Week 10: Vikings si vezou z Dallasu cennou výhru

11.11.2019 – Vikings dnes v noci sehráli druhý těžký venkovní zápas v řadě. V tomto týdnu se utkali s Dallasem Cowboys na AT&T Stadium a opět se jednalo o vyrovnaný zápas s vyšším počtem skórovaných bodů (alespoň na poměry Vikings posledních let). Tentokrát Vikings dramatickou koncovku zvládli lépe než soupeř a zvítězili 28:24. Díky této výhře vylepšili svou bilance na 7-3 a stále se drží na druhém místě divize NFC North jednu výhru za Green Bay Packers.

Neaktivními pro zápas byli WR Adam Thielen, OT Oli Udoh, OG Dru Samia, OC Brett Jones, DT Linval Joseph, CB Trae Waynes a S Andrew Sendejo.

V úvodním drivu utkání minul kicker Cowboys Brett Maher 57-yardový field goal, což dalo Vikings výhodnější pozici na hřišti. Vikings pak ve svém prvním drivu dokráčeli až na 1-yardovou linii Cowboys, odkud našel Kirk Cousins v zádní části endzone Kyla Rudolpha, který se vytáhl skvělým catchem jednou rukou, 7:0. Hned v následujícím drivu zdvojnásobili Vikings své vedení po 1-yardvoém pasu na Kyla Rudolpha, 14:0. Následně předvedl Britton Colquitt kratší punt, díky kterému začínali Cowboys svůj drive na 48-yardové linii Vikings. Stačilo jim jen pět her na to, aby se dostali po 23-yardovém pasu na Michaela Gallupa do endzone Vikings, 14:7. Necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu bylo srovnáno poté, co Dak Prescott vyslal 22-yardový pas a Randall Cobb jej zachytil v endzone Vikings, 14:14. S vypršením časomíry před poločasovou přestávkou získali Vikings opět vedení díky proměněnému 26-yardovému field goalu, 17:14.

První drive druhého poločasu zakončili Vikings proměněným 27-yardovým field goalem, 20:14. Nicméně Cowboys odpověděli nejlépe, jak mohli, a po necelých třech minutách se dostali poprvé v zápase do vedení po 12-yardové spolupráci Daka Prescotta a Amariho Coopera, 20:21. Po sedmi minutách se dostali do vedení opět Vikings, když Dalvin Cook těsně před koncem třetí čtvrtiny doběhl při čtvrtém downu 2 yardy do endzone. Vikings se rozhodli hrát two-point conversion a pas na Kyla Rudolpha byl úspěšný, 28:21. Vikings potřebovali pomoct od své defenzivy a dlouho se zdálo, že obrana opět nenajde odpověď na pasový útok Cowboys, nakonec dokázala zatáhnout za ruční brzdu a zastavila Cowboys ve vlastní redzone a dovolila jim jen tři body za 23-yardový field goal, 28:24. Cowboys se v závěru opět valili vzduchem směrem k endzone Vikings a 40 vteřin před koncem zápasu zahrávali situaci 4&5 na 16-yardové linii Vikings. Eric Kendricks naštěstí pokračování drivu Cowboys nepřipustil. Ti však dostali ještě v posledních vteřinách šanci na otočení skóre utkaní. Jejich pokus o hail mary však skončil v rukou Jayrona Kearse. Vikings tak zvítězili v napínavém utkání 28:24.

Dalvin Cook

Démon. Po zemi to sice nebylo tak efektivní, když získal 97 yardů z 26 běhů. K tomu ovšem zachytil všech 7 pasů, které letěly jeho směrem, pro 87 yardů. Celkem tedy získal 183 yardů od line of scrimmage. Nikdo asi nebude zpochybňovat, že byl v tomto zápase klíčovým mužem. Bez jeho schopností by Vikings dnes jen těžko hledali recept na výhru. Na tomto místě bych rovněž rád vyzvednul výkon C.J. Hama, který jedním z důvodů, proč je Dalvin Cook tak efektivním hráčem, jakým je.

