Preseason Week 4: Vikings ztratili v závěru zápasu vedení a podlehli Bills

1.9.2019 - Vikings v noci ze čtvrtku na pátek nastoupili v Buffalu proti tamním Bills k poslednímu zápasu letošní preseason. Do zápasu, jako už to tradičně u posledních zápasů preseason bývá, nenastoupili v podstatě žádní starteři. Prostor dostali náhradníci a jejich náhradníci.  Vikings měli v poslední čtvrtině pohodlné vedení, o které však přišli a stejně tak i neporazitelnost v letošní preseason.

Kyle Sloter nastoupil jako starter, ale tentokrát to tak hvězdný zápas nebyl, byť mě stále baví jej sledovat.

Experiment s Kaare Vedvikem nevyšel. Obávám se, že přestože za něj Vikings jako za special teamera dali pátý výběr v draftu, netušili, co s ním vlastně dělat, a to se nevyplatilo.

Skóre zápasu otevřeli Vikings, když  po devíti minutách utkání našel Kyle Sloter pasem Ameera Abdullaha a tato 15-yardová spolupráce vyústila v touchdown, 7:0. Přibližně minutu před koncem první čtvrtiny snížili Bills na rozdíl čtyř bodů poté, co Steven Hauschka proměnil 54-yardový pokus o field goal. Po pěti minutách druhého dějství se pokusil o proměnění field goalu i Kaare Vedvik, a to ze vzdálenosti 37 yardů, avšak nebyl úspěšný a skóre se nezměnilo. V dalším drivu si první interception v preseason připsal Kyle Sloter. Do konce prvního poločasu se však skóre změnilo již jen ve prospěch Vikings, a to když Kaare Vedvik proměnil 27-yardový field goal, 10:3

Po šesti minutách druhé poloviny utkání proměnil i druhý kicker Bills Chase McLaughlin field goal ze vzdálenosti 54 yardů, 6:10. Za tři minuty se nenechal zahanbit ani Dan Bailey a i on se z této vzdálenosti dokázal prosadit, 6:13. Jedenáct minut před koncem střetnutí se pro byl ze 3-yardové linie do endzone Bills De‘Angelo Henderson, 6:20. Hned v následujícím drivu si vynutil Karter Schult fumble na Tyree Jacksonovi  a balon pro Vikings získal Anree Saint-Amour. Vikings přetavili tento turnover ve tři bodu za 43-yardový field goal v podání Dana Baileyho. Vikings tak vedli přibližně v polovině poslední čtvrtiny 6:23, přesto však nedokázali zvítězit. Nejprve si čtyři minuty před koncem utkání doběhl pro 6-yardový touchdown quarterback Tyree Jackson, 23:13. O necelou půlminutu později vrátili Bills punt Kaare Vedvika 79-yardů až do endzone Vikings., 23:20. Přesně 13 vteřin před koncem pak Tyree Jackson našel krátkým pasem na střed Davida Sillse, který skóroval touchdown, 23:27. A když pak snahy Vikings o vrovnání skončily interception z ruky Jakea Browninga, bylo rozhodnuto, že Bills zvítězí.

Brandon Dillon

Hráč, kterému na začátku preseason nikdo nevěřil. Podával kvalitní výkony a stejně tomu bylo i proti Bills. V zápase zachytil 5 pasů pro 48 yardů a tři první downy.

Kris Boyd

První dva zápasy preseason v podstatě nebyl na hřišti a proti Cardinals odehrál otřesný zápas. O to víc potěšili výrazně zlepšený výkon proti Bills. Díky povedené coverage jeho směrem letěl jeden pas, který nebyl zkompletován.

Karter Schult

V kempu i preseason velmi mile překvapil a včera svůj výkon korunoval vynuceným fumblem. Kdyby na jeho pozici nebylo plno, říkal by si o místo v týmu.

Khari Blasingame

Celou preseason ho chválím, ale zápas proti Bills mu příliš nevyšel. Zejména v run blockingu, kde se na něj jako na fullbacka spoléhá, to bylo špatné.

Hercules Mata’afa

Jak umí být platný při jasných pasových downech, tak má problém při hře proti běhu. Talentu má dost, ale zjevně jím nedokáže vykompenzovat své nedostateční fyzické parametry.

Holton Hill

Jeho výkon se mi upřímně nelíbil.  Nedůsledný v coverage.

Jako tradičně v preseason - nikdo se nezranil.

Vikings se hrubě nepovedla čtvrtá čtvrtina, ve které Bills skórovali 21 bodů v řadě a Vikings jen přihlíželi. Naštěstí se jedná jen o preseason.