Week 3: Vikings přehráli Raiders naprosto přesvědčivě

24.9.2019 - Vikings se potřebovali po zpackaném zápase na Lambeau Field proti odvěkému rivalovi z Green Bay, odrazit zpět k lepším výkonů a výsledkům. Soupeřem jim byli Oakland Raiders, kteří jsou ve fázi přestavby týmu a stále hledají svoji identitu. Vikings potvrdili roli favorita a od začátku zápasu diktovali tempo hry a takřka od samého začátku až do konce zápasu byli ve vedení a vyhráli 34:14. Důležitá výhra, která byla zároveň 500. výhrou v historii organizace.

Neaktivními pro zápas byli OL Brett Jones, OG Dru Samia, OT Oli Udoh, DT Jalyn Holmes, DT Armon Watts, LB Anthony Barr a CB Mackensie Alexander.

Vikings trvalo šest her a tři minuty a třicet devět vteřin, než se radovali z prvního touchdownu, který zaznamenali po 35-yardovém pasu Kirka Cousinse na Adama Thielena. Těsně před koncem prvního dějství se probil Dalvin Cook z 1-yardové linie Raiders do endzone a Vikings zdvojnásobili svoje vedení, 14:0. Po necelé minutě druhé čtvrtiny zachytil Harrison Smith interception na 43-yardové linii Raiders, kterou vrátil o 13 yardů směrem k endzone soupeře. O tři minuty později si doběhl pro svůj druhý touchdown zápasu z 1-yardové linie Adam Thielen, 21:0. V polovině druhé čtvrtiny snížili Raiders díky 29-yardovému touchdownovému pasu Dereka Carra na J.J. Nelsona, 21:7. Za tohoto stavu se hráči odebrali do kabin.

Ve druhém poločase si první body připsali Vikings, když Alexander Mattison v polovině třetí čtvrtiny přeskočil před endzone po 10-yardovém běhu vše, co mu stálo v cestě a skóroval první touchdown v kariéře, 28:7. O několik minut později se rozhodli Raiders zahrát podruhé během jediného drivu situaci 4&1, v tomto případě však již nebyli úspěšní a Vikings tak získali balón na vlastní 39-linii. Hned na začátku poslední čtvrtiny proměnil Dan Bailey 50-yardový field goal, 31:7. V navazujícím drivu dostal příležitost nepřítel fanoušků Vikings Daniel Carlson, aby proměnil 51-yardový field goal. Za mocného bučení celého stadionu trefil jen tyč a skóre se tak nezměnilo. Necelé čtyři minuty před koncem klání proměnil Dan Bailey 24-yardový field goal, 34:7. V samotném závěru utkání snížili Raiders po 11-yardovém pasu na Tyrella Williamse, 34:14. K poslednímu drivu Vikings nastoupil na postu quarterbacka Sean Mannion, který už jen zaklekával.

Dalvin Cook

Opět k nezastavení. Z 16 běhů si připsal 110 yardů a 1 touchdown. Nadto si připsal 4 zachycené pasy pro 33 yardů. Ve všech třech úvodních zápasech sezony si připsal alespoň 110 yardů a 1 touchdown. To se předtím povedlo jen čtyřem dalším hráčům - Jimu Brownovi, O.J. Simpsonovi, Emmittu Smithovi, a Curtisi Martinovi. Všichni tito hráči jsou členy Fotbalové síně slávy. Senzační úvod sezony. Kéž by to vydrželo.

Adam Thielen

Vzhledem k tomu, že se Vikings letos soustředí v ofenzivě na běhovou hru, nezažívá takové statistické žně jako v loňské sezoně, ale to nic nesnižuje na jeho platnosti pro tým. Když je potřeba, je připraven. V neděli zachytil 3 pasy pro 55 yardů a 1 touchdown. K tomu přidal jeden běh pro 1 yard, který znamenal první běhový touchdown v jeho kariéře.

Eric Kendricks

Létal po celém hřišti a zejména v běhové obraně byl vynikající. Připsal si celkem 6 tacklů, z toho 5 stopek. Letos podává konzistentní výkony a je na něj spolehnutí. V neděli byla radost na něj koukat.

Chad Beebe

Muffnul punt a připsal si hloupou penaltu, která Vikings připravila o poměrně dlouhou pasovou hru na Irva Smithe, Jr. V zápase se navíc zranil, což Vikings vedlo ke znovupodepsání Laquona Treadwella.

Jak špatně Vikings začali na Lambeau Field, tak dobře začali na U.S. Bank Stadium proti Raiders. Jak jsem psal v preview. Vikings se za vedení hrálo mnohem lépe a mohli hrát svou hru.

Další povedený zápas pro duo Everson Griffen - Danielle Hunter. Oba si připsali po sacku a přidali několik dalších tlaků na quarterbacka. Celkem dostali letos pod tlak quarterbacky soupeřů ve 39 případech (Hunter 20, Griffen 19). Žádný jiný tým nemá dvojici defenzivních hráčů, které by se to povedlo vícekrát.

Vikings zapojili do hry nováčka Irva Smithe, Jr. a vypadalo nadějně. Nejenže si připsal nejvíce zachycených yardů ze všech hráčů ve fialovém (60, a to ho ještě penalta Chada Beebeho připravila o slušnou porci), ale dokonce byl i skvělý, když blokoval. Pokud bude progres takto pokračovat, budou mít Vikings už brzy skvělou zbraň.

Chad Beebe se zranil. Zatím není známo, jak závažné zranění je, a už tak málo početná skupinka wide receiverů dostala další zásah. Povolán byl Laquon Treadwell. Ze zápasu odstoupil také Josh Kline. Ten by měl být snad v pořádku.

Vikings měli (nejen) v minulé sezoně problém s pokrytím tight endů a proti Raiders to nebylo jinak. Tight end Darren Waller zachytil 13 pasů pro 134 yardů, a to ještě dropnul jeden pas zcela nehlídán. Výstražný prst.

Vikings zkouší hrát screen pasy na Kyla Rudolpha, ovšem ten je viditelně o několik rychlostí pomalejší než hráči kolem něj. Naprostá většina starting tight endů by si při jednom ze screen pasů připsala touchdown. Rudolph zůstal dva yardy od endzone. Má své přednosti, ale rychlost mezi ně nepatří. Příště prosím o screen pasy na jiné hráče.