Week 17: Vikings šetřili startery a podlehli v bezvýznamném zápase Bears

3.1.2020 – V neděli Vikings odehráli poslední zápas základní části sezony a vzhledem k tomu, že už nemohli na své pozici nic změnit, rozhodli se, že budou šetřit své startery. Do zápasu nastoupili víceméně se samými náhradníky a na kvalitě hry to bylo znát. Vikings podlehli 19:21 a zakončili základní část sezony s bilancí 10-6. V konferenci NFC skončili šestí a k Wild Card zápasu vyrazí do New Orleans. Saints jsou dle mého nejhorší možný soupeř, který připadal před 17. týdnem teoreticky do úvahy (další byli Seahawks a Packers).

Vikings zahájili utkání 59-yardovým během Mika Boona. Druhou hru rozehrávali Vikings na 16-yadové linii Bears, avšak Sean Mannion hodil balon Miku Boonovi dozadu dost nízko, ten ho nezachytil a Bears získali balon do držení zásluhou Bilala Nicholse na vlastní 23-yardové linii. Bears využili turnover k zisku tří bodů za 26-yardový field goal, 0:3. O několik her později neudržel Mike Boone přesný pas od Seana Manniona, balon ještě ve vzduchu zachytil Kevin Pierre-Louis a připsal si tak interception. Bears začínali navazující drive na 39-yardové linii Vikings. Rovněž po druhém turnoveru brali Bears tři body po proměněném 33-yardovém field goalu. To do konce první čtvrtiny zbývala necelá minuta, 0:6. Po dalších přibližně šesti minutách, tedy již ve druhé čtvrtině, snížili Vikings na rozdíl tří bodů, když se při pokusu o 37-yardový field goal Dan Bailey nemýlil, 3:6. Šest minut před koncem prvního poločasu, přišpendlili Bears Vikings k vlastní endzone a Mike Boone byl tacklován Nickem Kwiatkoskim ve vlastní endzone, a to znamenalo dvě věci. Dva body pro Bears a zisk držení míče pro Bears, 3:8. Necelé dvě minuty před poločasovou přestávkou odskočili o další tři body, když Eddy Pineiro proměnil i třetí field goal, tentokrát ze vzdálenosti 34 yardů, 3:11. S vypršením časomíry prvního poločasu proměnil Dan Bailey field goal ze vzdálenosti 38 yardů a stanovil skóre prvního poločasu na 6:11.

Po pěti minutách třetí čtvrtiny byl David Montgomery na konci svého 14-yardového běhu dotlačen svými spoluhráči několik yardů do endzone a skóroval tak první touchdown utkání, 6:18. Tři minuty před koncem třetí čtvrtiny neproměnili Bears situaci 4&1 a Vikings začínali svůj následující drive na 43- yardové linii Bears. Na začátku posledního dějství si Mike Boone proklestil cestu do endzone z 1-yardové linie Bears a zaznamenal první touchdown Vikings v zápase, 13:18. Necelých devět minut před koncem utkání proměnil Dan Bailey 39-yardový pokus o field goal a snížil skóre rozdíl dvou bodů, 16:18. O tři minuty později si připsal strip-sack Ifaedi Odenigbo, sám se zmocnil balonu a doběhl s ním do endzone. Po přezkoumání videa však došli rozhodčí nejspíše ke správnému závěru, že byl při zisku balonu down by contact, a tak se hra vrátila na 23-yardovlou linii Bears. O minutu později se pak Vikings dostali do vedení, když Dan Bailey proměnil 34-yardový field goal, 19:18. Deset vteřin před koncem zápasu proměnil Eddy Pineiro 22-yardový field goal a poslal svůj tým do dvoubodového vedení, 19:21. Zápas pak uzavřela interception Seana Manniona do rukou Eddieho Jacksona při pokusu o hail mary.

Mike Boone

Zdaleka nejproduktivnější hráč ofenzivy Vikings. Ze 17 běhů získal úctyhodných 148 yardů a 1 touchdown. Jako běžec podal skvělý výkon.

Ifeadi Odenigbo

Odehrál povedený zápas. Celkem si připsal čtyři tlaky na quarterbacka Bears a z toho zaznamenal 1 strip-sack.

Armon Watts

Velice povedený výkon korunovaný jedním sackem. Bohužel se zranil a byl zapsán a injury reserve.

Mike Boone

Bears měli po prvním poločase 11 bodů a nedalo se zbavit dojmu, že ke každému z nich trochu přispěl. Ať už nezachyceným tossem Seana Manniona (to bych mu odpustil, protože balon mu letěl zatraceně nízko), který skončil fumblem v rukou hráčů Bears, nezachycený pas, který skončil interception (to už odpustit nelze) nebo tím, že se nechal tacklovat ve vlastní endzone.

Laquon Treadwell

Tenhle zápas byl šancí, jak na sebe před koncem sezony upozornit a vybojovat si v NFL další angažmá, ať už v Minnesotě nebo jinde. Nicméně bez jediného zachyceného pasu si příliš nepomohl.