Week 13: Vikings se proti Jaguars protrápili k výhře v prodloužení

10.12.2020 - Tohle nebylo moc atraktivní pokoukání. Vikings se tahali s jedním z nejhorších týmu letošní sezony o vedení a střídali lepší okamžiky s těmi, kdy sami sobě hloupými chybami házeli klacky pod nohy. Nakonec vybojovali umolousanou výhru v prodloužení 27:24 a momentálně s bilancí 6-6 okupují 7. místo v konferenci, které je posledním postupovým místem do play-off. Zcela překvapivě jsou tedy stále ve hře o pokračování sezony po její základní části.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharp, TE Irv Smith Jr., RB Alexander Mattison, OL Oli Udoh, DE D.J. Wonnum, CB Dylan Mabin a S Curtis Riley. Těsně před utkáním se navíc zranil i LB Eric Kendricks, který tak nemohl do zápasu zasáhnout.

Průběh utkání

Jaguars se ujali vedení po dvou a půl minutách utkání, když se na konci úvodního drivu zápasu dostal balon po pasu Mika Glennona z 28-yardové linie Vikings po šťastném odrazu až k Laviska Shenaultovi v endzone. Chase McLaughlin následně minul extra point, 0:6. Útok Vikings opustil hřiště po čtyřech hrách a Jaguars ve svém druhém drivu navýšili vedení po proměněném 22-yardovém field goalu, 0:9. Vikings se nedařilo v útoku, ani v obraně, a tak přišla nesmírně vhod interception, kterou si ve druhé čtvrtině připsal na vlastní 22-yardové linii Cameron Dantzler. Vikings tohoto turnoveru využili a snížili vedení soupeře po 3-yardovém pasu Cousinse na Thielena do zadní části endzone. Pokus o extra point Dana Baileyho byl však zblokován, 6:9. Tímto skóre první poločas skončil.

Vikings začínali díky autu při kick-offu v podání Jaguars úvodní drive druhého poločasu na vlastní 40-yardové linii. Vikings této výhodné pozice nevyužili, když Kirk Cousins hodil hned v první hře interception a Joe Schobert ji vrátil až do endzone Vikings, 6:16. Vikings ovšem o několik okamžiků později zaznamenali také touchdown po 12-yardové pasové akci na C.J. Hama, 13:16. Tři a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny se Vikings ujali vedení poté, co našel Kirk Cousins 20-yardovým pasem v endzone Jaguars Justina Jeffersona. Dan Bailey ovšem neproměnil extra point, 19:16. Jordan Brailford navíc o několik okamžiků později vyrazil balon z ruky Mika Glennona a získal jej pro Vikings na 34-yardové linii Jaguars. Tohoto turnoveru však nevyužili, neboť v úvodu čtvrté čtvrtiny ztratili Vikings balon na 2-yardové linii při předávce na Dalvina Cooka. Při třetím downu Jaguars v blízkosti jejich endzone dokázali Ifaedi Odenigbo a Jordan Brailford sackovat Mika Glennona ve vlastní endzone, což znamenalo safety a tedy 2 body pro Vikings a nadto držení míče, 21:16. Pět a půl minuty před koncem čtvrté čtvrtiny vytrhl Cameron Dantzler balon z ruky Chrise Conleyho a získal pro svůj tým balon na soupeřově 44-yardové linii. O půl minuty později proměnil Dan Bailey 48-yardový field goal a Vikings tak navýšili svoje vedení, 24:16. Jaguars následně předvedli 80-yadový drive zakončený 1-yardovým během Jamese Robinsona do endzone. Následně byli úspěšní i při two-point conversion a stav utkání byl minutu před koncem vyrovnán, 24:24. Dan Bailey netrefil před koncem utkání field goal ze vzdálenosti z 51 yardů a o chvíli později minul ze vzdálenosti 62 yardů i Chase McLaughlin. Zápas tak šel do prodloužení.

