Week 1: Vikings prohráli v Cincinnati v prodloužení

18.9.2021 – První zápas sezony se Vikings vůbec nepovedl. Od samotného úvodu byl jejich výkon nepřesvědčivý a jen díky chybám soupeře dokázali dotáhnout zápas do prodloužení, kde nakonec padli v poměru 24:27. Na zápas rychle zapomenout a zabrat v dalším týdnu.

Neaktivními pro zápas byli QB Kellen Mond, TE Ben Ellefson, OT Christian Darrisaw, DE Patrick Jones II, DT James Lynch, LB Anthony Barr a CB Cameron Dantzler.

Trápení útoků obou týmů ukončil Adam Thielen, když zachytil v endzone Bengals 5-yardový pas z ruky Kirka Cousinse, a to až necelých 7 minut před koncem poločasu, 7:0. Bengals srovnali skóre na konci navazujícího drivu poté, co Joe Burrow našel 2-yardovým pasem Tee Higginse v endzone Vikings, 7:7. To do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty. Ofenziva Vikings opustila hřiště rychle už po třech hrách a ofenziva Bengals si vedla o poznání lépe. Stačily totiž jen 4 hry, aby překonala vzdálenost 75 yardů a skórovala touchdown. Ten si připsal Ja‘Marr Chase po 50-yardovém pasu, 7:14.

Bengals navýšili vedení hned v prvním drivu druhého poločasu. Touchdown si připsal Joe Mixon, když se probil do endzone Vikings ze 2-yardové linie, 7:21. Dvě a půl minuty před koncem třetí čtvrtiny zahrávali Vikings situaci 4&4 na 24-yardové linii Vikings. Adam Thielen zachytil krátký pas Kirka Cousinse a doběhl s balonem až do endzone soupeře, 14:21. Evan McPherson v dalším drivu proměnil 53-yardový field goal a Bengals Vikings o tři body zase odskočili, 14:24. Přibližně devět a půl minuty před koncem utkání se dostali Vikings na dostřel svému soupeři, když si Dalvin Cook proklestil cestu do endzone z 1-yardové linie Bengals, 21:24. S vypršením časomíry se pak navíc podařilo Gregu Josephovi proměnit 53-yardový field goal, čímž poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení každý chvilku tahal pilku. Vikings byli blízko výhry, ale jejich naděje ukončil sporný fumble Dalvina Cooka. Toho Bengals využili a po úspěšném 33-yardovém pokusu o field goal slavili výhru.

Greg Joseph

S ledovým klidem proměnil v závěru utkání field goal ze vzdálenosti 53 yardů, a to hned dvakrát, protože před prvním kopem si vybrali Bengals timeout. Kdyby dostal šanci v prodloužení, uspěl by taky. Alespoň tak na mě působil.

Adam Thielen a K.J. Osborn

Ofenzivně to skřípalo, ale Thielen byl opět jistota. Zachytil 9 pasů pro 92 yardů a 2 touchdowny. Osborn se po povedeném kempu prezentuje jako legitimní wide receiver číslo tři, a to mi dělá radost. Celkem 7 zachycených pasů pro 76 yardů je velice solidní.

Michael Pierce

Asi nejlepší defenzivní hráč. Výkon korunoval 2 sacky. Bude ve středu defenzivní linie Vikings dominantní.

Bashaud Breeland

Uf, tohle byla hodně krušná premiéra v dresu Vikings. Špatný po všech stránkách. Zejména dvěma provary v závěru prvního poločasu pomohl Bengals do sedla (a vedení).

Garrett Bradbury

Začínám mít pocit, že tenhle hráč na NFL nemá. V pasové protekci je prostě strašně slabý a ve třetí sezoně stále žádné zlepšení.

Dalvin Tomlinson

V prvním zápase ne úplně přesvědčivý. Má zásluhu na tom, že běhový útok Bengals byl poměrně dost efektivní. Čekal jsem víc. Snad to ještě přijde.

Proměněný 53-yardový field goal s vypršením časomíry. Na kickera Vikings obdivuhodný výkon.

Punt Jordana Berryho v prodloužení.

Oceňuji, že to Vikings nezabalili, když prohrávali o 14 bodů a vrátili se do zápasu.

Vikings hráli hrozně nedisciplinovaně. Jen během prvních asi 7 snapů prvního drivu si připsali 3 false starty a 1 holding. To prostě není normální.

Většinu penalt měli na svědomí ofenzivní linemani, kteří podali kolektivně nepovedený výkon.

První poločas byl na ručník. Zejména ofenziva působila ztraceně. Možná Vikings dohnalo to, že během preseason vůbec nenastoupilo několik starterů.

Diskusní téma: Week 1: Vikings prohráli v Cincinnati v prodloužení