Week 2: Vikings prohráli i ve druhém zápase sezony

26.9.2021 – Druhý zápas a druhá těsná prohra. Další zápas, ve kterém se Vikings do určité míry porazili sami. Tentokrát prohráli o bod 33:34.

Neaktivními pro zápas byli QB Kellen Mond, OT Christian Darrisaw, Everson Griffen, DT James Lynch, LB Anthony Barr, LB Chazz Surratt a CB Harrison Hand.

Vikings se ujali vedení už po 44 vteřinách a pouhých dvou ofenzivních hrách, a to díky 64-yardové spolupráci mezi Kirkem Cousinsem a K.J. Osbornem, 7:0. Cardinals skóre vyrovnali šest minut před koncem první čtvrtiny, když Kyler Murray našel 15-yardovým pasem v endzone Vikings nikým nestřeženého DeAndre Hopkinse, 7:7. Necelou půlminutu před vypršením časomíry prvního dějství už ale zase vedli Vikings poté, co zamířil Kirk Cousins 7-yardovým pasem do rukou Adama Thielena, který se tou dobou nacházel v endzone soupeře, 14:7. Když do konce prvního poločasu zbývalo devět minut, získal pro sebe Kirk Cousins trochu času a vyslal pas do endzone Cardinals, kde jej v letu zachytil Justin Jefferson. Greg Joseph následně neproměnil extra point, 20:7. O šest minut později se opět měnilo skóre a tentokrát se radovali Cardinals. Pro touchdown si doběhl z 12-yardové linie sám Kyler Murray, 20:14. Jen o několik okamžiků později se dostali Cardinals do vedení. Útok Vikings totiž opustil hřiště po třech hrách a hned v po prvním snapu navazujícího drivu Cardinals našel Kyler Murray Rondale Moora úplně samotného hluboko v poli a výsledkem byl 77-yardový touchdown, 20:21. Když časomíra ukazovala 21 vteřin do konce prvního poločasu, proměnil Greg Joseph 52-yardový field goal a Vikings se opět ujali vedení, 23:21. Toto vedení si však Vikings do kabin neodnesli. Matt Prater totiž proměnil v samotném závěru první poloviny utkání 62-yardový field goal a Cardinals odcházeli do kabin s jednobodovým vedením, 23:24.

Po minutě druhého poločasu už zase vedli Vikings. Nick Vigil zachytil interception a vrátil ji 38 yardů až do endzone Cardinals, 30:24. Po navazujícím drivu to byli opět Cardinals, kdo vedl, když Kyler Murray našel 9-yardovým touchdownovým pasem A.J. Greena. Když zbývalo do konce třetí čtvrtiny tři a půl minuty zachytil Xavier Woods interception v těsné blízkosti své endzone a vrátil ji až na vlastní 31-yardovou linii. Po necelé minutě poslední čtvrtiny se dostali Vikings zpět do vedení po proměněném 52-yardovém field goalu v podání Grega Josepha, 33:31. Pět a půl minuty před koncem utkání se dostali Cardinals opět do jednobodového vedení. Matt Prater proměnil 27-yardový field goal, 33:34. Vikings se v samotném závěru dostali na 19-yardovou linii soupeře. Greg Joseph však 37-yardový field goal neproměnil a Vikings prohráli.

Danielle Hunter

Zdá se, že vynechaná sezona na něm nezanechala žádné negativní stopy. Hunter je stále tím defenzivním monstrem, kterým byl před dvěma lety. V zápase proti Cardinals si připsal hned 3 sacky.

Kirk Cousins

V tomto zápase udělal pro výhru asi maximum. V druhé půli se sice trochu zasekl, ale kladl bych to za vinu spíše play-callingu. V závěru navíc předvedl skvělý drive, kdy dovedl svůj tým do pozice, ve které měl zápas vyhrát. Zkompletoval 22 pasů 32 pokusů pro 244 yardů a 3 touchdowny.

Dalvin Cook

Obrana Cardinals ho zastavovala jen těžko. Z 22 běhů si připsal 131 yardů a nadto zachytil 2 pasy pro 17 yardů.

Greg Joseph

A je to tu zase. Kicker Vikings selhal v závěru zápasu. Joseph minul extra point, a právě ten chybějící bod dostal Vikings v závěru pod tlak. Vikings nicméně vybojovali šanci na výhru, kterou Joseph zahodil Nepochybně je tak největším viníkem prohry.

Bashaud Breeland

Druhý zápas v dresu Vikings a druhý mizerný výkon. Stárnoucí A.J. Green si z něj udělal trhací kalendář. Cameron Dantzler musí být v příštím zápase starterem.

Dalvin Tomlinson

Byl největší akvizicí na letošním trhu volných hráčů a zatím výrazně zaostává za očekáváním. Ve dvou zápasech zatím neviditelný.

Ofenziva podala zejména v prvním poločase a následně v závěru utkání velmi zlepšený výkon oproti prvnímu zápasu. Byla to právě ofenziva, která držela Vikings ve hře.

Podíl na povedeném ofenzivním výkonu měla i ofenzivní linie. Před zápasem jsme se obávali, že Kirk Cousins bude pod neustálým tlakem. To se však příliš nedělo. Výkon to nebyl dokonalý, ale rozhodně obstojný. Víc jsme asi čekat nemohli.

Greg Joseph proměnil další field goal zpoza 50 yardů. K čemu to ale je, když nepromění extra point a 37-yardový field goal.

Tím se dostáváme k tomu, co se povedlo úplně nejméně. A to výkon kickera, který zápas Vikings prohrál.

Defenziva už druhou sezonu pod Mikem Zimmerem velmi výrazně kulhá. A to letos se do obrany mohutně investovalo na trhu volných hráčů. Vikings povolili Cardinals celkem 474 yardů. To je prostě moc, hrozně moc.

Ofenziva se ve druhém poločase zasekla, kdy za prvních 20 minut získala pouhých 44 yardů. To je strašně málo.

Diskusní téma: Week 2: Vikings prohráli i ve druhém zápase sezony