Kyle Rudolph

Velmi výrazně se o výhru zasloužil také Kyle Rudolph zachytil 4 pasy pro 14 yardů, ale hlavně 2 touchdowny a navrch přidal zachycenou two-point conversion. Všichni víme, že Kyle Rudolph je v endzone jako ryba ve vodě. Je škoda, že jej takto Vikings nevyužívali i v předchozích zápasech sezony, protože v této roli je zdaleka nejplatnější.

Anthony Barr

Na tomto místě jsem chtěl vyzvednou obránce, díky němuž Vikings vymazali Ezekiela Elliotta. Byla to však spíše týmová práce, než že by někdo v běhové obraně dominoval. Nicméně mám pocit, že Anthony Barr k tomu výrazně přispěl. Připsal si 6 tacklů z toho 3 stopky, 1 hit quarterbacka a v coverage nic moc nedovolil. Dobrá práce.

Mike Hughes

Nastoupil místo zraněného Trae Waynese jako starter a trápil se. Zejména v prvním poločase nebyl schopen ubránit wide receivery Cowboys. Celkem na něj letělo 17 pasů, přičemž zkompletováno bylo 11 z nich pro 154 yardů a 1 touchdown.

Mackensie Alexander

Další starting cornerback, který si moc nevěděl rady. Jeho směrem bylo vysláno 6 pasů a 4 byly zkompletovány pro 80 yardů a 1 touchdown.

Xavier Rhodes

A třetí starter na pozici cornerbacka. Záměrně vybírám tři cornerbacky, abych zdůraznil, jak špatně se Vikings vedlo v pasové hře a převážně to byla chyba právě cornerbacků. Na Rhodese směřovalo 5 pasů a všechny byly zkompletovány pro 63 yardů. Rhodes navíc minul dva tackly.

Obrana dokázala naprosto vynulovat ze hřiště Ezekiela Elliotta, který si z 20 běhů připsal pouhých 47 yardů, a to vše bez Linvala Josepha v sestavě. Tento svůj úkol, o kterém jsem hovořil i v preview, zvládla obrana nad očekávání dobře a v tomto ohledu je třeba jen chválit.

Vikings se povedl vstup do utkání, když po dvou drivech na obou stranách vedli 14:0. Takové vstupy do utkání jsou nesmírně důležité. Vikings přesto o vedení přišli a ve třetí čtvrtině prohrávali. Nesložili však zbraně, ukázali sílu a dokázali těžké a vyrovnané utkání v prime timu dotáhnout do vítězného konce. To je potřeba ocenit.

Dan Bailey neminul žádný field goal, ani extra point.

Jak si obrana vedla skvěle proti běhu, vzduchem byla zranitelná. Dak Prescott si připsal 397 pasových yardů a hned dva wide receiveři si zachytili přes 100 yardů – Amari Cooper (11 pasů pro 147 yardů) a Randall Cobb (6 pasů pro 106 yardů). Zejména s prvně jmenovaným si Vikings nevěděli rady a bylo frustrující vidět zachytávat ho jeden pas za druhým pro první down.

Defenziva Vikings bývala nejlepší obranou v lize při třetích downech. Včera to tak rozhodně nebylo. Lhostejno zda Cowboys zbývaly při třetím downu na první down 2 yardy nebo 13 yardů. Spolehlivě je proměňovali, a to bylo mimořádně ubíjející sledovat.

V závěru prvního poločasu hráli Vikings přehnaně konzervativně. Už byli bezpečně ve field goal range na 15-yardové linii Cowboys a měli 10 vteřin a 1 timeout. Místo aby ohrozili endzone, hodil Kirk Cousins krátký pas na Irva Smithe doprostřed hřiště, který absolutně nic neřešil.

Diskusní téma: Week 10: Vikings si vezou z Dallasu cennou výhru