Preseason Week 2: Vikings porazili před domácím publikem Seahawks

23.8.2018 - Vikings dokázali zvítězit i ve druhém zápase letošní preseason, když porazili na domácí půdě Seahawks 25:19. První týmy nastoupily opět jen k prvním drivům, pak už následovaly jen náhradníci, náhradníci náhradníků a náhradníci náhradníků náhradníků.

V zápase kopal Kaare Vedvik většinu kick-offů, jeden point after touchdown a puntoval. Kick-offy většinou končily touchbackem, puntoval v průměru 46 yardů, což je slušné, ale hang time musí být lepší. PAT proměnil. Zdá se, že jeho rolí bude kick-off specialista a punter. Budoucnost ukáže.

Průběh zápasu

Viking se ujali vedení dvě minuty před koncem první čtvrtiny, když Dan Bailey proměnil 24-yardový field goal, 3:0. Seahawks odpověděli na začátku druhé čtvrtiny a po proměněném 33-yardovém field goalu v podání Jasona Myerse bylo srovnáno. V následujícím drivu Vikings hodil Sean Mannion interception do rukou DeShawna Sheada a ten ji vrátil 88 yardů až do endzone Vikings, 3:10. Vikings předvedli v posledních dvou minutách prvního poločasu pěkný drive zakončený 3-yardovým pasem na Irva Smithe, Jr. do endzone, 10:10.

Seahawks se dostali do vedení po šesti minutách druhého poločasu. Jason Myers tentokrát proměnil 52-yardový field goal, 10:13. Vikings o necelých sedm minut později skórovali touchdown po 4-yardovém pasu Kyla Slotera na Brandona Zylstru, 17:13. Po necelých třech minutách posledního dějství snížili Seahawks  díky 27-yardovém field goalu, 17:16. Pět minut před koncem zápasu si probil cestu do endzone 1-yardovým během Khari Blasingame. Vikings následně hráli two-point conversion, kterou proměnil po zemi Mike Boone, 25:16. O dvě minuty později proměnil Jason Myers 20-yardový field goal a snížil na rozdíl čtyř bodů, 25:19. Závěr zápasu uzavřela interception do rukou Devante Downse. Vikings zvítězili 25:19.

Potěšili

Brett Jones

Předvedl naprosto spolehlivý výkon, a to jak při pasových hrách, tak při hrách běhových. Nejenže si nejspíše zajistil místo v týmu, ale vzhledem k výkonům Pata Elfleina si hlasitě říká i o místo startera.

Jayron Kearse

Odehrál pouhých 15 snapů, ale dokázal si připsat hned tři tackly pro ztrátu. Myslím, že letos jej budeme na hřišti vídat častěji.

Brandon Zylstra

Jeho směrem letělo 5 pasů, všechny zachytil, připsal si 37 yardů a skóroval 1 touchdown. Výkon hodný boje o místo v týmu. Uvidíme, jestli bude úspěšný.

Nepotěšili

Pat Elflein

Pokračuje v mizerných výkonech z loňské sezony. Tentokrát už ale nelze hledat omluvu v tom, že by byl zraněný celou offseason, tak jak tomu bylo loni. Momentálně nemá kvalitu startera. Bohužel.

Jordan Taylor

Začínal tréninkový kemp jako wide receiver číslo tři. Postupně se ale úplně vytrácel a proti Seahawks byl zcela neviditelný. Nebudu se divit, pokud se do týmu nakonec nedostane.

Trae Waynes

V coverage nepůsobil vůbec jistě. Snad to byl jen výkyv špatným směrem.

Povedlo se

Nikdo se nezranil. Jako vždy v preseason to nejdůležitější.

Drive na konci druhého poločasu. Vikings překonali vzdálenost 63 yardů na 7 her a skórovali touchdown.

Ofenzivní line zatím v preseason nepovolila jediný sack. Na to nebýváme zvyklí.

Nepovedlo se

Holton Hill předvedl hloupý faul na Paxtona Lynche, za který byl vyloučen ze hry a teoreticky by mohla přijít další suspendace. Hrozná hloupost.

Stejně jako minulý týden se mi nelíbila coverage secondary. Na to je potřeba zapracovat.

Tak jak se relativně (na poměry Vikings) daří ofenzivní linii v pasové protekci, při běhových hrách už to taková hitparáda není.