Week 11: Vikings nezvládli zápas s Cowboys a po sérii tří výher opět prohráli

23.11.2020 - V uplynulých třech týdnech vlili Vikings do našich žil naději, že ještě není všechno ztraceno, přestože už už jsme si začínali přát, aby náš oblíbený tým spíš už jen prohrával, aby mohli Vikings vysokým výběrem v draftu restartovat směřování organizace. A ve chvíli, kdy jsme uvěřili, že by se třeba mohl odehrát zázračný obrat sezony, přišla studená sprcha. Prohra s Cowboys znamená v zásadě konec nadějí na postup do play-off a zbytek sezony se už bude dohrávat jen z povinnosti a ani pozice Vikings v draftu nebude nikterak atraktivní.

Vikings se v zápase s Cowboys přetahovali opakovaně o vedení, avšak udělali až příliš mnoho chyb a jako už tradičně nedokázal jejich útok předvést úspěšný drive v závěru zápasu. Výsledkem byla prohra 28:31.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharp, WR Dan Chisena, OL Ezra Cleveland, DE Jordan Brailford, CB Dylan Mabin, S Curtis Riley a LS Austin Cutting.

Obrana Vikings vyhnala v úvodním drivu utkání útok Cowboys ze hřiště po třech hrách. Následně však Vikings řádně zatrnulo, když K.J. Osborn fumbloval při punt returnu, Josh Metellus však naštěstí udržel balon v držení Vikings na 21-yardové linii Vikings. O několik her později byl Kirk Cousins sackován DeMarcusem Lawrencem a Donovanem Wilsonem a ještě než byl Cousins down by contact, vytrhl mu Wilson balón z ruky a Cowboys tak získali balon na 30-yardové linii Vikings. Minutu a půl poté slavili Cowboys první touchdown zápasu, když Andy Dalton našel z 6-yardové linie krátkým pasem Ezekiela Elliotta a ten se hbitě dostal do endzone. Eric Wilson následně zablokoval kop za extra point, 0:6. Dvě minuty před koncem první čtvrtiny se dostali Vikings do vedení, když se Dalvin Cook probil do endzone soupeře z 1-yardové linie, 7:6. V dalším drivu Cowboys zachytil Eric Kendricks interception na vlastní 17-yardové linii, avšak Vikings tento turnover v body nepřetavili. Pět minut před koncem prvního poločasu se do vedení dostali Cowboys, když hodil Andy Dalton ze 4-yardové linie Vikings pas do endzone směrem na CeeDee Lamba, který předvedl působivý catch a skóroval touchdown, 7:13. Minutu před koncem prvního poločasu fumbloval Dalvin Cook, který zachytil přihrávku od Cousinse, po tvrdém hitu Donovana Wilsona, balón získal Jaylon Smith na 31-yardové linii Vikings a doběhl s ním až na 48-yardovou linii Vikings. Cowboys následně proměnili dvě vteřiny před koncem poločasu 19-yardový field goal, čímž stanovili skóre prvního poločasu na 7:16.

Vikings v úvodním drivu došli až na 2-yardovou linii Cowboys, odkud našel Kirk Cousins v rohu endzone Adama Thielena, který předvedl obdivuhodný catch jednou rukou, 14:16. V první hře druhé čtvrtiny našel Kirk Cousins 3-yardovým pasem v endzone opět Adama Thielena a Vikings šli do vedení, 21:16. O tři minuty později už ale Vikings zase nevedli, protože Tony Pollard skóroval 42-yardový běhový touchdown. Cowboys navíc proměnili two-point conversion, 21:24. Netrvalo to dlouho a zase vedli Vikings po 39-yardovém touchdownovém pasu Kirka Cousinse do rukou Justina Jefferson, 28:24. Cowboys se dostali opět do vedení, když do konce utkání zbývalo jen o pár vteřin více než minuta a půl poté, co zachytil úplně volný Dalton Schultz 2-yardový pas v endzone Vikings, 28:31. Vikings už nedokázali odpovědět.

