Week 15: Vikings podlehli po bídném výkonu Colts

19.12.2016 - Vikings včera předvedli nejhorší zápas sezony. Jejich výkon nelze nazvat jinak než ostudný. Jako by si hráči neuvědomovali, o co hrají. Ofenziva se nedokázala prosadit proti nepříliš pevné obraně Colts a obrana inkasovala nejvíce bodů v celé sezoně. Zdálo se, že se Colts ani nenadřeli a odvezli si drtivou výhru 34:3. Naděje Vikings na play-off již zůstávají jen v rovině nedosažitelné teorie.

Neaktivními pro zápas byli QB Taylor Heinicke, WR Laquon Treadwell, S Harrison Smith, CB Trae Waynes, OG Brandon Fusco, OL Willie Beavers a DE Stephen Weatherly,

První poločas včerejšího zápasu byl nejhorším poločasem sezony. Ofenziva se podívala na polovinu soupeře jen na jedinou hru a obrana nebyla schopná zastavovat nájezdy Colts. Ti v úvodním drivu zápasu zaznamenali tři body, když Adam Vinatieri proměnil 48-yardový field goal. Vikings se poroučeli ze hřiště tři a ven a Colts navýšili své vedení díky 1-yardovému běhu Roberta Turbina do endzone, 0:10. V polovině druhé čtvrtiny skórovali hosté další touchdown po 27-yardovém pasu Andrew Lucka na Erika Swoopea. Vikings se pak díky povedenému kick-off returnu, penaltě a 28-yardovému pasu na Kyla Rudolpha dostali až na 22-yardovou linii Colts. Balon dostal Adrian Peterson, uběhl 13 yardů a ztratil balon, který získali Colts na 9-yardové linii. Odtud rozjeli 91-yardový drive zakončený 6-yardovým během Roberta Turbina pro další touchdown, 0:24. Hned při další hře se snažil najít Sam Bradford Stefona Diggse, ale pas skončil interception v rukou Mika Adamse. Colts následně s vypršením časomíry druhé čtvrtiny proměnili 50-yardový field goal a za stavu 0:27 se šlo do kabin.

V úvodním drivu třetí čtvrtiny se dostali Vikings až na 24 yardovou linii Colts, avšak Sam Bradford přišel o balon a ten získal soupeř. Vikings se dočkali prvních bodů necelé 4 minuty před koncem třetí čtvrtiny poté, co byl Kai Forbath úspěšný při 32-yardovém pokusu o field goal. Nicméně Colts následně odskočili na rozdíl více než 30 bodů po 50-yardové spolupráci mezi Andrew Luckem a Phillipem Dorsettem, 3:34. Kai Forbath následně proměnil 51-yardový field goal a jen velmi lehce upravil skóre zápasu na 6:34.

Kai Forbath

Proměnil dva field goaly, z toho jeden ze vzdálenosti 51-yardů. To byl dosud nejdelší field goal v dresu Vikings. Zatím letos proměnil 12 z 12 field goalů. Takovou spolehlivost je potřeba ocenit.

Kyle Rudolph

Ofenziva nefungovala, ale Kyle Rudolph předvedl solidní zápas. Zachytil osm pasů pro 97 yardů.

Terence Newman

Newman jako jeden z mála udržel kvalitní úroveň předváděných výkonů. Bohužel se k němu jeho defenzivní parťáci nepřidali.

Adrian Peterson

Vrátil se, ale nepomohl. Před zápasem jsem uvažoval, jaký vliv může mít jeho přítomnost na hřišti pro tým. Běhová hra být horší nemohla. Obával jsem se ale dvou věcí. V první řadě toho, že si Peterson opět neodpustí svůj nešvar v podobě fumblu a pak, že se Vikings budou snažit až příliš začlenit Petersona do ofenzivního plánu, byť do něj za současné situace úplně nezapadá. V prvním drivu se zdálo, že se naplňuje moje druhá obava. Pak ale Vikings zapojovali Petersona méně. Stejně to ale nakonec skončilo fumblem. Adrian Peterson buď sleví zcela markantně ze svého platu, nebo musí po sezoně jít. Nemá ani omylem cenu 11,75 milionu dolarů za sezonu.

Defenzivní linie

Před zápasem jsem shazoval ofenzivní linii Colts a vyzdvihoval jsem defenzivní linii Vikings. V zápase však jednoznačně dominovala ofenzivní linie týmu z Indianapolis. Andrew Luck měl moře času. To se těžko chápe.

T.J. Clemmings

Nebylo to poprvé, co předvedl mizerný výkon. Včerejšek nebyl výjimkou.

V zásadě není co chválit.

Nepovedlo se toho mnoho, ale nejhorší ze všeho je celkový dojem. Tým hrál o udržení se ve hře o play-off před domácím publikem a proti soupeři, kterého porazit mohl. Místo toho přišel totální výbuch. Ofenziva byla naprosto neškodná, a to i proti slabé defenzivě Colts. Ještě víc je ale šokující absolutní průchodnost obrany. Nic proti útoku Colts, ale defenziva Vikings už letos zastavila větší ofenzivní síly. Prostě všechno špatně.

Vikings se pyšnili po celou sezonu tím, že se dopouští jen minima turnoverů a zároveň jsou schopni vynucovat turnovery na soupeřích. Včera to však bylo všechno jinak obrana nevyprodukovala za zápas zhola nic a ofenziva ztratila balon hned třikrát.

Linval Joseph je vynikající hráč a pilíř obrany Vikings. Včera ale za stavu 0:3 předvedl hloupou penaltu při field goalu soupeře a daroval jim novou sadu downů v těsné blízkosti endzone, Colts toho využili a skórovali touchdown.