Week 2: Vikings nezvládli úvod utkání a podlehli Packers

16.9.2019 - Divizní bitva, na kterou jsme se všichni těšili, nezačala pro náš tým vůbec dobře a podle našich představ. Obrana Vikings nedokázala zastavit ofenzivu Packers, útok se na hřišti dlouho neudržel a kicker opět selhal. Přestože pak Vikings zapnuli zejména v defenzivě vyšší rychlostní stupeň, nedokázali už špatný úvod do utkání napravit a prohráli s Packers 16:21.

Neaktivními byli OG Pat Elflein, OT Oli Udoh, DT Jalyn Holmes, DT Armon Watts, LB Ben Gedeon, CB Mackensie Alexander a CB Mike Hughes. Zraněného Pata Elfleina zastoupil Dakota Dozier a nevedl si úplně zle, rozhodně lépe než Elflein.

Vikings nezačali utkání vůbec dobře. Packers trvalo v úvodním drivu utkání přesně 130 vteřin a čtyři hry, než se probili do endzone Vikings, konkrétně to byl Jamaal Williams po 15-yardovém screen pasu, 0:7. V navazujícím drivu se Dan Bailey pokusil o proměnění 47-yardového field goalu, avšak neúspěšně. Následně Packers prošli opět hřištěm snadno až na 12-yardovou linii odkud našel Aaron Rodgers v endzone Vikings Geronimo Allisona, 0:14. V dalším drivu získal Kirk Cousins první down během, ale přišel o balon, Vikings jej ale získali zpět do držení. Nicméně hned po dalším snapu Kirk Cousins opět fumbloval a tentokrát již Packers sebrali míč a získali jej na 33-yardové linii Vikings. Packers toho využili a po necelé minutě druhé čtvrtiny skórovali třetí touchdown zápasu po 2-yardovém běhu Aarona Jonese, 0:21. O dvě hry později si vzal balon Dalvin Cook a doběhl 75 yardů až do endzone Vikings, 7:21. Geronimo Allison poté přišel po zachycení pasu o míč a Vikings se jej zmocnili na vlastní 28-yardové linii, to vše zásluhou Harrisona Smithe. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu zachytil Preston Smith interception z rukou Kirka Cousinse a Pakcers tak začínali svůj drive na 47-yardové linii Vikings. Packers hráli poté minutu a půl před koncem na 25-yardové linii Vikings situaci 4&1, nebyli úspěšní, a tak Vikings měli možnost v posledních 90 vteřinách upravit skóre. O 25 vteřin později slavili Vikings touchdown po 3-yardovém pasu na Stefona Diggse, nicméně hra byla pro pass interference Dalvina Cooka odvolána. Vikings se museli nakonec spokojit se třemi body po 31-yardovém field goalu v podání Dana Baileyho.

Po pěti minutách druhého poločasu se Packers dopustili nepovedeného snapu a Hercules Mata’afa získal pro Vikings balon na 42-linii Packers. Vikings využili turnover ke skórování touchdownu, když Kirk Cousins vyslal 45-yardový pas, který zachytil Stefon Diggs. Ten si při oslavě sundal helmu, což je proti pravidlům, a Packers zvolili uplatnění 15-yardové penalizace už při kopu za jeden bod a následně tento kop zblokovali, 16:21. Pět minut před koncem se Vikings probojovali do endzone Packers, avšak Kirk Cousins hodil hloupou interception do rukou Kevina Kinga. Následně se již nic, co by změnilo skóre, nestalo a Vikings prohráli 16:21.

Dalvin Cook

Opět zářil a byl tahounem ofenzivy. Z 20 běhů si připsal 154 yardů a jeden 75-yardový běhový touchdown. K tomu přidal 3 zachycené pasy pro 37 yardů. Byly okamžiky, kdy působil nezastavitelně. Ofenzivní linie má na jeho výkonu taky trochu podíl.

Harrison Smith

Byl hodně vidět. Byl jedním z hráčů, kteří zaveleli k mobilizaci defenzivy. Zejména jeho vynucený a následně získaný fumble na Geronimo Allisonovi dal Vikings šanci se zápasem ještě něco udělat.

