Preseason Week 2: Výhru Vikingů zajistil v závěru zápasu Marcus Sherels

20.8.2016 - Vikings dokázali zvítězit i v druhém přípravném zápase, tentokrát porazili Seattle Seahawks 18:11 a vylepšili svou bilanci v preseason pod Mikem Zimmerem na deset výher v jedenácti přípravných utkáních. Zápas to nebyl nikterak zvlášť pohledný. Zápasům vládly především obrany. Druhý poločas plný náhradníků byl ještě víc neučesaný než ten první.

Adrian Peterson se podle očekávání na hřišti neobjevil. Naopak poměrně překvapivě vůbec nenastoupil Teddy Bridgewater. Když se novináři na důvod ptali Mika Zimmera odvětil, že se tak rozhodl. Když byl dotázán, zda to bylo z disciplinárních důvodů, tak řekl, že Teddy je nejhodnější kluk v historii života. Na další otázky pak Zimmer reagoval poměrně podrážděně a neřekl víc, než že to bylo jeho rozhodnutí. Důvod nebyl oficiálně zveřejněn. Během včerejšího dne se objevila informace, že příčinou by mohly být nespecifikované problémy s ramenem. Nicméně tedy sám uvedl, že není důvod se strachovat.

Za zmínku stojí rovněž skutečnost, že v rámci procesu testování možností na pozici safety vedle Harrisona Smithe dostal tentokrát příležitost s prvním týmem Michael Griffin. Ten přišel před sezonou z Tennessee Titans, se kterými dosud spojil celou svou devítiletou kariéru, během níž si vysloužil dvě účasti v Pro Bowlu. Nevedl si zle, ale dá se očekávat, že příště zase dostane šanci někdo jiný.

První čtvrtina příliš vzrušení nepřinesla, stejně tak jako nepřinesla ani žádné body. První body přišly až v okamžiku, kdy do konce prvního poločasu zbývaly 2:20 a postaral se o ně Jerrick McKinnon 2-yardovým během. Vikings se poté díky pasu Shauna Hilla na Matta Asiatu úspěšně pokusili o two-point conversion a ujali se tak vedení 8:0. Tři vteřiny před koncem poločasu pak ještě Blair Walsh proměnil 27-yardový (ano, stejná vzdálenost, ze které v poslední sezoně v play-off  minul) field goal a Vikings odcházeli do kabin s vedením 11:0.

Seahawks málem přetavili hned první drive třetí čtvrtiny ve tři body, ale Steven Hauschka neproměnil 53-yardový pokus o field goal. Jeho kop byl krátký. První body tak byly na konto Seahawks připsány až ve čtvrté čtvrtině díky 4-yardovému běhu Troymaina Popa. Pochopitelně i Seahawks zahrávali two-point conversion a Trevone Boykin se pro kýžené tři body vrhl úspěšně po hlavě do endzone, 11:8. Seahawks poté vyrovnali necelých šest minut před koncem, když Hauschka složil reparát a proměnil 49-yardový field goal. Přibližně dvě a půl minuty před koncem kopal field goal i Blair Walsh a minul vlevo. Když se už zdálo, že zápas směřuje do prodloužení, zachytil Marcus Sherels interception a po 53-yardovém běhu ji vrátil až do endzone Seahawks. Vikings se tak v čase 1:23 do konce zápasu dostali do vedení 18:11. Na výsledku už pak nic závěrečný drive Seahawks nezměnil.

Adam Thielen

Před koncem poločasu si nejprve po zachycení 8-yardového pasu vykoledoval na Jeremy Laneovi dalších 15-yardů za face mask a za několik okamžiků získal pro Vikings dalších 18-yardů. Měl tedy zásadní podíl na tom, že se Vikings mohli 3 vteřiny před koncem prvního poločasu pokusit o 27-yardový field goal, kterým navýšili své vedení. Celkem v zápase zachytil čtyři pasy pro 61 yardů a svými výkony se hlasitě a oprávněně hlásí o místo třetího wide receivera na soupisce.

Marcus Sherels

Sherels ukázal, že umí být platný hráč nejen hráč special týmů, ale i jako back up na pozici cornerbacka. Necelých 90 vteřin před koncem zápasu zachránil oba týmy 53-yardovým touchdownovým returnem interception od prodloužení a zajistil pro Vikings vítězství.

Kyle Rudolph

Po slabší loňské sezoně, kdy se ze hřiště mnohdy vytrácel a zaznamenal i nějaké laciné dropy, na sebe proti Seahawks upozornil dvěma zachycenými pasy pro 54 yardů.  Doufejme, že to byla ukázka toho, co můžeme očekávat v následující sezoně.

Andre Smith

Po prvním zápase byl ještě kritiky ušetřen, ale po druhém zápase už je pomalu čas se začít pomalu obávat o pozici pravého tackla. Smith předvádí naprosto nepřesvědčivé výkony a je určitě nejslabším článkem ofenzivní linie. Výkony jeho backupa T.J. Clemmingse se navíc určitě nedají označit za lepší.

Nikdo se nezranil a to je v přípravném zápase vždycky to nejdůležitější.

Také ve druhém zápase si Vikings připsali interception a navíc se jednalo o tzv. pick six (interception vrácená do touchdownu), která zajistila Vikingům vítězství. Interception navíc nejspíš zachytil i Kentrell Brothers, ale rozhodčí to nakonec i přes konzultaci u videa posoudili jako kompletní pas pro Seahawks.

Pass rush Vikings byl v zápase velice úspěšný a přinesl celkem šest sacků. Nejúspěšnější v této statistice byl Justin Trattou, který si připsal 1,5 sacku. Po jednom sacku si připsali Everson Griffen, Linval Joseph, Andrew Sendejo a Anthony Barr. O jeden sack se s Justinem Trattou podělil Travis Raciti a připsal si tak 0,5 sacku.

Půl minuty před koncem utkání se Mackensie Alexander dopustil defensive pass interference, která posunula ofenzivu Seahawks o 53 yardů až na 25-yardovou linii Vikings a málem stála Vikingy výhru.

Běhová obrana se musí pořád zlepšovat. Můžeme nejspíš s klidným svědomím říct, že byla lepší než proti Bengals. Přesto ale stále poměrně dost nekonzistentní.

Reakce Mika Zimmera na dotazy ohledně Teddyho Bridgewatera. Myslím, že je celkem pochopitelné, proč se novináři na jeho absenci na hřišti ptali a reagovat jako uražený puberťák není úplně nejlepší cesta, jak vycházet s médii.

V pořadí třetí přípravný zápas se odehraje v Minnesotě v neděli 28.8.2106 ve 12.00 centrálního času (19:00 času našeho) proti San Diegu Chargers. A bude to zápas ze všech zápasů preseason nejpamátnější, protože to bude první zápas Vikingů na jejich novém U.S. Bank Stadium. Tato skutečnost jistě přispěje k tomu, že na stadionu bude na poměry preseason bouřlivá atmosféra.