Preseason Week 3: Povedený závěr zamaskoval bídný výkon starterů

30.8.2017 - Vikings v noci z neděle na pondělí díky touchdownu v poslední vteřině a úspěšně proměněné two-point conversion porazili na domácím U.S. Bank Stadium San Francisco 49ers 32:31. První týmy, které odehrály první poločas, nicméně podali prachbídný výkon, díky němuž prohrávali Vikings o poločasové přestávce 0:14.

Do zápasu vůbec nezasáhli WR Moritz Böhringer, DE Brian Robison, TE Kyle Rudolph a CB Terrell Sinkfield. Naopak svůj debut si v letošní preseason odbyli WR Laquon Treadwell a RB Latavius Murray. Treadwell si připsal tři zachycené pasy pro 36 yardů a patřil k tomu nejlepšímu v prvním týmu útoku. Latavius Murray se pak prosazoval při krátkých downech a v pasové protekci, tedy při úkolech, které bude pravděpodobně plnit i v soutěžních zápasech.

Na postu weak side linebackera nastoupil od začátku zápasu Ben Gedeon a vedl si obstojně. Určitě lépe než Edmond Robinson a Emmanuel Lamur odstoupil s otřesem mozku. V tuto chvíli je tak překvapivě favoritem na post startera na této pozici právě Gedeon.

Zápas nemohl pro Vikings začít hůř. Zatímco drivy Vikings končily po ztrátových hrách velice brzy. San Francisco v prvních dvou drivech skórovalo touchdown a dostalo se do snadného vedení. První touchdown (46-yardový) si připsal po pasu Briana Hoyera Marquise Goodwin, druhý (24-yardový) pak po pasu stejného hráče Carlos Hyde. Vikings se první půlí protrápili a když už se konečně dostali na polovinu soupeře a následně do redzone, vypršel jim čas a do kabin se šlo za stavu 0:14.

Ve třetí čtvrtině nejprve snížil 58-yardovým field goalem Marshall Koehn, ale vzápětí 49ers odskočili opět na rozdíl 14 bodů po 55-yardovém field goalu v podání Nicka Rose. Case Keenum poté našel 9-yardovým pasem Rodneyho Adamse a Vikings snížili na 10:17. Nicméně obrana Vikings pak předvedla největší kolaps zápasu a po screen pasu od C.J. Beatharda skóroval 87-yardový touchdown Raheem Mostert. Hned při navazujícím kick-offu se předvedl Jerrick McKinnon a 108-yardovým returnem upravil stav utkání na 17:24.

Ve čtvrté čtvrtině získali Niners opět 14ti bodové vedení, když po 4-yardovém běhu našel cestu do endzone opět Raheem Mostert. Vikings snížili na 24:31 po 16-yardovém touchdownovém pasu Case Keenuma na Kyla Cartera. Poslední drive vedl QB Taylor Heinicke, který dovedl Vikings 1 vteřinu před koncem až na 1-yardovou linii, odkud se probil do endzone Terrell Newby. Mike Zimmer se rozhodl riskovat a zvolil two-point conversion. Tu proměnil po zemi sám Heinicke. Vikings tak zvítězili 32:31.

Case Keenum

Jako Backup předvedl velice obstojný výkon a zdá se, že bude velice důstojným náhradníkem. V zápase si připsal 10 zkompletovaných pasů ze 14 pro 139 yardů a 2 touchdowny.

Stacy Coley

Opět ukázal, že je kvalitním wide receiverem a bylo by velikým překvapením, pokud by se nedostal do týmu. Zachytil 4 pasy pro 76 yardů. I přes povedený výkon bych mu vytkl, že v samotném závěru po zachyceném pasu nevyběhl ze hřiště. Místo toho chtěl být hrdina a Vikings to stálo cenný timeout.

Trae Waynes

Nepředvedl povedený výkon. Povolil celou řadu zkompletovaných pasů a Pierre Garcon si s ním mnohdy dělal, co chtěl.

Stefon Diggs

Je nezpochybnitelnou jedničkou na postu wide receivera. V neděli to ale nebyl jeho den. Předvedl dva laciné dropy delších pasů Sama Bradforda. Věřím, že v soutěžních zápasech se to nebude opakovat. A pokud ano, tak zcela výjimečně.

Harrison Smith

Takového Smithe neznáme. V zápase předvedl dvě chyby, které u něj nejsme zvyklí vídat. Podobně jako u Diggse věřím, že v soutěžních zápasech to bude jiný kafe.

Závěrečný drive vedený Taylorem Heinickem zakončený úspěšně zahranou two-point conversion byl pěknou záplatou na naprosto nepovedený výkon prvních týmů.

Jerick McKinnon velmi pravděpodobně vyhrál post kick-off returnera. Jeho 108-yardový kick-off return byl ukázkový. Nikdo z jeho konkurentů nebude pro tuto roli lepší.

Nikdo se nezranil. To je asi nejdůležitější skutečnost třetího přípravného zápasu.

Ofenziva prvního týmu se neskutečně trápila. Na polovinu soupeře se dostala až v posledních okamžicích poločasu a stejně z toho nevytěžila žádné body. V preseason byl první ofenzivní tým na hřišti při 12 drivech a výsledek? 10 puntů, 1 proměněný field goal a 1 nedotažený drive ze závěru poločasu proti Niners. Otřesná bilance.

Obrana udělala v zápase strašně moc chyb. Dovolila 46-yardový, 24-yardový a 87-yardový touchdown. Nejhorší skutečností je, že i obrana prvního týmu kupila chybu na chybu a tradiční opory jako Rhodes nebo Smith hráli špatně. Věřme, že je to jen efekt preseason.

Ofenzivní linie nevypadá o moc lépe než ta z loňské sezony. Nejslabším článkem bude nepochybně Mike Remmers, který povolil hned dva sacky během první půle. Těch pět hráčů, kteří budou v sezoně chránit Sama Bradforda bude opět zvyšovat počet šedých vlasů na naších hlavách a prohlubovat naše vrásky.