Week 14: Vikings po výbuchu kickera prohráli s Buccaneers

16.12.2020 - Na začátku zápasu to vypadalo slibně. Vikings drželi balon a byli schopni se s ním pohybovat se směrem vpřed, naproti tomu Buccaneers v úvodu zápasu nepředvedli v útoku v podstatě nic. Pak ovšem přišlo galapředstavení Dana Baileyho, který minul vše, co mohl, a Vikings se pak nedokázali v zápase udržet. Nakonec prohráli 14:26 a s bilancí 6-7 vypadli ze sedmičky týmů postupujících do play-off.

Neaktivními pro zápas byli WR K.J. Osborn, RB Alexander Mattison, TE Kyle Rudolph, OL Oli Udoh, LB Eric Kendricks a CB Dylan Mabin.

Průběh utkání

Skóre se poprvé měnilo na začátku druhé čtvrtiny, kdy Vikings zakončili svůj  79-yardový drive trvající přes 8 minut drive 1-yardovým během Dalvina Cooka do endzone. Dan Bailey pak minul extra point, 6:0. V dalším drivu se Vikings dostali do redzone soupeře, avšak body z této návštěvy nevytěžili, neboť Dan Bailey minul 36-yardový field goal. O několik okamžiků později už Vikings prohrávali poté, co Tom Brady vyslal 48-yardovým pasem ke skórovaní touchdownu Scottyho Millera, 6:7. Necelých pět minut před koncem prvního poločasu minul Dan Bailey 54-yardový field goal. Necelou minutu před koncem prvního poločasu přeskočil Roland Jones II z 1-yardové linie vše, co mu stalo před endzone v cestě a Buccaneers díky tomu navýšili své vedení na 8 bodů, 6:14. Buccaneers se ještě dokázali dostat do držení balonu a díky defensive pass interference po vypršení časomíry prvního poločasu dostali příležitost kopat 18-yardový field goal, který Ryan Succop proměnil a stanovil tak konečně skóre prvního poločasu na 6:17.

Minutu s půl před koncem třetí čtvrtiny vykřesali Vikings naději, když Kirk Cousins našel 14-yardovým pasem Irva Smithe, který se proklestil do endzone soupeře. Justin Jefferson následně pronikl do endzone pro zahrané two-point conversion, 14:23. Vikings se poměrně rychle dostali opět do redzone Buccaneers, avšak dva sacky je zatlačili o 20 yardů zpět a Dan Bailey minul 46-yardový field goal. Ryan Succop následně předvedl, jak snadno může vypadat prokopnutí field goalu ze vzdálenosti 48 yardů a Buccaneers odskočili Vikings o další tři body, 14:26. Vikings se poté snažili o zdramatizování utkání, avšak Kirk Cousins byl pod drtivým tlakem, který vyústil ve ztrátu míče, o kterou se postaral Jason Pierre-Paul, který doslova vzal balón z ruky Kirka Cousinse. Tento turnover zápas definitivně rozhodl a skóre se již nezměnilo.

Irv Smith Jr.

Snad jediný hráč, který snese nejpřísnější měřítka. Letěly na něj 4 pasy a všechny zachytil pro 63 yardů a 1 touchdown. Vikings jej musí využívat častěji.

Dan Bailey

Jeden z nejhorších výkonů kickera vůbec. Minul všechny kopy, o které se pokusil. Tři field goaly a jeden extra point. Od doby, kdy naposledy kicker minul tři field goaly a jeden extra point, uplynulo takřka 60 let. Přesněji to bylo v roce 1961. Ostudné. Trochu se divím, že je ještě Bailey členem týmu. Kdyby Jets nesáhli z waiverů po propuštěném Chase McLaughlinovi, kterého měli Vikings vyzkoušeného, tak už u Vikings asi nebyl.

Dakota Dozier a Ezra Cleveland

Dozier byl tradičně slabý při běhových hrách i v pasové protekci. Cleveland v běhové hře silný, ale ta pasová protekce. Posuďte sami - povolil celkem 8 tlaků na Kirka Cousinse, včetně 3 sacků a 2 hitů. To je katastrofální vizitka.

Anthony Harris

Další ze spíše slabších výkonů. Má být oporou, ale letos to prostě není ono. Možná udělali Vikings dobře, když mu nedali dlouhodobou smlouvu.

Vikings začali zápas dobře. V prvních dvou drivech nedovolili Buccaneers zhola nic a sami v druhém drivu předvedli 14 her o 79 yardech a více než 8 minutách a zakončili jej touchdownem. Tím bohužel to pozitivní v zásadě končí.

Největší díl viny na prohře nese Dan Bailey. To je zjevné. Minutý extra point vzal Vikings trochu větru z plachet a další minuté field goaly Vikings potápěli už jen hlouběji.

Z kopů Baileyho bylo zjevné, že to v noze (a hlavně hlavě) prostě v neděli neměl. Proto považuji za velikou chybu Mika Zimmera, že ho nechal kopat necelých pět minut před koncem poločasu field goal ze vzdálenosti 54 yardů. Bylo zjevné, že Bailey field goal nemůže proměnit a Vikings tak zadarmo darovali Buccaneers krátké hřiště. V této chvíli se zápas zlomil v neprospěch Vikings.

Play-calling Vikings byl ubíjející. Vikings mají Thielena, Jeffersona a Irva Smithe. Dva zmiňovaní wide receiveři celkem ale zachytili jen 7 pasů. Jen pro porovnání duo třetí tight end Tyler Conklin a fullback C.J. Ham zachytilo celkem pasů 8. Proč Vikings v situaci, kdy prohrávají nevyužívají víc explozivních zbraní, které mají a raději využívají krátké pasy na fullbacka a tight enda, který je tam spíš od černé práce. I jejich druhý touchdownový drive v podstatě nedával smysl. Ano, Vikings skórovali touchdown, ale zmizelo hrozně moc času z časomíry. Proč nezkoušet zakončovat drivy dříve? I z reakcí Kirka Cousinse bylo patrné, že se mu play-calling nelíbí, a to je vzhledem k jeho tendencím ke konzervativnosti, co říct.

Diskusní téma: Week 14: Vikings po výbuchu kickera prohráli s Buccaneers