Week 16: Ofenziva se trápila a Vikings podlehli Packers

27.12.2019 – Vikings chtěli v domácím zápase zabojovat o lepší umístění pro play-off a v ideálním scénáři také o divizní titul. Po otřesném ofenzivním výkonu však Vikings podlehli Packers 10:23. Před posledním zápasem mají bilanci 10-5 a nacházejí se na šestém místě v konferenci. Na této jejich pozici již 17. týden nic nezmění.

Neaktivními pro zápas byli RB Dalvin Cook, RB Alexander Mattison, OT Aviante Collins, OT Oli Udoh, OG Dru Samia, DT Jalyn Holmes a DT Hercules Mata’afa.

Průběh utkání

V úvodním drivu utkání se po necelé minutě hry dopustil fumblu díky dobré hře Anthony Barra running back Packers Aaron Jones, míč ze země sebral Eric Kendricks a vrátil jej až na 10-yardovou linii Packers. Výhodné pozice využili Vikings jen k zisku tři bodů za proměněný 23-yardový field goal v podání Dana Baileyho, 3:0. Dvě minuty před koncem první čtvrtiny srovnali Packers stav utkání poté, co Mason Crosby proměnil 42-yardový field goal, 3:3. Na začátku druhé čtvrtiny zachytil Anthony Harris interception a Vikings začínali svůj drive na 26-linii Packers. Tentokrát Vikings přetavili turnover a výhodou pozici na hřišti v kýžený touchdown, který zachytil Stefon Diggs po 21-yardovém pasu Kirka Cousinse, 10:3. Přibližně v polovině druhé čtvrtiny proměnil Mason Crosby 33-yardový field goal a snížili rozdíl ve skóre, 10:6. S vypršením časomíry prvního poločasu snížil Mason Crosby na rozdíl jednoho bodu, když proměnil 19-yardový field goal, 10:9.

V polovině třetího dějství hodil Kirk Cousins dlouhý pas, který však zachytil Adrian Amos a interception vrátil 28 yardů až na 43-yardovou linii Vikings. O několik her později doběhl Aaron Jones po 12-yardovém běhu do endzone domácích. Packers následně zahráli úspěšnou two-point conversion, 10:17. Šest minut před koncem utkání si Aaron Jones připsal další běhový touchdown, tentokrát 56-yardový, čímž zpečetil osud utkání. Minutý extra point z nohy Masona Crosbyho pak stanovil utkání na 10:23. Na tomto skóre nic nezměnil ani následný fumble Devante Adamse, který vynutil Harrison Smith a získal Eric Kendricks.

Anthony Harris

Povedený zápas. Byl pořád tam, kde měl být, a jediný pas, který v zápase letěl jeho směrem, skončil interception. Vikings by s ním měli honem rychle prodloužit smlouvu.

Harrison Smith

I druhý starter na pozici safety předvedl skvělý výkon, jaký se sluší a patří na pětinásobného Pro Bowlera. Připsal si 5 tacklů, z toho 1 stopku a navrch si vynutil na Devante Adamsovi fumble.

Eric Kendricks

Jeho směrem letěly tři pasy a žádný z nich nebyl zkompletován k tomu přidal dva získané fumbly. Další povedený výkon tohoto linebackera, který zažívá pravděpodobně nejlepší sezonu své kariéry. Snad mu zranění umožní v ní pokračovat.

Kirk Cousins

Opět přihodil pod kotel pověsti, že neumí vyhrávat důležité a těžké zápasy. Přestože letos odehrál svoji možná nejlepší sezonu a od pátého týdne hrál na úrovni těch nejlepších v lize, výkonem, proti Packers celou sezonu opět znehodnotil. Zkompletoval 16 pasů z 31 pro 122 yardů, 1 touchdown a 1 interception. Takové představení na úrovni Christiana Pondera je neomluvitelné. Pokud v play-off nedokáže vyhrávat, tak už se nálepky losera, který sice nějakou kvalitu má, ale ve finále se v klíčových zápasech sesype a podá žalostný výkon, nezbaví.

Garrett Bradbury

Mohl sice podat obstojný výkon při běhové hře, ale v pasové protekci byl marný tak, že víc už to v podstatě nešlo. Povolil celkem 6 tlaků na Kirka Cousinse a z toho 3 sacky. Z jeho protekce quarterbacka bolely oči. Bohužel ne poprvé.

Adam Thielen

Od jeho návratu jsme si slibovali daleko víc, než předvedl. Jeho směrem letěly 3 pasy a nezachytil žádný z nich, byť vysloveného dropu se nedopustil. Připsal si pouhé 2 yardy po zemi. Příště to musí být mnohem lepší.

Obrana odehrála dobré utkání, V závěru sice povolila 56-yardový běhový touchdown, ale myslím, že dost na tom měl podíl fakt, že si obrana neměla díky nemohoucnosti útoku kdy odpočinout. Dokázala získat tři turnovery, což by za normální konstelace mělo stačit na výhru.

Nic moc dalšího se v zásadě nevydařilo.

Ze zápasu odstoupil kvůli zranění stehenního svalu Eric Kendricks a do tréninku se zatím nezapojil. Doufejme, že se nejpozději v play-off bude moct zapojit do zápasů, protože jeho absence by byla pro Vikings citelnou ránou.

Útok odehrál nejhorší zápas sezony. Skóroval pouhých 10 bodů, a to ještě jen díky výhodným pozicím na hřišti, které zařídila defenziva. Jinak zisk 139 yardů a 7 prvních downů. Je k tomu potřeba dodávat víc? Jasně, Dalvin Cook chyběl, ale tohle je obrovský propadák, za který nese největší vinu Kirk Cousins a trenérský tým.