Preseason Week 4: Vikings na závěr přípravy podlehli Dolphins

Vikings uzavřeli letošní přípravu prohrou 30:9 s Miami Dolphins. Nutno podotknout, že se jednalo o preseason nepříliš vydařenou. Nejde ani tak o výsledky a celkovou bilanci (2-2), ale spíše o předvedenou hru. Z té mnohdy doslova bolely oči. Věřme ale, že v základní části sezony budou výkony lepší.

Zápas proti Miami o výkonech Vikings v sezoně však příliš nenapověděl, protože do něj nenastoupili takřka žádní starteři. Jediným hráčem, kterého bychom mohli označit jako startera, je Mackensie Alexander. Ostatní dostali volno. Poměrně překvapivě se v zápase neobjevil ani Datone Jones, o němž se myslelo, že bude proti Dolphins bojovat o své místo v týmu. Uvidíme, jestli jeho absence znamenala, že má místo jisté nebo že se do týmu naopak vůbec nepodívá.

Neuplynuly ani čtyři minutu první čtvrtiny a po 1-yardovém běhu se do endzone Vikings dostal Kenyan Drake a Dolphins se ujali vedení, které až do konce zápasu nepustili. Hosté navýšili své vedení na 14:0 ve druhé čtvrtině po 65-yardovém pasu Davida Falese na Jakeema Granta. Vikings snížili díky 8-yardové přihrávce Taylora Heinickeho na Cayleba Jonese. Marshall Koehn však minul extra point a stav utkání tak byl 14:6. Hostující tým stihl před poločasovou přestávkou navýšit své vedení o dalších sedm bodů. Tentokrát našel David Fales MarQueise Graye. Hned vzápětí byl po špatném kick-off returnu Rodneyho Adamse Taylor Heinicke sackován ve vlastní endzone, což znamenalo jediné - safety a dva body pro Dolphins. Do kabin se na konci poločasu šlo za stavu 6:23 z pohledu domácího týmu.

Třetí čtvrtina přinesla jen minutý field goal v podání Dolphins. Hned v úvodu čtvrté čtvrtiny byl se svým pokusem o 24-yardový field goal úspěšný Kai Forbath a získal pro Vikings tři body. Poslední změnu skóre zápasu přinesla 19-yardová akce Dolphins vzduchem po spolupráci Davida Falese a Mitche Matthewse. Vikings prohráli 9:30.

Cayleb Jones

V zápase letělo jeho směrem 10 pasů. Chytil 9 z nich a připsal si 127 yardů a 1 touchdown. Quarterbackové měl passer rating 152,1, pokud házeli svoje přihrávky právě na Jonese. Možná ještě zamotal hlavy trenérům a přeci jen jeho šance na místo v týmu úplně mrtvé nejsou.

Danny Isidora

Povedenou preseason potvrdil dobrým výkonem zejména v blokování při běhové hře.

Dylan Bradley

Dařilo se mu zejména jako pass rusherovi. Připsal si jediný sack Vikings v zápase.

Rodney Adams

Nedařilo se mu, a to vůbec. Jako receiver dropnul tři pasy a při returnech, které měly být jeho parketou také zklamal. Bude mít problém dostat se do týmu.

Taylor Heinicke

Měl problém dostat balon ke svým receiverům. Obzvláště se mu nedařily pasy k sideline. Zkompletoval jen devět pasů z dvaceti. Takhle se o místo v týmu nebojuje.

Jabari Price

Celá secondary měla (až na Mackensieho Alexandera) problém zastavit pasovou hru Dolphins a zejména uhlídat Jakeema Granta. Price je už zkušený hráč a v takových zápasech má být vidět v tom nejlepším světle. Naopak se ale znatelně trápil.

Nikdo se nezranil.

Vikings na konci poločasu zastavili soupeře ve své redzone při třetím downu. Mackensie Alexander si však vysloužil penaltu za taunting (vysmívání soupeři). Tím daroval Dolphins první down. Klukovská chyba. Mike Zimmer byl znatelně rozladěn.

Vikings skórovali za stavu 0:14 touchdown a mohli snížit o sedm bodů. Marshall Koehn však svůj pokus o extra point minul. Hned se začalo vybavovat loňské trápení s Blairem Walshem.

Necelou půl minutu před koncem poločasu zvýšili Dolphins svůj náskok na 21:6. Následně se při kick-off returnu dostal Rodney Adams jen na vlastní 9-yardovou linii a za chvíli byl Heinicke sackován v endzone. Safety. Balon a další dva body pro soupeře.