Week 7: Vikings přišli v nepovedeném zápase s Eagles o neporazitelnost

Week 7:  Vikings přišli v nepovedeném zápase s Eagles o neporazitelnost

24.10.2016 - Vikings včera večer přišli ve Philadelphii o svou neporazitelnost, kterou se v NFL už pyšnili jako jediní. V zápase dominovaly hlavně defenzivy obou týmů. Naopak ofenzivy obou týmů se trápily a dopouštěly se mnoha chyb. Defenziva Vikings několikrát získala pro ofenzivu příznivou pozici na hřišti (v první čtvrtině dokonce dvakrát v redzone soupeře), ale ofenziva podala i podle slov hlavního kouče Mika Zimmera ostudný výkon a nedokázala toho využít. Naopak se sama dopouštěla turnoverů, čemuž se v dosavadním průběhu sezony úspěšně vyhýbala.

Každý kdo zápas sledoval, tak ví, že Vikings podali špatný výkon. Ofenziva byla skutečně nemohoucí a special týmy chybovaly. Obrana sice podala dobrý výkon, ale ne až tak dominantní a zkrátka nemohla vykompenzovat marnost ofenzivy. Byl bych ale rád, aby se nezapomnělo na to, co tým Vikings letos dokázal. Všichni jsem věděli, že Vikings neprojdou sezonu bez prohry. I ty nejlepší týmy si během sezony vyberou slabší chvilku, kdy se jim v utkání nevydaří takřka nic. Tak tomu bylo i včera v případě Vikings. Je potřeba se z výhry oklepat, poučit a příští týden pondělí v Chicagu ukázat, že se jednalo jen o drobnou turbulenci v letu za další účastí v play-off.

Neaktivními pro zápas byli G Willie Beavers, LB Kentrell Brothers, C Nick Easton, DT Sharrif Floyd, TE MyCole Pruitt, WR Laquon Treadwell a WR Jarius Wright.

Na úvod se oba týmy vystřídaly v puntování. Pak ovšem následovala pěkná divočina. Nejprve zachytil na 18-yardové linii Eagles interception Andrew Sendejo a s balonem se dostal až na 2-yardovou linii soupeře. Body z toho však Vikings nevytěžili, protože interception se dopustil i Sam Bradford. Jednalo se o vůbec první turnover ofenzivy v této sezoně. Poté se hned v dalším drivu dopustil nezaviněného fumblu Carson Wentz a Anthony Barr zařídil, že Vikings rozehrávali z 17-yardové linie. Ani z toho body nebyly, protože Sam Bradford přišel o balon. Ten získali Eagles a chvíli se radovali i z touchdownu, než bylo rozhodnutí rozhodčích vráceno z toho důvodu, že Malcom Jenkins byl down by contact již na 24-yardové linii Eagles a 15-yardová penalta za facemask Jakea Longa je posunula na 39-yardovou linii. Tím ovšem kolotoč turnoverů neskončil. Carson Wentz hodil totiž o tři hry později interception, kterou zachytil Xavier Rhodes.

Hra se poté uklidnila a turnoverová bouře žádné body nepřinesla. Až po uplynutí šesti minut ze druhé čtvrtiny se ze 48-yardové vzdálenosti nemýlil Blair Walsh a Vikings se ujali vedení 3:0. To však Vikingům příliš dlouho nevydrželo, protože Eagles skórovali touchdown z navazujícího kick-off returnu. Pro dva body si pak navíc proskočil Carson Wentz, 8:3 pro domácí. Eagles pak ještě těsně před koncem poločasu navýšili své vedení po úspěšném 35-yardovém field goalu na 11:3.

Zatímco ofenziva Vikings zahájila druhý poločas stejně nemohoucně jako hrála celý první poločas, ofenziva Eagles zaznamenala svůj první touchdown zápasu, když našel Carson Wentz 5-yardovým pasem Doriala Green-Beckama, 18:3. Vikings se poté dostali až na 5-yardovou linii, kde ovšem neuspěli v situaci 4 & 1 a balon získali Eagles. Jejich ofenziva se sice poroučela ze hřiště po třech hrách, ale Marcus Sherels upustil při punt returnu balon na polovině hřiště. Eagles u něj byli dřív a získali jej opět do svého držení. Jednalo se o čtvrtý turnover Vikings v zápase. Caleb Sturgis pak proměnil 21-yardový field goal a Eagles vedli už 21:3. Xavier Rhodes pro Vikings ještě vybojoval jeden fumble a Vikings díky tomu v závěru už jen korigovali skóre na 21:10 poté, co našel Sam Bradford v endzone 14 -yardovou přihrávkou Cordarrelle Pattersona.

Xavier Rhodes

Měl prsty ve dvou turnoverech Eagles. Nejprve zachytil interception a v závěru zápasu i vynutil fumble na Ryanu Matthewsovi.

Cordarrelle Patterson

I nadále je v ofenzivě hojně využíván, a to je nepochybně dobře. V zápase zachytil 7 pasů pro 67 yardů a jeden touchdown.

Blair Walsh a Jeff Locke

Walsh proměnil jediný pokus o field goal ze vzdálenosti 48-yardů a jediný extra point (ano, tak málo stačí na to, dostat se po tomto zápase do této rubriky) a výkony Jeffa Locka jsou letos velmi milým překvapením letošní sezony. Pokračoval v nich i včera.

Ofenzivní linie

Obecně letos (ostatně stejně jako i předchozí roky) předvádí výkony, které mnoho radosti nepřinášejí. Včera to však byl nejhorší výkon sezony, jednoznačně. Bradford byl šestkrát sackován. Navíc byl při 41 pasových hrách hned 20krát hitován. To je otřesná vizitka ofenzivní linie. Nejhorší na tom všem je, že řešení neexistuje. Příchod kvalitního hráče je nereálný a stejně tak i prudký vzestup výkonnosti s hráči, kteří jsou aktuálně na soupisce. Nezbývá, než doufat, že Bradford přežije.

Sam Bradford

Nejslabší zápas v dresu Vikings, a to zdaleka. V zápase zkompletoval 24 pasů z 41 pro 224 yardů pro 1 touchdown a 1 interception. K tomu ztratil dva fumbly (kromě toho se dopustil ještě dalších dvou fumblů).

Marcus Sherels

Obvykle spolehlivý hráč. O to víc včera zamrzelo, když definitivně pohřbil šance Vikings na zdramatizování utkání.

Pochválíme obranu, že vynutila na soupeři čtyři turnovery. Tím výčet pozitiv končí.

Naopak je potřeba pokárat ofenzivu za to, že se dopustila tří turnoverů a Marcuse Sherelse, který také přišel o balon. Special týmy navíc povolily touchdown z kick-off returnu. To zcela popírá to, na čem Vikings při hře ofenzivy a special týmů dosud stavěli. Snad se jednalo o výjimku.

Se špatným výkonem ofenzivy souvisel naprosto katastrofální play calling v podání Norva Turnera. Zatímco v několika posledních utkáních byl play calling pestrý a uzpůsobený silným stránkám ofenzivních hráčů, tak ve včerejším zápase se vrátil k těžkopádnému a předvídatelnému play callingu, který zcela ignoruje to, v čem hráči na hřišti vynikají a v čem mají naopak slabiny.

Zranění v týmu Vikings nekončí. Ze zápasu odstoupili Andrew Sendejo a Jerick McKinnon, oba s poraněným kotníkem. Doufejme, že se nejedná o něco vážného, protože oba by chyběli velice citelně.