Week 13: Vikings zápas na Foxborough nezvládli

6.12.2018 - Vikings se v neděli večer představili na Gillette Stadium ve Foxborough, který je situován asi 20 mil od Bostonu. Na tomto místě Patriots neprohrávají a už vůbec ne v prosinci. Výjimkou nebyl ani nedělní zápas. Skóre bylo po většinu zápasu víceméně vyrovnané, přesto se v podstatě v žádném okamžiku nezdálo, že by Vikings mohli Patriots porazit. Konečné skóre bylo 10:24.

Vikings tak zhoršili svoji bilanci na 6-5-1. Sice se pořád drží na wild card pozicích v rámci NFC, ale to se může brzy změnit. Vikings potřebují zvládnout zápas v Seattlu příští týden. Zatím ale nedokázali porazit žádný tým s pozitivní bilancí.

Neaktivními byli QB Kyle Sloter, RB Mike Boone, WR Chad Beebe, TE David Morgan, C Brett Jones, DT Jalyn Holmes a LB Devante Downs.

Ofenziva Vikings zahájila zápas, jak už bývá v posledních týdnech bohužel zvykem, tři a ven. Naproti tomu Patriots předvedli čtyřminutový drive o 86 yardech zakončený 1-yadovým během Jamese Develina do endzone, 0:7. Dan Bailey následně minul 48-yardový field goal a skóre se tak nezměnilo.  Necelých šest minut před koncem druhé čtvrtiny proměnil Stephen Gostkowski 20-yardový field goal a Patriots navýšili své vedením, 0:10. Vikings nakonec také zapsali první body v zápase ještě před poločase, když 15 vteřin před koncem našel Kirk Cousins 5-yardovým pasem Adama Thielena v endzone domácích. Do šaten se tak hráči obou týmu odebrali, když na světelné tabuli svítilo skóre 10:7 pro domácí.

Přibližně po osmi a půl minutách třetí čtvrtiny minul Stephen Gostkowski 48-yardový field goal. A když o čtyři minuty později trefil Dan Bailey 39-yardový field goal bylo vyrovnáno. O necelé dvě minuty na to však už zase vedli Patriots, a to díky 24-yardové spolupráci vzduchem Toma Bradyho a Joshe Gordona. Po čtyřech minutách čtvrté čtvrtiny navýšili Patriots své vedení o dalších 7 bodů. Pět a půl minuty před koncem utkání zachytil Eric Kendricks interception a Vikings díky tomu rozehrávali svůj drive na vlastní 45-yardové linii. O několik her později hodil Kirk Cousins dlouhý pas do endzone na Aldricka Robinsona, který však po několika odrazech skončil v rukou Durona Harmona. Interception pak Kirk Cousins hodil i půl minuty před koncem a tím bylo jasné, že Patriots vyhrají 24:10.

Anthony Harris

Pokračuje ve skvělých výkonech a Andrew Sendejo, který byl umístěn na IR, přišel o pozici startera i pro příští sezonu. Pokud se Harris domluví s Vikings na pokračování ve spolupráci, tak bude vedle Harrisona Smithe startovat. O tom není pochyb. Proti Patriots byl opět defenzivní oporou. Mezi jeho highlighty patřilo sražení pasu na hranici endzone, které donutilo Patriots kopat field goal a potom skvělá stopka Roba Gronkowskiho.

Dalvin Cook

Vypadal zatím nejlépe v letošní sezoně. Po zemi si z devíti běhů připsal 84 yardů. přestože měl průměr 9,3 yardu na běh, Vikings přestali běhat, a tak jeho běhové statistiky nemohl vylepšit. Vikings jej pak začali vyhledávat vzduchem a to už bylo složitější. Zachytil 8 pasů (nejvíc z týmu) pro 22 yardů. Je zpátky.

Brian O‘Neill

Jako nováček předvedl nejlepší výkon ze všech linemanů. Solidní v běhové hře a skvělý v pasové protekci, kdy jako jediný z ofenzivních linemanů nepovolil jediný tlak na quarterbacka. Tenhle hráč se mi začíná líbit a najednou jeho výběr v druhém kole vypadá jako povedený pick. Ještě musí nabrat sílu a podávat konzistentní výkony. Je ale na dobré cestě.

Dan Bailey

Ohraná písnička a další minutý field goal. Dokud nebude perfektní bude v této kolonce.

Tom Compton

Povolil 3 tlaky na quarterbacka, z čehož byly dva hity Kirka Cousinse. K tomu si navíc připsal dvě bolestivé penalty za holding.

Kirk Cousins

Výkony jako na houpačce. Proti Bears zoufalý, proti Packers skvělý a Proti Patriots zase velmi nepřesvědčivý. Zkompletoval 32 pasů ze 44 pokusů pro 201 yardů, 1 touchdown a 2 interceptions. Za interceptions bych jej tentokrát až tolik nevinil, ale jinak byla jeho hra strašně impotentní. Získat ze 44 pasových pokusů jen 200 yardů je zoufalost. I král checkdownů sezony 2016 Sam Bradford by získal víc yardů.

Dvě minuty před koncem druhého poločasu si vzal Mike Zimmer správně challenge. Vikings díky tomu získali přes 20 vteřin navíc a Patriots zahrávali třetí down, který neproměnili. Na balon šli Vikings a dokázali před poločasovou přestávkou skórovat touchdown. Nejlepší moment ofenzivy za celý zápas.

Ofenziva odehrála špatné utkání. Opět začala zápas tři a ven (už třetí zápas v řadě). Byla předvídatelná, bez nápadu a navíc opouštěla to, co fungovalo (běh) a urputně trvala na tom, co nefungovalo (pasy na Dalvina Cooka). John DeFilippo má strašně moc co zlepšovat. Kromě jednoho drivu nepředvedli Vikings nic.

Xavier Rhodes hrál zraněný. Trae Waynes odstoupil pro otřes mozku. A hrát museli Holton Hill i Marcus Sherels. Ups. Asi i proto Vikings povolili Patriots přes 400 ofenzivních yardů.