Week 12: Vikings vybojovali výhru v divokém zápase s Panthers

3.12.2020 - Vikings v neděli odehráli bláznivý zápas, ve kterém se tahali s Panthers o vedení, a přestože sami sebe opět potápěli hloupými chybami, dokázali nakonec zápas v divokém finiši se štěstím strhnout na svoji stranu a vyhráli 28:27. Největší radost z této výhry měl asi Chad Beebe, který Vikings v závěru srazil na kolena, aby o několik okamžiků později skóroval vítězný touchdown zápasu.

Neaktivními pro zápas byli WR K.J. Osborn, TE Irv Smith Jr., OL Ezra Cleveland, DE Jordan Brailford, CB Dylan Mabin, S Curtis Riley a LS Austin Cutting.

Skóre utkání se poprvé měnilo po odehraných devíti a půl minutách. Stalo se tak poté, co Kirk Cousins na konci prvního drivu Vikings našel 12-yardovým pasem na kraji endzone Justina Jefferson, který balón s jistotou zachytil a skóroval pátý touchdown kariéře, 7:0. Ve druhé čtvrtině se Panthers blížili k endzone Vikings, avšak tomu učinil Eric Kendricks přítrž, když zachytil na vlastní 7-yardové linii interception. Dvě minuty před koncem prvního poločasu předvedli Panthers 41-yardovou touchdownovou akci po ose Bridgewater-Anderson a skóre utkání bylo vyrovnáno, 7:7. S uplynutím časomíry prvního poločasu proměnil Dan Bailey 35-yardový field goal a Vikings tak šli do kabin s vedením 10:7.

Po minutě odehrané v druhém poločase donutil na 18-yardové linii Zach Kerr Kirka Cousinse k fumblu, balón získal Jeremy Chinn a vrátil jej za do endzone Vikings, 14:10. O deset vteřin později se fumblu dopustil Dalvin Cook a Jeremy Chinn opět doběhl s balonem až do endzone Vikings, 21:10. Necelých šest minut před koncem třetího dějství se pokoušel Joey Slye o 28-yardový field goal, avšak D.J. Wonnum jeho pokus zablokoval a skóre se tak nezměnilo. Na začátku poslední čtvrtiny proměnil Dan Bailey 25-yardový field goal a snížil rozdíl ve skóre na 8 bodů, 13:21. O několik okamžiků později byl rozdíl ve skóre opět jedenáctibodový, když Joey Slye proměnil 40-yardový field goal, 13:24. Pět a půl minuty před koncem skóroval Justin Jefferson svůj druhý touchdown v utkání po pasu Kirka Cousinse z 10-yardové linie a následně byli Vikings úspěšní díky pasu na Bisi Johnsona i při two-point conversion, 21:24. Obraně Minnesoty se následně podařilo zastavit útok Panthers, avšak Chad Beebe muffnul punt a Panthers získali balon na 9-yardové linii Vikings. O dvacet vteřin později proměnil Joey Slye 21-yardový field goal a Vikings měli ještě možnost utkání zvrátit ve svůj prospěch, 21:27. A to se jim také povedlo. Tři čtvrtě minuty před uplynutím času vyměřeného pro tento zápas zachytil Chad Beebe 10-yardový pas a skóroval první touchdown kariéry, 28:27. Šest vteřin před koncem se k pokusu o 54-yardový field goal postavil Joey Slye a minul. Vikings tak dokázali zápas vyhrát.

Bisi Johnson a Justin Jefferson

Adam Thielen Vikings v zápase chyběl, a tak dostal více prostoru Bisi Johnson. Letělo na něj 7 pasů a všechny chytil a připsal si 74 yardů, povedený výkon. V dobrém světle se předvedl také Justin Jefferson, který zachytil rovněž 7 pasů pro 70 yardů a 2 touchdowny.

Kirk Cousins

Už jsem si myslel, že Kirka Cousinse nikdy mezi ty, kteří potěšili, nezařadím, ale byl bych pokrytec, kdybych tak po tomto zápase neudělal. Blízko k tomu měl Kirk Cousins už v minulém zápase, ale vzhledem k tomu, že se mu (opět) nepodařilo předvést vítězný drive v závěru zápasu, jsem jej do této kolonky nezařadil. Tentokrát však konečně úspěšný drive v závěru zápasu vyšel. Cousins v zápase zkompletoval 34 ze 45 pasů pro 307 yardů a 3 touchdowny. Navíc byl jmenován NFC Offensive Player of the Week. Bohužel Cousins takový výkon nepředvede v důležitém zápase proti silnému soupeři, a proto je po mě jeho nedělní výkon hořkosladký. Protože v posledních týdnech hraje Cousins tak, aby si jej Vikings nechali i pro příští sezonu, což automaticky znamená i garantovaných 45 milionu na sezonu přespříští, a to je upřímně představa, která mě budí ze spaní.

Eric Kendricks

Snad nejčastější účastník této kolonky. Tradičně skvělý, zejména coverage. Připsal si celkem 10 tacklů, z toho 5 stopek.

Anthony Harris

V tomto zápase se mi nelíbil. Obecně mám pocit, že jeho hra nemá v letošní sezoně loňskou úroveň. Pořád je to ale skvělý hráč, jen proti Panthers to tak nevypadalo.

Dalvin Cook

Chápu, že mu ofenzivní linie úplně nepomohla, ale prostě 61 yardů z 18 běhů je od jednoho z nejlepších running backů v lize málo.

Garrett Bradbury

Druhý nepovedený zápas v řadě. Špatný v pasové protekci, kdy povolil celkem 5 tlaků na Kirka Cousinse, z toho 2 hity. Musí být lepší.

Vikings konečně zvládnuli závěrečný ofenzivní drive zápasu a dokázali v něm otočit nepříznivě se vyvíjející zápas. Bylo to teprve podruhé, co se jim s Kirkem Cousinsem podařilo dát dohromady vítězný drive v samotném závěru utkání. Kéž by to byl nový trend.

Secondary Vikings předvedla slušný výkon, kdy vzduchem toho Panthers mnoho nedovolila. Chris Jones, kterého jsem chtěl po minulém zápase s Cowboys propustit, odehrál dobrý zápas a dobře si vedl i Cameron Dantzler.

V jednu chvíli už se zdálo, že Panthers nemohou zápas prohrát, Vikings však nakonec byli schopni se zvednout a do zápasu se vrátili a nakonec jej dokázali i vyhrát.

Už jste někdy viděli, že by jeden tým ztratil během 10 vteřin 2 fumbly a oba byly navíc vrácené do touchdownu, a to nadto tím samým hráčem?! Vikings to v neděli dokázali a upřímně jsem hodně překvapený, že se z toho dokázali vzpamatovat.

Už jsem přestal počítat v kolika zápasech v řadě udělal special týmy Vikings nějakou chybu, která je mohla stát zápas. A popravdě už mě to nebaví, že special týmy opakovaně Vikings v zápasech potápí, a nechápu, jak je možné, že Marwan Maalouf, koordinátor special týmů Vikings, má ještě stále práci.

Diskusní téma: Week 12: Vikings vybojovali výhru v divokém zápase s Panthers