Week 3: Vikings porazili vůbec poprvé Seahawks s Russellem Wilsonem

28.9.2021 – Před nedělním zápasem platilo, že Vikings ještě nikdy neporazili Seahawks s Russellem Wilsonem za centrem. Sedm zápasů v řadě nedokázali Vikings Wilsona porazit. To se v neděli změnilo. Ofenziva Vikings pokračovala v přesvědčivém výkonu z minulého týdne, kdy bylo pro obranu soupeře jen obtížné ji zastavovat, a o přesto, že ji chyběl Dalvin Cook. Obrana sice nezačala úplně nejlépe, ale před koncem poločasu se obrana výrazně zlepšila a ve druhé půli už měla nad útokem Seahawks jednoznačně navrch. Výsledkem byla výhra 30:17 a Russell Wilson tak poprvé ve své kariéře okusil prohru proti Vikings.

Neaktivními pro zápas byli QB Kellen Mond, RB Dalvin Cook, OT Christian Darrisaw, DT James Lynch, DE Patrick Jones II, LB Anthony Barr a CB Harrison Hand.

Seahawks se dostali do vedení hned v prvním drivu, když DK Metcalf po zachycení 10-yardového pasu natáhl ruce tak, že dostal balon nad endzone Vikings, 0:7. Vikings odpověděli hned v drivu navazujícím poté, co Kirk Cousins našel 7-yardovým pasem Tylera Conklina, 7:7. Půl minuty před koncem první čtvrtiny proměnil Jason Myers 53-yardový field goal a Seahawks byli opět ve vedení, 7:10. Po necelých čtyřech minutách druhé čtvrtiny druhé si připsal Chris Carson 30-yardový běhový touchdown a navýšil vedení svého týmu vedení, 7:17. O šest minut později našel Kirk Cousins pasem z 15-yardové linie Seahawks v endzone soupeře Adama Thielena a Vikings snížili náskok soupeře, 14:17. Dvě minuty před koncem poločasu minul po 37 proměněných field goalech v řadě 44-yardový field goal Jason Myers a skóre se tak nezměnilo. V samotném závěru prvního poločasu se pak dostali Vikings poprvé v zápase do vedení díky 3-yardovému pasu Kirka Cousinse, který neomylně našel Justina Jeffersona v endzone Seahawks, 21:17.

Vikings natáhli úvodní drive druhého poločasu na osm a půl minuty a na jeho konci získali tři body díky 43-yardovému úspěšnému pokusu o field goal v podání Grega Josepha, 24:17. Po odehrané minutě z poslední čtvrtiny navýšili Vikings své vedení po proměněném field goalu ze vzdálenosti 33 yardů, 27:17.  Čtyři a půl před koncem posledního dějství minuty vedli Vikings už o 13 bodů, když Greg Joseph proměnil 20-yardový field goal, 30:17. Žádné další body již nikdo na výsledkovou tabuli nepřidal.

Kirk Cousins

Letos zatím podává velice slušné výkony. V prvním kole tomu ještě trochu chybělo, ale poslední dva týdny není moc co vytýkat. Proti Seahawks vedl jistě útok vstříc endzone soupeře a celkem zaznamenal 30 zkompletovaných pasů ze 38 pokusů pro 323 yardů a 3 touchdowny. Kéž to vydrží.

Alexander Mattison

Chyběl Dalvin Cook, jedna z nejnebezpečnějších ofenzivních zbraní Vikings, ale nebylo to až tak znát. Mattison jej zastoupil velice dobře. Celkem získal 171 yardů – 112 po zemi a 59 vzduchem. Skvělý výkon.

Justin Jefferson

Poprvé o sobě dal letos výrazně znát, a to Vikings potřebovali. Na konci prvního poločasu si sice připsal lacinější drop, ale potom už na hřišti dominoval. Zachytil 9 pasů pro 118 yardů a 1 touchdown. Uznání kromě něj jistě zaslouží i Tyler Conklin, který byl rovněž výraznou postavou pasové hry.

Popravdě se mi po tom povedeném výkonu, zejména ve druhém poločase, nechce vypichovat někoho, komu se třeba tolik nedařilo. Týmový výkon byl povedený.

Obrana nějakých 27 minut nedokázala zastavit útok soupeře, pak ale přišel zlom a 33 minut se Seahawks nedostali vůbec k ničemu. Za druhou půli získali Seahawks jen 81 yardů a žádný bod. Skvělá práce.

Útok šlapal jako hodinky a celkem získal 453 yardů a 30 bodů. Tomu do značné míry pomohla i ofenzivní linie, která po prvním nepovedeném týdnu hraje znatelně lépe. Bylo by super, kdyby to tak zůstalo.

Greg Joseph se v neděli nemýlil. Proměnil 3 extra pointy a 3 field goaly. Snad mu to pomůže se dostat do psychické pohody.

Obrana na začátku zápasu nedokázala najít recept na to, jak zastavit ofenzivu Seahawks. Po prvních třech drivech měli hosté na kontě už 17 bodů. Ve čtvrtém drivu se navíc Seahawks dostali až na 26-yardovou linii Vikings, Myers ale field goal neproměnil. Jak to ale bylo dál už bylo řešeno výše.

Diskusní téma: Week 3: Vikings porazili vůbec poprvé Seahawks s Russellem Wilsonem