Week 4: Vikings v Houstonu vybojovali první výhru sezony

6.10.2020 - Tak jsme se nakonec přeci jen dočkali. Vikings si ve čtvrtém týdnu sezony připsali první výhru v sezoně, když v Houstonu porazili domácí Texans 31:23.

Vikings tentokrát byli lepším týmem, kdy zejména ofenziva fungovala velice dobře. Přesto Vikings nechali Texans dvakrát vrátit zpátky do hry, jednou v úvodu druhého poločasu a poté v závěru utkání. Vzhledem k tomu, jak špatně Texans letos hrají a programu Vikings na následující týdny, nepředstavuje ani tato výhra žádnou větší útěchu či vzpruhu. Snad se od ní ale Vikings odrazí k lepším výkonům i výsledkům.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharp, OT Oli Udoh, DE Eddie Yarbrough, DT James Lynch, CB Mike Hughes a CB Kris Boyd.

První body v zápase si po deseti minutách hry připsali Vikings, když se Dalvin Cook probil do endzone Texans z 5-yardové linie, 7:0. Minutu před koncem vyrazil Mike Boone při punt returnu balon z ruky DeAndre Cartera a Dan Chisena zalehl balon na 35-yardové linii Texans. Vikings přetavili tento turnover jen ve tři body za proměněný 31-yardový field goal v podání Dana Baileyho, 10:0. V následujícím drivu Texans snížili skóre utkání, když Ka'imi Fairbairn proměnil 50-yardový field goal, 10:3. Dvě minuty před koncem prvního poločasu skóroval Dalvin Cook svůj druhý touchdown v zápase, kdy se nejprve zkoušel probít ze 7-yardové linie středem, aby nakonec oběhl vše, co mu stalo v cestě, 17:3. O minutu později byl Harrison Smith vyloučen ze hry, když trefil helmou do hlavy Jordana Akinse, který zachytil 36 yardový pas. Texans vzápětí proměnili 28-yardový field goal, 17:6. Skóre se do konce poločasu již nezměnilo.

Po pěti minutách třetí čtvrtiny našel Deshaun Watson zcela volného Willa Fullera ten už neměl problém doběhnout do endzone a skóroval 24-yardový touchdown, 17:13. Na konci navazujícího drivu minul Dan Bailey při pokusu o 55-yardový field goal a Texans tak začínali další drive na vlastní 45-yardové linii. Ka'imi Fairbairn proměnil o necelé dvě minuty 25-yardový field goal a rozdíl ve skóre byl už jen jeden bod, 17:16. Vikings odpověděli nejlépe, jak mohli, když v závěru třetí čtvrtiny našel Kirk Cousins 9-yardovým pasem Adama Thielena v endzone Texans, 24:16. Po čtyřech minutách posledního dějství se z 5-yardové linie Texans prosmýkl středem do endzone Alexander Mattison, 31:16. Necelých šest minut před koncem utkání, našel Deshaun Watson při situaci 4&10 v endzone Vikings 24-yardovým pasem Kennyho Stillse a Texans byli opět ve hře, 31:23. Při závěrečném dobývání endzone však již Texans neuspěli a Vikings tak mohli slavit první výhru v sezoně.

Dalvin Cook

Byl v podstatě nezastavitelný. Kolikrát už to vypadalo, že jeho běh záhy skončí, ale byl schopen ještě vybojovat několik yardů navíc nebo se zcela uvolnit. V zápase si připsal 27 běhů pro 130 yardů a 2 touchdowny. Jen tak dál.

Adam Thielen a Justin Jefferson

Tohle duo vypadá moc dobře. Rozhodně tady nebudu vykřikovat něco o tom, že Stefon Diggs vůbec nechybí, protože Jefferson před sebou má ještě dlouhou cestu, aby se Diggsovi mohl vyrovnat. Představuje ale dobrý příslib do budoucna a zdá se, že se Vikings snad konečně v prvním kole ve vývěru wide receivera v prvním kole trefili. Po Treadwellovi a Pattersonovi už to bylo potřeba. Thielen v zápase zachytil 8 z 10 pasů, které letěly jeho směrem pro 114 yardů a 1 touchdown a k tomu navíc získal 8 yardů po zemi. Jefferson zachytil 4 pasy z 5 pro 103 yardů.

Garrett Bradbury

Hodně se oproti loňské sezoně zlepšil. Byl silný při běhových hrách a v pasové protekci povolil jediný tlak na quarterbacka. Škoda, že Vikings nemají žádného kompetentního guarda, to už by ofenzivní linie vypadala slušně.

George Iloka

Nastoupil do hry, za vyloučeného Harrisona Smithe a nebylo to dobré představení. Největší pohromou byl poslední touchdown Texans, který šel dost na jeho vrub, když si nestřežil svůj prostor. To si uvědomil až příliš pozdě.

Dru Samia

Nahradil zraněného Pata Elfleina na hřišti, ale i v této kolonce. Jeho pasová protekce byla tentokrát o něco lepší, ale přesto povolil jeden sack. Trápil se ale při běhové hře.

Dan Bailey

Normálně bych nehanil kickera, který mine jeden field goal ze vzdálenosti větší než 50 yardů nehanil, ale tohle už byl druhý minutý field goal ve dvou zápasech. V obou zápasech se tím darovala výhodná pozice soupeři. Proti Titans pak ty body chyběly, proti Texans nechybělo mnoho a chyběly zase. Pokud Bailey nemá na vzdálenost okolo 50 yardů nohu, tak se nabízí možnost zvolit radši punt a nebo hrát i čtvrtý down.

Obrana v prvním poločase fungovala velmi dobře. Povolila útoku Texans jen 112 yardů, 7 prvních downů a 6 bodů.

Justin Jefferson si připsal druhý zápas v řadě s více jak 100 yardy a celkem už má na kontě 348 zachycených yardů. Od roku 1970 se podařilo zachytit během prvních čtyř týdnů sezony více yardů jen třem nováčkům. Jefferson zatím zažívá mimořádně povedenou sezonu.

Gary Kubiak a jeho útok předvedli povedený zápas. Dalvin Cook dostával jeden balon za druhým a Kirk Cousins v mezidobí neomylně nacházel Jeffersona s Thielenem. Výsledkem bylo 410 yardů a 31 bodů. Uvidíme, jestli to bude fungovat i proti silnějším soupeřům.

Minutu před koncem prvního poločasu byl ze hry vyloučen Harrison Smith za hit helmou do helmy Jordana Akinse. Smith pak Vikings velmi výrazně chyběl.

Vikings vedli ještě šest minut před koncem utkání o 15 bodů, přesto se museli o výhru až do samotného závěru strachovat a nechybělo mnoho a Texans nakonec vyrovnali. To by se zejména proti špatně hrajícím soupeřům stávat nemělo.

Diskusní téma: Week 4: Vikings v Houstonu vybojovali první výhru sezony