Everson Griffen

V zápase si sice nepřipsal sack, ale jinak se neustále tlačil do backfieldu Packers a připsal si celkem 11 tlaků (pressures) na quarterbacka, z toho 3 hity a 8 hurries. Velice povedený výkon, byť statisticky to není na první pohled znát.

Kirk Cousins

Oficiálně prohlašuji, že Kirk Cousins definitivně ztratil mou veškerou důvěru. Pořád jsem doufal, že si to s ním za centrem nějak sedne a bude to fungovat, ale už tomu nevěřím. Nevěřím tomu, že s ním Vikings mohou dosáhnout nějakého velkého vítězství. S Kirkem Cousinsem bude stropem maximálně krátká návštěva vyřazovacích bojů a i  k tomu bude potřeba velká dopomoc obrany a běhové hry. Jeho problém je především v hlavě a jsem přesvědčen, že to už je nenapravitelný problém. Ano, ofenzivní linie mu nepomáhá (na rozdíl od běhové hry, je v pasové protekci mizerná), ale Case Keenum neměl o nic lepší ofenzivní linii, není o nic talentovanější než Cousins, a přesto byl schopen určitých výsledků dosahovat. Včera Kirk Cousins přehazoval spoluhráče a kupil chybu za chybou. Dvě hry po sobě si připsal fumble, kdy napodruhé Vikings přišli o balon. A nesmíme zapomenout na to, že hodil dvě naprosto stupidní interceptions. Celkem zkompletoval 14 ze 32 pasů pro 230 yardů, 1 touchdown, 2 interceptions a jeden ztracený fumble. Katastrofa. A to ještě přes 100 yardů získal dvěma pasy - 45-yardový touchdownový na Diggse a 61-yardový na Chada Beebeho, kdy hodil balon jen pár yardů a zbytek obstaral Beebe. Tristní výkon, pro který neexistuje omluva.

Xavier Rhodes

Devante Adams si dělal s Rhodesem, co chtěl. Celkem jeho směrem letělo 7 pasů a všechny byl zkompletované pro celkem 93 yardů. Včera rozhodně Rhodes closed nebyly.

Dan Bailey

Zase a znova kicker Vikings minul field goal, tentokrát ze vzdálenosti 47 yardů. Navíc mu byl zblokován pokus o extra bod po touchdownu. Kdyby svoji práci odvedl na sto procent, nemuseli být Vikings tlačeni ke skórování touchdownu v závěru utkání a mohlo to vypadat i jinak. To nezjistíme, každopádně vývoj utkání to ovlivnilo.

Dalvin Cook vyšperkoval svůj výkon krásným 75-yardovým během, který dal Vikings naději. Víc takových běhů.

Obrana se po inkasovaném třetím touchdownu dokázala zmátořit a nakonec se vybičovala ke skvělému výkonu, kdy tři čtvrtiny držela ofenzivu vedenou Aaronem Rodgersem na uzdě, a nepovolila jí ani jeden bod. Dala ofenzivě dostatek možností, aby zápas otočila. Kirk Cousins ale řekl ne.

Úvod zápasu se strašidelně nepovedl. Než se Vikings rozkoukali byla první minuta druhé čtvrtiny a prohrávali 0:21. Do té doby nevycházelo vůbec nic. A přestože se pak tým zvedl, mizerný začátek je stál zápas, který se jinak dal vyhrát.

Stefon Diggs po zachycení (jediného) krásného 45-yardového Kirka Cousinse v endzone Packers sundal helmu a pokřikoval cosi na fanoušky Packers. Čímž se provinil proti pravidlům a Packers použili 15-yardovou penalizaci na prodloužení extra pointu. Tím mimo jiné také zamezili tomu, aby Vikings hráli two-point conversion. Věřím tomu, že to byla možnost. Vikings by mohli snížit na rozdíl tří bodů a kdoví, co by se stalo v závěru utkání, když by Vikings nebyli nuceni skórovat touchdown. Naprosto zbytečná penalta, kterou si lídr týmu nemůže dovolit.

Vikings se celkově dopustili 8 provinění proti pravidlům, které je stály celkem 100 yardů. To je jedno celé hřiště. Příliš mnoho.