Week 16: Vikings přišli proti Saints o naději na play-off a obrana o důstojnost

1.1.2021 – Vikings nezvládli zápas se Saints, a to zejména defenzivně, a po prohře 33:52 přišli o jakékoliv naděje na účast v letošním play-off.

Neaktivními pro zápas byli RB Alexander Mattison, FB C.J. Ham, TE Kyle Rudolph, DE Jalyn Holmes, LB Eric Kendricks, LB Troy Dye a LB Todd Davis.

Průběh zápasu

Neuplynuly ještě ani tři minuty zápasu a Saints už se ujali vedení poté, co Alvin Kamara skóroval takřka nedotčen 40-yardový běhový touchdown, 0:7. O tři a půl minuty později skóroval 15-běhový touchdown Dalvin Cook a bylo vyrovnáno, 7:7. O další tři a půl minuty později se opět měnilo skóre. Alvin Kamara skóroval další běhový touchdown, tentokrát z 1-yardové linie Vikings a získal pro svůj tým vedení, 7:14. Na začátku druhé čtvrtiny navýšil vedení Saints Will Lutz proměněným 30-yardovým field goalem. O čtyři minuty později se Mike Boone rozběhl ze 4-yardové linie a trefil pylon v rohu endzone Saints, což znamenalo touchdown, 14:17. Pět minut před koncem prvního poločasu zachytil na vlastní 13-yardové linii interception Harrison Hand. Vikings však tento turnover nezužitkovali a byli to naopak Saints, kteří ještě před poločasovou přestávkou navýšili své vedení, a to díky 5-yardovému běhovému touchdownu Alvina Kamary, 14:24.

Po čtyřech minutách třetí čtvrtiny zachytil Hardy Nickerson interception na 23-yardové linii Saints a ještě se dokázal o 5 yardů posunout vpřed směrem k endzone soupeře. O několik málo okamžiků později našel Kirk Cousins 2-yardovým pasem v endzone soupeře Irva Smithe, avšak Dan Bailey minul field goal, 20:24. O pět minut později ale Saints už zase vedli o dvě skórovaní. Touchdown skóroval opět Alvin Kamara, tentokrát se probil do endzone Vikings ze 6-yardové linie, 20:31. Necelou minutu před koncem třetí čtvrtiny našel Kirk Cousins v endzone Saints 4-yardovým pasem opět Irva Smithe, 27:31. Po třech minutách čtvrtého dějství skóroval svůj pátý běhový touchdown v zápase Alvin Kamara a Saints opět Vikings utekli, 27:38. Čtyři minuty před koncem zápasu skóroval Tysom Hill 1-yardový běhový touchdown a Saints se tak dostali do rozhodujícího trháku, 27:45.  Vikings ještě snížili po 1-yardovém pasu na hranici endzone do rukou Adama Thielena. Následná two-point conversion nebyla úspěšná, 33:45. Šestý běhový touchdown v jednom zápase si dvě minuty před koncem připsal Alvin Kamara, a to po běhu ze 3-yardové linie, 33:52. Skóre se již nezměnilo.

Potěšili

Justin Jefferson, Adam Thielen a Irv Smith Jr.

Tihle tři představují velice kvalitní kombinací cílů pro Kirka Cousinse. V zápase ani jeden z nich statisticky neexplodoval, ale dohromady dali slušná čísla.

Brian O'Neil

Proti Saints skvělý v běhové hře a v pasové protekci nepovolil ni jeden tlak na Kirka Cousinse.

Harrison Hand

Obrana byla otřesná. Harrison Hand ale odehrál v omezeném počtu snapů obstojně, nadto přidal interception.

Nepotěšili

Obrana

Obrana odehrála strašidelně špatné utkání. Povolila 583 yardů, z toho 264 yardů po zemi, a 52 bodů. Kamara navíc skóroval historických 6 běhových touchdownů v jednom zápase. Oči bolely.

Dakota Dozier

Po Patu Elfleinovi a Dru Samiovi další pravidelní účastník této sekce. Není náhodou, že všichni hrají ve středu ofenzivní linie Vikings. S tímto postem už Vikings musejí v offseason něco udělat.

Dan Bailey

Další zbytečně minutý kop. Jeho budoucnost v Minnesotě je ve hvězdách.

Povedlo se

V zásadě nic.

Nepovedlo se

Mike Zimmer zápas opět hrubě nezvládl. O obraně už jsme psali výše. Ano, defenziva je zničená zraněními a nezkušená, ale defenzivní guru, za kterého je Zimmer po právu vydáván, musí obranu lépe připravit. Nešlo ale jen o obranu. Například jeho clock management zejména v závěru prvního poločasu byl naprosto otřesný.

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Week 16: Vikings přišli proti Saints o naději na play-off a obrana o důstojnost