Preseason Week 2: Vikings padli v Seattlu

22.8.2017 - Vikings se v noci z pátka na sobotu utkali stejně jako v loňském druhém týdnu preseason v Seattlu s tamními Seahawks. Na rozdíl od minulého roku tentokrát zvítězil domácí tým, a to poměrem 20:13. Vikings si tak připsali teprve druhou porážku z patnácti přípravných zápasů pod Mikem Zimmerem.

K zápasu se vůbec nepřipravili LB Kentrell Brothers, WR Laquon Treadwell, CB Trae Waynes, OT Riley Reiff, OG Alex Boone, RB Latavius Murray a S Andrew Sendejo a do zápasu nezasáhl ani T.J. Clemmings.

Průběh zápasu

Seattle zakončil hned svůj první drive touchdownem poté, co našel Russell Wilson 1-yardovým pasem Kasena Williamse.  Vikings hned navazujícím drivu snížili po 29-yardovém field goalu v podání Marshalla Koehna na 7-3. První drive Seahawks v druhé čtvrtině ukončil Blair Walsh neproměněním 53-yardového pokusu o field goal. Hned následující drive však Seahawks skórovali svůj druhý touchdown zápasu po 22-yardové akci, kdy Wilson našel kratším pasem Mika Davise a ten se dostal s balonem až do endzone. Vikings do poločasu upravili skóre na 14:6, když svůj 51-yardový pokus o field goal proměnil tentokrát druhý kicker Vikings Kai Forbath.

Ve třetí čtvrtině proměnil Blair Walsh oba dva své pokusy o field goal, které měřili shodně 52 yardů a Seahawks se ujali vedení už 20:6. Ve čtvrté čtvrtině už Vikings jen snížili na 20:13 díky 21-yardovému pasu Taylora Heinickeho na Buckyho Hodgese. Nic dalšího již na skóre již nezměnilo.

Potěšili

Jaleel Johnson

Nováček vybraný ve čtvrtém kole se začíná ukazovat ve skvělém světle. Uprostřed defenzivní linie byl dominantní a připsal si 5 stopek běhů Seahawks z 15 běhových her, při kterých byl na hřišti.

Stefon Diggs

Zachytil 4 pasy z 5, které letěly jeho směrem a připsal si celkem 65 yardů. Zdá se, že s Bradfordem našli společnou řeč, a to je pro ofenzivu naprosto zásadní.

Tashawn Bower

Nedraftovaný nováček pokračuje v kvalitních výkonech v preseason. Připsal si sack i v druhém přípravném zápase, k tomu 3 další tackly a hlasitě si říká nejen o místo v týmu, ale také o rotaci při zápasech základní části. V tuhle chvíli se zdá, že mu patří čtvrté místo mezi defenzivními endy.

Nepotěšili

Mackensie Alexander

Nový starter na pozici nickel cornerbacka nepředvedl povedené představení. Povolil čtyři zkompletované pasy a Doug Baldwin si s ním dělal, co chtěl. To není dobré pro obranu Vikings, protože Vikings v podstatě nemají ve slotu na pozici cornerbacka alternativu. Snad se Alexander z tohoto zápasu poučí.

Isaac Fruechte

Neprožívá povedenou preseason. V minulém zápase proti Bills dropnul dva pasy. Proti Seahawks se od něj odrazil pas, který měl bez obtíží zachytit a byla z toho interception.

Rodney Adams

Sice zachytil čtyři pasy, ale jinak se v preseason neprezentuje úplně nejlépe, a to zejména jako returner, což měla být jeho doména. Po muffnutém puntu ze zápasu proti Bills, který ještě zachránili jeho spoluhráči si připsal fumble při returnu, který už znamenal zisk balonu pro soupeře.

Povedlo se

Ofenzivní linie prvního týmu byla schopná se držet v pasové protekci proti silným Seahawks a nepovolila ani sack. Kéž by to byla předzvěst lepších zítřků.

Ofenziva prvního týmu vypadala o poznání lépe než proti Bills a byla schopná se lépe posouvat směrem vpřed. Bylo by ale třeba tuto vzestupnou tendenci udržet.

Nikdo se nezranil, a to se v preseason vždycky počítá.

Nepovedlo se

Vikings prohráli, což by samo o sobě ještě nevadilo, ale nikdy v průběhu zápasu se nezdálo, že by mohli Seahawks porazit. Byli bezpochyby horším týmem.

Pasová obrana bývá obvykle silnou stránkou Vikings, avšak nebylo tomu tak v zápase proti Seahawks. Russell Wilson si připsal 206 yardů vzduchem k tomu dva touchdowny a dal jeho týmu vedení, které už udržel.

Vikings budou mít problém nahradit Cordarrelle Pattersona na postu kick-off returnera. Nováčkové Stacy Coley ani Rodney Adams zatím neoslnili. Coley zatím vrací příliš krátce a Adams má navíc problém balon vůbec zachytit. Vše směřuje k tomu, že kick-off returnerem bude stávající punt returner Marcus Sherels.