Week 3: Vikings nevyhráli ani do třetice, tentokrát podlehli Titans

2.10.2020 - Chvíli už to vypadalo nadějně. Už už se zdálo, že Vikings vybojují první výhru v sezoně, ale závěr zápasu hrubě nezvládli a padli proti Tennessee Titans 30:31.

Neaktivními pro zápas byly WR K.J. Osborn, WR Tajae Sharp, OL Oli Udoh, DE Eddie Yarbrough, DT James Lynch, CB Cameron Dantzler a CB Mike Hughes.

Hned druhou hrou úvodního drivu zápasu se Titans přesunuli vzduchem o 44 yardů vpřed a zejména díky tomu zakončili tento drive ziskem tří bodů po proměněném 39-yardovém field goalu, 0:3. Po punt na obou stranách fumbloval Dalvin Cook na vlastní 45-yardové linii, balonu se zmocnil Rashaan Evans a doběhl až na 20-yardovou linii Vikings. Titans tento turnover přetavili ve tři body, když Stephen Gostkowski proměnil 31-yardový field goal, 0:6. V navazujícím drivu se Vikings dostali do vedení, když touchdown skóroval po 39-yardovém běhu Dalvin Cook, 7:6. Hned v první hře druhé čtvrtiny zachytil Harrison Smith interception ve vlastní endzone, z níž asi trochu neuváženě vyběhl a vrátil balon na vlastní 12-yardovou linii. Ofenziva pak pro předvedla povedený drive o 10 hrách a 88 yardech, který zakončil Kirk Cousins 16-yardovým pasem do endzone Titans na Adama Thielena, 14:6. Titans se následně i díky úspěšně zahrané situaci 4&1 dostali do redzone Vikings, odkud Stephen Gostkowski proměnil 30-yardový field goal, 14:9. Necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu navýšili Vikings své vedení o tři body, když Dan Bailey proměnil 41-yardový field goal, 17:9. Do konce poločasu se již skóre nezměnilo.

Vikings nemohli do druhého poločasu vstoupit hůř. Po prvním snapu hodil Kirk Cousins interception přímo do rukou Jonathana Josepha, ten doběhl až do endzone Vikings. Penalta naštěstí vrátila hru na 40-yardovou linii Vikings. Yannick Ngakoue si pak při třetím downu Titans připsal strip-sack a vytlačil tím Titans zcela z pozice, odkud by se mohli pokusit alespoň o field goal. Dan Bailey v navazujícím drivu minul field goal ze vzdálenosti 49 yardů. Vikings tak vedení nenavýšili a navíc darovali balon Titans ve výhodné pozici. Toho soupeř využil a snížil náskok Vikings, když Stephen Gostkowski proměnil 51-yardový field goal, 17:12. Vikings ale už po dvou hrách odskočili, když si Justin Jefferson po 71 yardové pasové hře připsal první touchdown v NFL, 24:12. O čtyři minuty později už vedli Vikings opět jen o pět bodů, když se Derrick Henry proskočil do endzone Vikings z 1-yardové linie, 24:19. A o dvě a půl minuty později už vedli Titans poté, co Derrick Henry opět přeskočil z 1-yardové linie vše, co mu mohlo stát v cestě. Titans pak nebyli úspěšní při two-point conversion, 24:25. Deset minut před koncem utkání se dostali do vedení opět Vikings, když Kyle Rudolph takřka zázračně zachytil jednou rukou 3-yardový pas Kirka Cousinse v zadní části endzone Titans. Vikings se poté také pokusili o two-point conversion a rovněž neuspěli, 30:25. V následujícím drivu snížili Titans na rozdíl dvou bodů, když se Stephen Gostkowski nemýlil ani ze vzdálenosti 54 yardů, 30:28. Minutu a tři čtvrtě před koncem proměnil Stephen Gostkowski field goal a Titans se dostalo do jednobodového vedení, 30:31. Minutu před koncem se pokusil Kirk Cousins při situaci 4&24 o dlouhý pas na Adama Thielena, balon však skončil v rukou Amaniho Hookera a tím skončili naděje Vikings na první výhru v sezoně.

Justin Jefferson

Hlavní hvězda zápasu z pohledu Vikings. První dva zápasy ho trenéři na hřiště zase až tak moc nepouštěli, ale ve třetím utkání mu povolili otěže a Jefferson řádil. Zachytil 7 pasů z 9 pro 175 yardů a 1 touchdown. A ten touchdown stál za to, měřil 71 yardů. Pokud tohle mělo být ukázkou toho, co bude Jefferson v dresu Vikings předvádět, tak měli Vikings šťastnou ruku.

Harrison Smith

Nejlepší obránce Vikings. Připsal si 9 tacklů a výkon korunoval důležitou interception.

Dalvin Cook

V zápase si ze 22 běhů připsal 181 yardů a 1 touchdown. Tato čísla sama o sobě patří k tomu, aby byl v této kolonce.

Dru Samia

Opět absolutně tristní výkon, zejména v pasové protekci. Povolil celkem 6 tlaků z toho 1 sack. Tohle není výkon hráče, který by měl nosit dres týmu NFL.

Jaleel Johnson

Trochu jsem doufal, že letos by mohl být rok, kdy se konečně prosadí. Nicméně přestože prostor dostává, nevyužívá jej tak, jak by měl. Slabý proti běhu a pass rush rovněž minimální. Je jedním z důvodů, proč měl Derrick Henry dobrý zápas.

Jeff Gladney

Ani druhý zápas se mu nepovedl. Zejména v závěru zápasu cornerbackové opět hořeli. Gladney byl jeden z nich. Povolil 6 pasů z 10 pro 120 yardů. Musí být lepší. O dost.

Ofenziva ukázala, že muže fungovat. 30 bodů je slušná vizitka. Bohužel v závěru zápasu, kdy se lámal chleba, selhala. Nicméně naznačila, že ofenzivní talent v týmu je.

Justin Jefferson a Dalvin Cook se zapsali do historie NFL. Stalo se vůbec poprvé, aby v jednom týmu jeden hráč naběhal 175 yardů a víc a jeden nachytal také alespoň 175 yardů.

Obrana stále hoří. Defenziva předvádí nejhorší výkony pod Mikem Zimmerem od té doby, co se stal hlavním koučem Vikings. A řešení je v nedohlednu.

Opět se nemůžu zbavit dojmu, že opět selhali trenéři. Žádné upravení herního plánu po prvním poločase. Vikings se ujali vedení o 12 bodů a za necelých 7 minut už prohrávali o bod. To prostě dopadá i na hlavu trenérů.

Třetí prohra znamená, že Vikings v tuto chvíli mají už jen 13 % pravděpodobnost postupu do play-off. To je řadí na dělené předposlední místo v celé NFL.

Hra zápasu

Třetí třetina, do jejího konce zbývá 10:19, stav 9:17, situace 4&13 na 31-yardová linii Titans. Vikings měli možnost odskočit na rozdíl 11 bodů, tedy dvou skórování. Dan Bailey však minul 49-yardový field goal. Vikings tři body nezískali a navíc odevzdali balon na 39-yardové linii Titans. Těm se stačilo posunout o pouhých 28 yardů a snížili na rozdíl pěti bodů. Ty tři body pak na konci hodně chyběly.

Diskusní téma: Week 3: Vikings nevyhráli ani do třetice, tentokrát podlehli Titans