Po necelých třech minutách prodloužení zachytil Harrison Smith interception a získal tak pro svůj tým balon na 46-yardové linii Jaguars. Vikings poté doputovali do míso, odkud Dan Bailey bezpečně proměnil 23-yardový field goal a zajistil tím výhru 27:24 v prodloužení.

Potěšili

Cameron Dantzler

Předvedl skvělý výkon. Připsal si důležitou interception, která nakopla Vikings, když prohrávali 0:9, a navíc vynutil na soupeři fumble, který pak sám získal. Nebylo to ale jen o získaných balonech. Jeho směrem letělo 7 pasů, přičemž zkompletován byl jen jeden pro pouhé 3 yardy. Takhle by to šlo.

Justin Jefferson

Pokračuje v parádních výkonech. Připsal si 9 zachycených pasů pro 121 yardů a 1 touchdown. Jednalo se o pátý zápas, ve kterém získal 100 a více yardů a tím překonal i legendárního Randyho Mosse, který ve své nováčkovské sezoně měl jen čtyři takové zápasy. Nadto se stal teprve pátým hráčem v historii NFL, který ve svých prvních 12 zápasech kariéry zachytil 1000 yardů a více. Úžasný začátek kariéry.

Jordan Brailford

Odehrál jen 11 snapů, ale bylo ho vidět. Nejprve vyrazil balón z ruky Mika Glennona, aby jej sám získal pro svůj tým. Poté měl prsty i v safety. Přestože byl sack Mika Glennona v endzone připsán Ifaedi Odenigbovi, Brailford k němu výrazně přispěl.

Nepotěšili

Dan Bailey

Uf, tohle byl další bolestivý výkon kickera Vikings. Jeden minutý field goal ze vzdálenosti 51 yardů, jeden minutý a jeden zblokovaný extra point. Stačilo proměnit jeden z těchto kopů a Vikings nejspíš vyhráli v základní hrací době. Ale to by nebyli Vikings, kdyby jim alespoň jeden zápas kicker trochu nezasabotoval.

Dakota Dozier

Mizerný v běhové hře a ještě horší pro pasové protekci. Povolil celkem šest tlaků na Kirka Cousinse, z toho 1 sack a 2 hity.

Jalyn Holmes

Na pozici defenzivní o enda odehrál nejvíc snapů a na rozdíl od Jordana Brailforda, který oproti Holmesovi odehrál jen zlomek snapů, nebyl vůbec vidět, alespoň v tom dobrém slova smyslu. Slabý proti běhu, žádný tlak, žádný tackle, nic. Strašně špatný výkon.

Povedlo se

Jakkoliv měla obrana, zejména v úvodu a závěru základní hrací doby, problémy se zastavením soupeře, dokázala generovat i důležité hry, které výrazně Vikings pomohli. Dvě interceptions, dva získané fumble a safety představují dobrou vizitku.

Nepovedlo se

Vikings se při rozcvičce před zápasem zranil nejlepší defenzivní hráč Eric Kendricks. Zejména na začátku zápasu bylo vidět, že to Vikings ovlivnilo poměrně výrazně negativně.

Vikings vstoupili do zápasu mizerně a nelze to klást za vinu jen zranění Erica Kendrickse, protože kromě obrany nefungoval ani útok. Vikings vypadali nepřipraveně a zaskočeně, že Jaguars hráli naplno a neodevzdali Vikings výhru na stříbrném podnose. To dopadá zejména na trenérským tým.

Před zápasem jsem psal, že Vikings vyhrají, pokud se nebudou střílet sami do vlastní nohy a nebudou se opět dopouštět zbytečných ztrát míče a special týmy nebudou páchat další hloupé chyby. A teď posuďte sami - pick six, ztracený fumble na 2-yardové linii soupeře, minutý field goal a dva neproměněné extra pointy. Takhle to nepůjde.

Mr.Pumpkin

Diskusní téma: Week 13: Vikings se protrápili v zápase s Jaguars k výhře v prodloužení