Preseason Week 3: Vikings po mizerném výkonu udolali Cardinals

28.8.2019 - Diváci, kteří přišli v sobotu v poledne centrálního času na třetí přípravný zápas Vikings do jejich stánku U.S. Bank Stadium, museli v prvním poločase přihlížet naprosto otřesnému výkonu ofenzivy Vikings. Ti nakonec udolali Arizonu Cardinals 20:9, ale výkon, který podali rozhodně nebyl na úrovni, kterou bychom si představovali u týmu, jenž má ambice účastnit se bojů v play-off.

Z největších hvězd do zápasu nezasáhli safety Harrison Smith a wide receiver Adam Thielen. Oba spíše z preventivních důvodů a zejména druhý jmenovaný  týmu nesmírně chyběl.

Skóre se poprvé měnilo přibližně v polovině první čtvrtiny poté, co Zane Gonzalez proměnil 32-yardový pokus o field goal, a hosté se ujali vedení 0:3. Netrvalo to ale ani minutu a už byli ve vedení Vikings. Dalvin Cook se chopil míče na vlastní 15-yardové linii a namířil si to rovnou do endzone soupeře, 7:3. Po necelých dvou minutách druhé čtvrtiny snížili Cardinals na rozdíl jediného bodů díky 38-yardovému field goalu z nohy Zanea Gonzaleze. A když se tentýž kicker nemýlil pět minut před koncem poločasu ani potřetí, tentokráte že vzdálenosti 57 yardů, ujali se Cardinals vedení 7:9. V poslední minutě první poloviny utkání minul Kaare Vedvik 43-yardový field goal a stav utkání se tak před odchodem do kabin nezměnil.

Po necelých dvou minutách čtvrté čtvrtiny minul Kaare Vedvik i svůj druhý pokus o field goal v dresu Vikings, ze vzdálenosti 54 yardů. Pak se na hřišti objevil Kyle Sloter a začalo se konečně něco ofenzivně dít. Nejprve dovedl Vikings 80 yardů až do endzone Cardinals. Mike Boone si připsal 7-yardový touchdown. Vikings následně zahrávali two-point conversion, ale hra na Olabisi Johnsona nebyla úspěšná, 13:9. V dalším drivu vedl Kyle Sloter tým 86 yardů, který zakončil 15-yardovým touchdownovým pasem na Khari Blasingama. Do konce utkání se skóre nezměnilo a Vikings vyhráli 20:9.

Anthony Barr

Lítal po celém hřišti a byl úspěšný v zastavování hráčů soupeře. Velice silný výkon od tohoto linebackera.

Kyle Sloter

Prý se mu nedaří na trénincích, ale v preseason hraje skvěle. A to nejen letos. Přesto nedostane šanci s druhým týmem. Proti Cardinals začali Vikings ofenzivně něco předvádět, až když za centrem stál právě Kyle Sloter. Řídil dva touchdownové drivy. Zkompletoval 6 ze 7 pasů pro 102 yardů a 1 touchdown a měl perfektní quarterback rating, tj. 158,3. Proti Bills by měl startovat, aby se mohl konečně předvést. Když se mu to nepovede, alespoň bude zřejmé, že Mannion si pozici dvojky zaslouží.

Olabisi Johnson

Pro mě osobně nejsilnější adept na pozici třetího wide receivera. Proti Cardinals potvrdil, že se mu v přípravě daří. Zachytil všechny tři pasy, které letěly jeho směrem pro 52 yardů.

Kirk Cousins

Potřebovali jsme před sezonou uklidnit, že quarterback Vikings může letos ukázat, že si zaslouží svůj tučný plat. Výkon Kirka Cousinse však přinesl leccos, ale rozhodně ne uklidnění. Zkompletoval 3 pasy ze 13 pro 35 yardů a odebral se na sideline. Hrůzostrašný výkon. Na jeho obranu je potřeba říct, že spoluhráči mu příliš nepomohli, ale tohle bylo neomluvitelné.

Xavier Rhodes

Vypadal jako by ho zápas ani nezajímal. Jakýkoliv receiver by ho v sobotu zničil. Věřme, že to bylo tím, že je to pořád jen preseason. Pokud to byl ale reálný obrázek výkonnosti Xaviera Rhodese, tak mají Vikings velký problém.

Chad Beebe

Na začátku preseason pro měl byl hlavní kůň na post třetího wide receivera, ale v přípravných zápasech absolutně nepřesvědčil. Proti Cardinals jeho směrem letěly tři pasy a nezachytil jediný, přičemž si připsal jeden čisto skvoucí drop při třetím downu a zmařil zisk prvního downu.

Nikdo se nezranil.

Jediné, co se povedlo prvnímu ofenzivnímu týmu byl krásný 85-yardový touchdownový běh Dalvina Cooka.

Kyle Sloter mě prostě baví. Chci, aby proti Bills startoval. Chápu, že proti třetím týmům se hraje snáz, ale chci ho vidět i proti druhým týmům. Proti Cardinals byl jednoznačně nejlepším quarterbackem na hřišti.

První tým ofenzivy předvedl absolutně tristní výkon, pro který nelze najít pochopení, ani omluvu. Zoufalost, utrpení, impotence.

Vikings prostě mají pozici kickera prokletou. Ne, že by byl Kaare Vedvik bůhvíjakým kickerem, ale v dresu Ravens proměnil v preseason 11 ze 12 field goalů. Jen co obleče dres Vikings mine první dva field goaly. Trenérský tým dělá něco špatně. Tohle už není náhoda. Nebo fakt snad prokletí?