Preseason Week 4: Vikings vyhráli i počtvrté

3.9.2016 - Vikings dokázali vyhrát i v posledním přípravném zápase letošní preseason. Zápas odehráli na straně Vikings takřka výhradně jen náhradníci. Přesto byli k vidění některé povedené hry. Po uplynutí poslední vteřiny zápasu zářilo na velkých obrazovkách na U.S. Bank Stadium skóre 27:25 pro domácí. Vikings tam mají pod Mikem Zimmerem bilanci v preseason 12-1.

Rams se v prvním drivu zakončeném 1-yardovým pasem poslední jedničky draftu Jareda Goffa na Kennyho Britta dostali za tři minuty a dvacet tři vteřin do endzone Vikings a ujali se vedení 7:0. Další zajímavý okamžik přišel až čtyři minuty před koncem poločasu puntu Vikings. Odpuntovaný balon se odrazil od země do nohy jednoho z hráčů Rams a pozorný Jayron Kearse jej bez váhání zalehl. Vikings tak začínali svůj drive na 19-yardové linii. Vstříc endzone Rams se však příliš neposunuli, a tak se na hřišti objevil Blair Walsh a snížil po 30-yardovém field goalu na 3:7. O necelou minutu později se Rams nepovedl snap a na 9-yardové linii první zalehl balon Stephen Weatherly. Vikings se však posunuli spíše směrem dozadu než dopředu a skóre tak korigoval 34-yardovým field goalem opět Blair Walsh. O deset vteřin později zblokoval pas Justin Trattou a Toby Johnson si v den svých 25. narozenin skočil na 28-yardové linii Rams pro dárek v podobě interception. Hned ve hře následující hodil Sorensen pas nakrátko v backfieldu Jhurrellu Pressleymu. Ten se vyhnul tacklu a proskočil si pro touchdown.  Do konce první půle se již nic neudálo, takže Vikings odcházeli do kabiny s vedením 13:7.

První bod přinesl druhý poločas až necelých 5 minut před koncem třetí čtvrtiny, když Rams snížili po 35-yardovém field goalu na 13:10. Hned následující kick-off zachytil v endzone Vikings Jhurrell Pressley a po 106-yardovém returnu mohl slavit svůj druhý touchdown večera a vedení Vikings 20:10. Na začátku čtvrté čtvrtiny Vikings puntovali a Jayron Kearse nemilosrdně složil hráče Rams, který punt zachytával, vyrazil mu balon z ruky a David Morgan ho zalehl na 6-yardové linii. Poté dostal třikrát do rukou míč C.J. Ham. Každým během ukrojil část ze šesti yardů zbývajících k endzone Rams. Napotřetí si 1-yardovým během prorazil cestu až k touchdownu. Vikings tak vedli 27:10. Necelých sedm minut před koncem zápasu pak našel Sean Manion 2-yardovým pasem Paula McRobertse v endzone a Terrence McGee se následně prosadil během při two-point conversion, 27:18.  Rams se na poslední korekci skóre zmohli až necelé dvě minuty před koncem, kdy Aaron Green zaznamenal 26-yardový běhový touchdown. Vikings pak zakončili zápas dvěma po sobě jdoucími sacky a zakleknutím. Konečné skóre zápasu bylo 27:25.

Jhurrell Pressley

Ofenzivní hráč zápasu. Jako running back však paradoxně nezářil díky běhu. Po zemi si připsal jen 29 yardů ze 14 zápasů. Nicméně zachytil 4 pasy pro 49 yardů a jeden touchdown. Navrch k tomu přidal 106-yardový kick-off return touchdown. Pressley udivuje především svou neskutečnou rychlostí.

Jayron Kearse

Pokud byl Pressley ofenzivním hráčem zápasu, tak Kearse byl hráčem defenzivním. Jeden vynucený a jeden získaný fumble, krásný tackle pro ztrátu, důležitá stopka při třetím downu a celkově byl hodně vidět. Když jej Vikings draftovali v sedmém kole letošního draftu očekával jsem, že bude bojovat o místo v týmu. On ale bude asi bojovat o post startera. Teď nejspíš ještě ne, ale v průběhu sezony by už mohl. Nejpozději pak pro sezonu příští.

C.J. Ham, Toby Johnson

Nemohl jsem se rozhodnout koho vybrat. Oba mají společné, že předvádí v preseason velice pěkné výkony na pozicích (running back a defenzivní tackle), kde bylo v zásadě už na začátku offseason jasné, kdo zaplní místa na finální soupisce. Oni dva to ale nebudou. Nicméně jsou žhavými kandidáty na practice squad.

Laquon Treadwell

Zachytil jen jeden pas pro pět yardů. Mohlo by se to svést na skutečnost, že na něj házeli quarterbackové, kteří rozhodně nemají kvalitu ani náhradníků v NFL. Nicméně minimálně dva další pasy měl jednoznačně zachytit, ale propadli mu rukama. Nepřesvědčivý výkon.

Vikings dokázali získat na konci prvního poločasu tři turnovery během dvou minut čistého času. Nejprve zalehnutím muffnutého puntu, poté ziskem fumblu po špatném snapu Rams a na závěr interception. V druhé půli přidali Vikings ještě jeden turnover při hře special týmů. Vikingům se dařilo produkovat turnovery celou preseason a včera v noci to jen potvrdili.

Vikings se naopak během celého zápasu turnoveru nedopustili. V letošní sezoně bude klíčem k úspěchu nedělat turnovery. Kvalitní běhová hra a defenziva by pak mohla dokázat dělat dobré výsledky.

Nikdo se nezranil.

Vikings tři extrémně výhodné pozice získané turnovery v závěru první půle přetavili jen v jeden touchdown. To chce víc.

Ofenzivní linie složená z náhradníků se trápila celý zápas. Povolila celkem 5 sacků a opakovaně dovolovala hity na quarterbacky. Například čtyři minuty před koncem první čtvrtiny byli po snapu v mžiku okolo Joela Staveho hned čtyři defenzivní hráči Rams. To bylo hodně zlé. Stave nakonec po jednom hitu odstoupil ještě před koncem poločasu. Měl by být ale v pořádku.

Nyní nás čeká více než týdenní pauza a pak už začátek sezony. Vikings zahájí sezonu 11.9. v Tennessee proti Titans.