Week 7: Vikings porazili Ravens a osamostatnili se na čele NFC North

23.10.2017 - Vikings se včera večer představili před domácím publikem na U.S. Bank Stadium proti Baltimoru Ravens. Nebyl to zrovna nejpohlednější zápas, ale Vikings dokázali zejména díky silné defenzivě zápas ovládnout v poměru 24:16 a s bilancí 5-2 se osamostatnili na čele divize NFC North.

Neaktivními pro zápas byli QB Sam Bradford, WR Stefon Diggs, WR Michael Floyd, OT Aviante Collins, OG Nick Easton, DE Tashawn Bower a CB Mackensie Alexander.

Ravens puntovali na konci svého prvního drivu poté, co se jim nepodařilo získat první down, a Marcus Sherels dostal Vikings povedeným 46-yardovým punt returnem na 36-yardovou linii Ravens. Hned první ofenzivní hrou Vikings byl pas na Laquona Treadwella. Ten však tak dlouho žongloval s míčem, až ho zachytil Brandon Carr a připsal si tak interception. Ravens přetavili tento turnover ve tři body za 48-yardový field goal v podání Justina Tuckera. Vikings odpověděli field goalem ze vzdálenosti 52 yardů a skóre zápasu srovnali na 3:3. Na začátku druhé čtvrtiny se dostali Vikings do vedení po úspěšně proměněném 51-yardovém field goalu. Ravens odpověděli dalším field goalem, který tentokrát měřil dokonce 57 yardů, 6:6. Na konci prvního poločasu se dostali Vikings do vedení opět o tři body, když Kai Forbath trefil ze vzdálenosti 43 yardů, 9:6.

Ze stejné vzdálenosti byl Kai Forbath úspěšný i na začátku druhého poločasu a Vikings vedli 12:6. V polovině třetí čtvrtiny se chopil balonu Latavius Murray a po 29-yardovém běhu se dostal až do endzone. Kai Forbath však minul extra point, 18:6. Ravens následně snížili zásluhou Justina Tuckera a jeho 47-yardového field goalu na 18:9. Vikings poté získali dvanáctibodové vedení zpět díky 34-yardovému field goalu. Skóre se tři minuty před koncem změnilo na 24:9 po šestém úspěšném field goalu Kaie Forbatha. S vypršením časomíry zkorigovali Ravens na konečných 24:16 zásluhou 13-yardového pasového touchdownu na Chrise Moora.

Latavius Murray

Konečně předvedl to, proč jej Vikings podepsali a původně s ním počítali na pozici startera. Ve včerejším zápase zaznamenal ze 18 běhů 113 yardů a 1 touchdown. Je skvělé, že dokázal zabrat v zápase, kde se zrovna dvakrát nedařilo Jerricku McKinnonovi.

Everson Griffen

Bestie. Zaznamenal sack v každém ze sedmi úvodních utkání této sezony, a to se naposledy podařilo v dresu Vikings legendárnímu Jimu Marshallovi v sezoně 1969. Celkem už má Griffen na svém kontě 9 sacků a patří mu třetí místo v celé NFL.

Mike Remmers

Ze začátku sezony spíš kritizován, ale postupně se mu začíná dařit. V zápase dovolil jen jeden hurry a Vikings zaznamenali v průměru 9,1 yardu na běh z osmi běhů, které vedly přes jeho pravou stranu. Velice pěkný výkon.

Ben Gedeon

Obecně zažívá poměrně povedenou nováčkovskou sezonu, ale včera se mu příliš nedařilo. V několika situacích neplnil dobře svoje úkoly a celkově podal nejistý výkon.

Kai Forbath předvedl skvěly výkon, pokud jde o proměňování field goalů. Proměnil jich celkem šest. Po dvou ze vzdálenosti přes 50 yardů, 40 yardů a 30 yardů. V této disciplíně je takřka bezchybný a spolehlivý. Rezervy má při kopání extra pointů.

Marcus Sherels opět připomněl, proč je v Minnesotě v podstatě nepostradatelným hráčem special týmů. Ze tří punt returnů měl průměr 27 yardů a za zmínku stojí zejména 46-yardový punt return z úvodu utkání. Povedený výkon.

Obrana Vikings předvedla opět dominantní výkon. Linval Joseph je excelentní v zastavování běhů. V této disciplíně patří k absolutní špičce v lize a potvrdil to i v zápase proti Ravens. Pass rush si připsal celkem 5 sacků. Obrana povolila touchdown až s vypršením časomíry, tedy ve chvíli, kdy již v podstatě o nic nešlo.

Jak si Kai Forbath vedl bezchybně při pokusech o proměnění field goalů, tak opět potvrdil, že úplně spolehnout se na něj nelze. Minul totiž jediný kop za jeden bod po skórovaném touchdownu. V tomto zápase naštěstí bod nechyběl. V jiných zápasech by ale mohl.

Vikings zahajovali svůj úvodní drive díky kvalitnímu punt returnu Marcuse Sherelse na 36-yardové linii soupeře a vše směřovalo k tomu, že se Vikings ujmou vedení. Nicméně hned první hrou odevzdali balon soupeři. Case Keenum nehodil úplně podařený pas a Laquon Treadwell balon v podstatě postrčil do spárů Brandona Carra. Místo vedení Vikings bylo na světě vedení Ravens. Včera se to naštěstí nevymstilo.

Ze zápasu kvůli zraněním museli odstoupit levý ofenzivní tackle Riley Reiff a ofenzivní guard Jeremiah Sirles, který zaskakoval za zraněného Nicka Eastona. Zranění obou hráčů by nemělo být vážné, vyvolalo ale nemilé vzpomínky na loňskou sezonu.