Week 4: Vikings podlehli v neatraktivním zápase Browns

9.10.2021 – Ve čtvrtém týdnu sezony se Vikings utkali s Browns, se kterými se do Minnesoty vrátil jako jejich hlavní kouč i Kevin Stefanski, který dříve u Vikings působil 14 sezon v různých trenérských rolích. Zápas byl jen složitě dokoukatelný, protože úroveň hry útoků byla mizerná. Vikings začali zápas dobře, ale pak už to šlo jen z kopce a nakonec prohráli 7:14.

Neaktivními pro zápas byli QB Kellen Mond, WR Ihmir-Smith Marsette, OG Wyatt Davis, DE Patrick Jones II, DT James Lynch, LB Anthony Barr a CB Kris Boyd.

Ofenziva Vikings se ujala úvodního drivu zápasu a byl to drive povedený. Trval sedm a půl minuty a Vikings během něj získali 75 yardů a skórovali touchdown po 12-yardovém pasu do rukou Justina Jeffersona, 7:0. Navazující drive Browns se protáhl až do druhé čtvrtiny. Na jeho konci zahrával hostující tým situaci 4&4 na 6-yardové linii Vikings. Hra skončila sackem Eversona Griffena, skóre se neměnilo a Vikings získali držení míče. Dvě minuty před koncem prvního poločasu se dostali Browns do vedení, když si Kareem Hunt probil cestu do endzone Vikings z 1-yardové linie. Browns poté zahrávali po penaltě Vikings two-point conversion a byli úspěšní po pasu na Andyho Janoviche, 7:8. Browns navíc stihli ještě zastavit útok Vikings a dostat se do míst, odkud proměnili 48-yardový field goal, 7:11. Za tohoto stavu odešli hráči do kabin.

Ve druhé půli se skóre dlouho neměnilo. Až přibližně šest minut před koncem čtvrté čtvrtiny proměnil Chase McLaughlin 53-yardový field goal, 7:14. O několik okamžiků později navíc hodil Kirk Cousins dlouhý pas směrem na Adama Thielena, avšak balón skončil v rukou Greedyho Williamse. Vikings už následně nezvládl nepříznivé skóre zápasu zvrátit na svou stranu.

Justin Jefferson

Povedené představení v té ofenzivní mizérii, kterou Vikings proti Browns předvedli. Zachytil 6 pasů pro 84 yardů a 1 touchdown.

Danielle Hunter a Everson Griffen

Oba si připsali sack a celkově patřili k tomu nejlepšímu v defenzivě Vikings.

Ofenzivní linie

Ani se mi nechce vybírat konkrétního linemana, který byl nejhorší, protože to byl kolektivně naprosto otřesný výkon. Kirk Cousins byl pod tlakem 55% snapů, což samo o sobě předurčilo Vikings k prohře.

Mike Pierce

Odehrál jen část zápasu částečně zraněn a nepředvedl dobrý výkon. Běhová obrana měla být letos oproti loňsku výrazně zlepšená, ale to se zatím neděje. Pierce by měl navíc Vikings chybět delší dobu. Loňskou sezonu vynechal kvůli obavám z covidu a letos se zranil v průběhu čtvrtého zápasu. Tenhle podpis se zatím Vikings příliš nevyplácí.

Eric Kendricks

Kendricks je skvělý hráč a jsem opravdu rád, že jej Vikings mají. Zápas proti Browns se mu ale nepovedl.

Povedl se první ofenzivní drive Vikings, kteří kráčeli jistě vstříc endzone Browns a skórovali touchdown. V tu chvíli se zdálo, že nás čeká další povedené představení ofenzivy Vikings. Opak byl ale pravdou.

Běhová obrana byla naprosto otřesná. Vikings povolili Browns 184 yardů po zemi. To je s přihlédnutím k tomu, jak moc se do obrany investovalo, naprosto neakceptovatelné. Celkově obrana povolila jen 14 bodů, ale bylo to do značné míry dáno tím, že Browns hráli v podstatě bez quarterbacka. Baker Mayfield předvedl výkon, za který by se možná i Christian Ponder styděl.

Útok se ze hřiště po prvním drivu zcela vytratil. V prvním drivu překonal útok Vikings vzdálenost 75 yardů a získal 7 bodů. Za zbývajících 52 a půl minuty získali jen 180 yardů a 0 bodů. Katastrofa.

Párkrát do sezony se stane, že Vikings pod Mikem Zimmerem vypadají ztraceně a nepřipraveně. Nedělní zápas byl přesně tím případem. Miku Zimmerovi patří obrovské uznání za to, co v Minnesotě odvedl za práci. V době, kdy jej Vikings najímali, byl přesně tím koučem, kterého potřebovali. V posledních sezonách mám ale pocit, že už nemá co nabídnout a začíná svým konzervativním přístupem tým spíše brzdit. Pokud by snad měli Vikings prohrát s Lions (což nepředpokládám), tak by dle mého přišla chvíle přemýšlet o tom, zda nezačít novou éru s novým trenérem.

Diskusní téma: Week 4: Vikings podlehli v neatraktivním zápase Browns