaří. Nyní ale čeká Vikings těžký los, a tak by bylo potřeba, aby se jim dařilo, protože dnešní výkon nebude stačit na všechny soupeře. A nesmíme zapomenout, že Vikings vyhráli v primetimu a to se cení dvojnásob.

Přestože ofenziva nepodala takový výkon jako v předchozích třech zápasech, Vikings v zápase ani jednou nepuntovali, což se jim povedlo naposledy v roce 2004.

Stefon Diggs předvádí v posledních zápasech výrazné výkony, které však sráží zbytečnými dropy a fumbly. Dnešní zápas nebyl výjimkou. Diggs zachytil 7 pasů pro 143 yardů. Nicméně v prvním drivu po krásné catch-and-run akci opět ztratil držení míče. Jednalo se o třetí ztracený fumble v jeho podání, což je nejvíc mezi všemi hráčů NFL, kteří nejsou quarterbacky. Pokud pro něj nebyly poslední týdny varováním, tak doufejme, že tento zápas byl, protože se z jeho zbytečných chyb začíná stávat zvyk, o který nikdo nestojí.

Vikings ve třetí čtvrtině vedli 16:9 a rozhodli se zahrát situaci 4&1 na vlastní 34-yardové linii. Call pochybný, ale dokázal bych pro něj najít pochopení. Nicméně provedení quarterback sneaku, který Vikings předvedli, bylo mizerné a neměl šanci na úspěch. Proti silnějšímu soupeři by se taková hra snadno vymstila.

V prvním poločase obrana nepředvedla úplně oslnivý výkon. Sice inkasovala jen 6 bodů, ale Case Keenum kompletoval jeden pas za druhým a jen nemohoucnost Redskins v redzone zapříčinila, že nezískali víc bodů.