Week 2: Vikings v Indianapolis vyhořeli

26.9.2020 – Do zápasu druhého týdne Vikings vstupovali s očekáváním, že odčiní nepovedený první týden sezony, a to nejen výsledkově, ale také povedeným výkonem. Opak byl však pravdou. Ve druhém zápase v řadě byli Vikings jednoznačně horším týmem a zcela zaslouženě prohráli v poměru 28:11.

Zápas by se dal asi analyzovat dlouze, ale já si vystačím se dvěma slovy. Všechno špatně.

Neaktivními pro zápas byli WR Chad Beebe, OL Oli Udoh, DE Eddie Yarbrough, DT James Lynch, CB Cameron Dantzler a CB Harrison Hand.

Vikings se po úvodním drivu zápasu ujali vedení, když Dan Bailey proměnil 21-yardový field goal, 3:0. Navazující drive Colts se protáhl až do úvodu druhé čtvrtiny, kdy jej ukončil Eric Wilson, který i s přispěním Harrisona Smithe zachytil interception na 5-yardové linii Vikings. Vikings však v nejkratším možném čase opět odevzdali balon Colts, kteří si již tentokrát došli pro touchdown, když Jonathan Taylor doběhl z 5-yardové linie Vikings do endzone, 3:7. Po jednom puntu na obou stranách povolili Vikings už ve druhém zápase v řadě safety, když se Kirk Cousins nechal sackovat ve vlastní endzone. Dva body a balon pro Colts, 3:9. O osm her později navýšili Colts své vedení, když Rodrigo Blankenship proměnil 28-yardový field goal, 3:12. V následujícím drivu hodil Kirk Cousins interception, kterou si připsal Khari Williams s přispěním Juliana Blackmona. O čtyři hry později už vedli Colts 3:15, když Rodrigo Blankenship proměnil 38-yardový field goal. V dalším drivu hodil Kirk Cousins hail mary pas do blízkosti endzone Colts, kde na 3-yardové linii zachytil TJ. Carrie interception. Do kabin se tak hráči odebrali za stavu 3:15 ve prospěch domácích Colts.

Hned v prvním drivu Vikings ve druhém poločase hodil Kirk Cousins pas na Olabisi Johnsona, který však nedokázal balon zpracovat a dopřál tak Kenny Mooreovi II snadnou interception. Colts přetavili tento turnover ve tři body za 38-yardový field goal, 3:18. V první minutě čtvrté čtvrtiny navíc Colts skórovali touchdown po 2-yardovém pasu Phillipa Riverse na Zacha Pascala, 3:25. A tím Colts neskončili. Další tři body si připsali díky 44-yardovému proměněnému field goalu, 3:28. Vikings v samotném závěru jen korigovali skóre po 3-yardovém běhovém touchdownu Dalvina Cooka, který byl rovněž úspěšný při two-point conversion. Tím bylo stanoveno konečné skóre zápasu na 11:28.

Yannick Ngakoue

Byl vidět o hodně víc než v zápase proti Packers. Připsal si 1 strip-sack, 1 hit a 2 další tlaky. Pokud bude na jedné straně defenzivní linie on a na druhé Danielle Hunter, bude pass rush výrazně efektivnější.

Brian ONeill a Riley Reiff

Oba odehráli povedený zápas. Byli silní v běhové hře a dohromady povolili jen jeden tlak na Kirka Cousinse (ONeill).

Eric Kendricks

Přestože to bylo v coverage tentokrát o maličko slabší než obvykle, tenhle hráč mě prostě baví. Je na hřišti všude. Připsal si 14 tacklů, z toho hned 7 stopek.

Kirk Cousins

Nelze začít od kohokoliv jiného. 11 zkompletovaných pasů z 29 (42,3% úspěšnost) pro 113 yardů, 0 touchdownů a 3 interceptions. Katastrofa. Jasně, ne za každou interception Kirk Cousins mohl, ale musí hrát líp, neexistují výmluvy, ani omluvy. Když vynecháme první a poslední drive zápasu, ve kterých Vikings skórovali jediné body, vedl si útok takto: punt-punt-safety-interception-interception-interception-punt-punt. To vážně bolelo sledovat a hlavním viníkem je Kirk Cousins.

Dru Samia

Od tohoto hráče jsem si sliboval, že by mohl být budoucím starterem Vikings na pozici guarda. Ve svém prvním pořádném startu však absolutně neobstál. Nebyl dobrý proti běhu a v pasové protekci doslova hořel. Povolil 1 sack, 1 hit a 3 další tlaky.

Jeff Gladney

Tento nováček neprožil zrovna nejlepší start v NFL (v prvním týdnu odehrál jen pár snapů v závěru utkání). Povolil kompletaci 6 pasů z 8 pro 76 yardů a 1 touchdown. Ještě musí na svojí hře tento výběr z prvního kola letošního draftu hodně zapracovat.

Nic.

Všechno.

Hra zápasu

Níže se opět pokusím pojmenovat jednu hru, která měla na další vývoj zápasu největší vliv. Tentokrát je to náročné, protože zpackaných her v prvním poločase byla celá řada, ale vybírám tuto.

Druhá čtvrtina, zbývá 1:01 do konce poločasu, stav 3:12 v neprospěch Vikings, situace 3&10 na 25-yardové linii Vikings. Vikings se ještě pokouší skórovat alespoň nějaké body v končícím prvním poločase a dostat stav na rozdíl jediného skórování. Kirk Cousins hází pas delší 40 yardů na Adama Thielena, který byl však pokrytý hned dvěma hráči Colts – Julianem Blackmonem a Khari Williamsem. Druhý jmenovaný pak zachytil interception a vrátil balon z 28-yardové linie Colts až na 29-yardovou linii Vikings. Místo toho, aby Vikings snížili, inkasovali field goal a do zpět zápasu už se nedokázali dostat.

Diskusní téma: Week 2: Vikings v Indianapolis vyhořeli