Week 10: Vikings prolomili prokletí a vyhráli třetí divizní souboj v řadě

19.11.2020 - Třetí divizní souboj v řadě a třetí výhra. Tentokrát navíc na Soldier Field, kde Vikings vyhrávají jen velmi vzácně. A nadto ještě v rámci Monday Night Football, kdy Kirk Cousins dosud nevyhrál.  Vikings tak mají bilanci 4-5. K zapojení do bojů o play-off je zatím relativně daleko, ale nyní je čekají tři soupeři s výrazně negativní bilancí a pokud by Vikings zvládli i tyto zápasy, mohli by se ještě o play-off poprat. Ale nepředbíhejme. Jak se říká, Vikings to teď musí vzít zápas po zápase a uvidíme, jaký bude výsledek.

Neaktivními pro zápas byli WR Tajae Sharpe, TE Irv Smith Jr., DE Jordan Brailford, DT James Lynch, LB Ryan Connelly a CB Cameron Dantzler.

V prvním drivu utkání se Vikings posunovali poměrně spolehlivě směrem vpřed, avšak jejich snahy o skórovaní prvních bodů v utkání zhatil ztracený fumble Kyla Rudolpha na 27-yardové linii Bears. O dvě hry později vyslal Nick Foles balon k polovině hřiště na Anthony Millera. Od jeho rukou se však balon odrazil do náruče Harrisona Smithe. Ten si tak připsal interception a ještě vylepšil pozici pro svůj tým, když se s balonem dostal na 41-yardovou linii Bears. Po osmi a půl minutách zápasu se dostali Vikings do vedení, když Kirk Cousins našel v endzone 17-yardovým pasem Adama Thielena, 7:0. Půl minuty před koncem první čtvrtiny snížili Bears po proměněném 23-yardovém field goalu v podání Caira Santose, 7:3. Dvě minuty před koncem prvního poločas se ofenziva Vikings blížila pomalu ale jistě vstříc dalším bodům, avšak Adam Thielen nezachytil na 22-yardové linii Bears balon a od jeho rukou se balón dostal ke Khalilu Mackovi, který si tak připsal interception a navíc vrátil balon na 45-yardovou linii Vikings. Bears díky tomuto turnoveru snížili necelou minutu před koncem prvního poločasu rozdíl ve skóre na jeden bod poté, co Cairo Santos proměnil 42-yardový field goal, 7:6.

Druhý poločas nemohl začít hůř. Při kick-offu zachytil Cordarrelle Patterson balón ve vlastní endzone a dokázal jej vrátit 104-yardů až do endzone Vikings, 7:13. Vikings o několik her později putovali, Dwayne Harris předvedl při zachycení puntu muff a Josh Metellus získal pro Vikings balon na 20-yardové linii Bears. Vikings se však v podstatě neposunuli, a tak museli vzít za vděk třemi body po proměněném 37-yardovém field goalu Dana Baileyho, 10:13. Necelé dvě minuty před koncem třetího dějství vyrovnali Vikings skóre utkání díky 43-yardovému field goalu, 13:13. Deset minut před koncem už Vikings vedli, když Kirk Cousins našel v endzone opět Adama Thielena, tentokrát z 6-yardové linie. Vikings však nezvládli extra point, kdy byl holder Britton Colquitt donucen hodit balon, avšak to nemělo šanci na úspěch, 19:13. Skóre se již do konce zápasu nezměnilo.

Justin Jefferson

Jeho směrem letělo 10 pasů, chytil 8 z nich pro 135 yardů. Byl to čtvrtý zápas v letošní sezoně, kdy zachytil 100 a více yardů. Potvrzuje, že je nejlepším receiverem z letošního draftu.

Harrison Smith

Odehrál povedené utkání. Zachytil interception a překazil kompletaci dlouhého pasu na Anthony Millera při třetím downu ve třetí čtvrtině.

Hercules Mata’afa

Odehrál jen 26 snapů, z toho 20 bylo při pass rush hrách. A zvládl si připsat 1 sack a 2 hity Nicka Folese. Skvělá produktivita.

Ezra Cleveland

Zatím nenaplňuje předpoklady. Slabý v pasové protekci i při běhových hrách. Myslím, že je chyba, že se ho Vikings snaží stavět na pozici guarda.

Jaleel Johnson

Opět. Nevýrazný pass rusher a slabý proti běhu.

Vikings vyhráli tři divizní zápasy v řadě. To je skvělý počin, který by se mohl v závěrečném zúčtování hodit. Škoda jen, že Vikings v úvodu sezony prohráli zápasy, které měli vyhrát.

Obrana v podstatě vypnula ofenzivu Bears. Ti získali za celý zápas jen 149 yardů a v druhé půli dokonce jen 32 yardů. Do určité míry to bylo zoufalstvím ofenzivy Bears, ale obrana se i přes zranění zlepšuje, a to je potřeba ocenit.

Zázraky se dějí! Kirk Cousins vyhrál svůj první zápas v rámci Monday Night Football. Kéž by to z něj sňalo alespoň trochu jeho problémů se sebedůvěrou v zápasech v primetimu.

Special teamy Vikings se opět nepředvedli. Po dvou zblokovaných puntech z minulého týdne, tentokrát povolili kick-off return touchdown, neproměnili extra point a po dvou puntech rozehrávali Bears z poloviny Vikings.

Kyle Rudolph si připsal první ztracený fumble kariéry a Kirk Cousins hodil jednu interception, za kterou jej až tolik neviním, protože se balon odrazil od rukou Adama Thielena. Dva turnovery by normálně mohli znamenat prohru. Ztrát míčů se musí Vikings na příště vyvarovat.

Diskusní téma: Week 10: Vikings prolomili prokletí a vyhráli třetí divizní souboj v řadě