Adam Thielen

Nenápadná superstar NFL. Zachytil 8 pasů pro 123 yardů a 2 touchdowny. V počtu zachycených touchdownů vede celou NFL. Hráč, na kterého se může tým spolehnout.

Eric Kendricks

Dělá, co může, ale s absencí talentu v defenzivní linii a na pozici cornerbacka, je obrana slabá. Kendricks si ale zaslouží uznání. Připsal si 7 tacklů, z toho 2 stopky. Ze 3 pasů, které letěly jeho směrem, byl zkompletován jen 1 pro 4 yardy. Dobrá práce.

Jalyn Holmes

Odehrál solidní zápas. Kvalitní proti běhu a ne úplně marný pas rusher. Bohužel na hráče, který toho na postu defenzivního enda odehraje nejvíce, je to málo. Zejména v porovnání s Danielle Hunterem a Eversonem Griffenem z loňska.

Kris Boyd

Vikings se zase konečně pod delší době rozhodli zahrát fake punt a nejprve se zdálo, že úspěšně, když Britton Colquitt našel 23-yardovým pasem Krise Boyda. Radost ale zhatil flag rozhodčích na hřišti. Opakovaný záběr pak ukázal, že právě Boyd neudržel nervy na uzdě a místo aby držel pozici, tak skákal jak panáček na pérku a tím se dopustil prohřešku proti pravidlům - illegal shift. Vikings tak museli puntovat. Při puntu se navíc Boyd dopustil nelegálního bloku, což znamenalo penalizaci 10 yardy a začátek navazujícího drivu na polovině hřiště. Cowboys skórovali touchdown. Tahle sekvence her je naprosto neomluvitelná. Nadto Boyd mohl v závěru zápasu chytit vítěznou interception a vykoupit se. To se nestalo a on je tak zcela oprávněně mezi těmi, kteří zklamali nejvíc.

Chris Jones

Neodehrál úplně strašný zápas, ale při 42-yardovém běhovém touchdownu Tonyho Pollarda nesl hlavní vinu. K Pollardovi měl v jednu chvíli nejblíž, ale na poslední chvíli si tackle prostě rozmyslel. To je na okamžité propuštění.

Garrett Bradbury

Při pasové protekci to bylo ještě celkem ucházející, ale zcela hořel v běhové hře. Jak se letos výrazně zlepšil oproti loňské sezoně, tak tentokrát to nebylo dobré.

Touchdownové zachycení pasu v podání Adama Thielena bylo opravdu lahůdkové. Opakované záběry jsem si nesmírně užíval.

Cowboys byli před zápasem v letošní sezoně v bitvách o turnovery -13. Vikings ale s Cowboys souboj o turnovery prohráli, a to je jeden z hlavních důvodů jejich prohry.

Útok Vikings v druhé půli válel. Nicméně když přišel klíčový okamžik v závěru zápasu, kdy měli Vikings 1:37 a 1 timeout na to, aby skórovali alespoň field goal, tak zcela selhal a získal během čtyř downů jen 4 yardy. Vikings za tři roky s Kirkem Cousinsem v takové situaci uspěli jen jednou jedinkrát. Chyba je samozřejmě i v Kirku Cousinsovi. Problém je ale celkově v tom, jak moc Vikings spoléhají na Dalvina Cooka. V posledních dvou minutách, kdy potřebují Vikings rychle přejít hřiště ale není Cook taková hrozba, protože i když udělá první down, tak poběží čas a týmy soupeřů tohle riziko přijmou. A jakmile se faktor Cook vytratí, ofenziva není ani poloviční.

Obrana nehrála dobře, a to zejména proti běhu. Když povolíte soupeři po zemi 180 yardů, výrazně to usnadníte jeho quarterbackovi a nesmírně si zkomplikujete cestu za vítězstvím. To se stalo i proti Cowboys.

Diskusní téma: Week 11: Vikings nezvládli zápas s Cowboys a po sérii tří výher opět prohráli