Week 16: Vikings na Lambeau Field neinkasovali ani bod

26.12.2017 - Vikings nám hned na úvod Štědrého dne darovali dárek v podobě výhry na Lambeau Field. Lhostejno, v jaké formě se Packers nacházejí, výhra nad tímto divizním rivalem na jeho hřišti vždycky potěší.

Vikings už vzhledem k výhře Eagles nemohou po základní části získat první místo v konferenci NFC. Druhé místo už se ovšem blíží. Jediným týmem, který ještě může Vikings přeskočit, jsou Panthers. Ti by se na druhé místo dostali za předpokladu, že by v posledním kole prohráli Vikings (doma s Bears), Rams (doma s 49ers) a Saints (v Tampě Bay) a oni sami porazili Falcons v Atlantě.

Skóre utkání otevřeli Vikings, když Kai Forbath proměnil přibližně v polovině první čtvrtiny 49-yardový pokus o field goal. Minutu před koncem téhož dějství navýšili Vikings své vedení na 10 bodů po 4-yardovém pasu Case Keenuma na Stefona Diggse do zadního rohu endzone Packers. Minutu před koncem poločasu pak ukončil Harrison Smith do té doby nejpovedenější drive Packers zachycením interception v těsné blízkosti vlastní endzone. S balonem se poté dostal na 22-yardovou linii Vikings. Do konce poločasu se již nic neudálo.

Minutu před koncem třetí čtvrtiny proměnil Kai Forbath 20-yardový field goal a Vikings vedli 13:0. Další field goal, tentokrát ze vzdálenosti 27 yardů, přidal Kai Forbath tři minuty před koncem utkání, 16:0. O minutu později zachytil Harrison Smith interception při čtvrtém downu Packers a definitivně tak rozhodl o výhře Vikings i to tom, že Vikings udrží čisté konto po více než 20 letech. Utkání skončilo 16:0 pro Vikings.

Harrison Smith

Skvělý výkon. Ostatně jako vždy. Dnes v noci navíc korunoval svůj výkon dvěma interceptions, čímž výrazně přispěl k výhře. Potvrdil, že je nejlepší safety v lize.

Stefon Diggs

Nebýt jednoho dropu ke konci zápasu, podal by vzhledem k podmínkám takřka perfektní výkon. Zachytil 5 pasů pro 60 yardů a jeden touchdown. Navíc si na soupeři vynutil defensive pass interference, která posunula Vikings o 39 yardů vpřed.

Kai Forbath

Proměnil všechny tři své pokusy, a to je potřeba v mrazivém počasí ocenit. Až moc dobře víme, že kicker může v mrazivém počasí prohrát zápas. Kai Forbath však udělal pro úspěch svého týmu vše správně.

Nebudeme negativní a kolonku necháme prázdnou.

Vikings udrželi čisté konto. Naposledy se jim to podařilo před 24 lety.

Packers se v zápase hned čtyřikrát rozhodli nechat na hřišti ofenzivu při čtvrtém downu. Obrana Vikings však v těchto mimořádně důležitých okamžicích ani jednou nedopustila, aby její soupeř získal první down.

Vikings se dopustili jen dvou penalt pro celkových 10 yardů. Takhle disciplinované výkony by to chtělo častěji.

Vikings přišli v zápase o dva hráče. Guard Nick Easton má zlomený kotník a sezona pro něj skončila a long snapper Kevin McDermott si vykloubil rameno a bude taky nějakou dobu chybět. Nejsou to klíčoví hráči, ale jejich absence se může negativně projevit.

Jindy úspěšný pass rush Vikings byl zcela bezzubí a Hundley měl mnohdy až přespříliš času na odhoz balonu. David Bakhtiari držel největší hrozbu Vikings Eversona Griffena na uzdě celý zápas.