Preseason Week 1: Vikings zvítězili v New Orleans

10.8.2019 - Vikings vstoupili v noci na dnešek do letošní preseason na Mercedes-Benz Superdome, domácím stadionu New Orleans Saints. V zápase bylo k vidění, jak už to v přípravných zápasech bývá, spoustu chyb a nepřesností. Naštěstí ale padlo i relativně dost bodů, takže se to dalo vydržet. Vikings dokázali Saints porazit 35:24 a pod Mikem Zimmerem mají v preseason velmi pozitivní bilanci18:4. Škoda jen, že to neznamená vůbec nic.

Do zápasu nezasáhli OT Brian O'Neill, TE David Morgan, OT Aviante Collins, DT Linval Joseph, DT Shamar Stephen, DE Tashawn Bower, DE Ade Aruna, Mike Hughes a CB Kris Boyd.

Průběh utkání

V úvodním drivu utkání skórovali Vikings touchdown po 1-yardovém pasu Kirka Cousinse na nováčka running backa Alexandera Mattisona, 7:0. Hned v navazujícím drivu Saints snížili po 27-yardovém pokusu Willa Lutze o field goal, 7:3. Po pěti minutách proměnil Will Lutz i svůj další, tentokrát 52-yardový, pokus a získal pro Saints další tři body, 7:6. O čtyři minuty později našel Sean Mannion 18-yardovým pasem Olabisi Johnsona a Vikings odskočil na rozdíl osmi bodů, 14:6. Necelé dvě minuty před koncem první poloviny utkání se dopustil fumblu v blízkosti endzone Saints Ameer Abdullah a Vikings přišli o balón i šanci skórovat další body. O minutu později si Saints připsali touchdown po 18-yardové spolupráci vzduchem mezi Teddy Bridgewaterem a tight endem Danem Arnoldem. Saints následně neuspěli s two-point conversion, 14:12.

Dan Arnold na začátku třetí čtvrtiny neudržel pas Tyson Hilla v rukou a Nate Meadors jej zachytil a doběhl s ním po 30-yardovém běhu až do endzone Saints, 21:12. Následně proměnil Will Lutz i třetí, 26-yardový, pokus o field goal, 21:15. Čtyři minuty před koncem třetí čtvrtiny našel Kyle Sloter 2-yardovým pasem fullbacka Khari Blasnigameho v endzone, vzápětí však ani Vikings neproměnil two-point conversion, 27:15. Skóre na 27:18 zkorigoval po 42-yardovém field goalu opět Will Lutz. Na rozdíl dvou bodů snížili Saints necelých 9 minut před koncem utkání po 33-yardovém pasu Tyson Hilla na Lil’Jordana Humphreyho, 27:25. Jen o několik her později skóroval 64-yardový běhový touchdown Mike Boone, 34:25. Další body již nikdo nepřidal, a tak se jednalo o konečný výsledek.

Potěšili

Jalyn Holmes

Dařilo se mu zvnitřku defenzivní linie vytvářet tlak. Připsal si jeden sack a čtyři hurries a tři stopky. Dobrá práce.

Olabisi Johnson

Jako jediný z wide receiverů, kteří bojují o účast v týmu a o post třetího wide receivera, se dokázal prosadit, Zachytil dva pasy pro 35 yardů a jeden touchdown. Navíc byl využíván částečně i jako kick-off returner. Řekl si hodně hlasitě minimálně o místo v týmu.

Tyler Conklin

Z kempu se šíří zprávy, že se daří tight endům bojujícím o míst v týmu. Zejména Cole Hikutini je hodně skloňován. Nicméně včera se dařilo nejvíce Tyleru Conklinovi. Zchytil dva pasy pro 56 yardů

Nepotěšili

Irv Smith, Jr.

Naopak tight end, který spíše zklamal byl výběr ve druhém kole letošního draftu. Mířilo na něj 6 pasů, zachytil tři, jeden byl čistý drop. Už z kempu se šíří zprávy, že je Smith pozadu a včerejšek to potvrdil.

Dru Samia

Když si jej Vikings vybrali ve čtvrtém kole letošního draftu mluvilo se o něm jako o stealu a spekulovalo se, že by mohl už v průběhu této sezony vybojovat post startera. V kempu ale hraje jen se třetími týmy a včera hořel, zejména v pasové protekci, jako papír. Má před sebou ještě dlouhou cestu.

Bené Benwikere

Byl podepsán jako veterán, který má vyztužit řady záložních cornerbacků. Včera si ovšem připsal dlouho defensive pass interference, dva minuté tackly a celkově nepůsobil vůbec jistě.

Povedlo se

Nikdo se nezranil, a to je v preseason vždycky nejdůležitější.

Já byl před zápasem zvědav, jak si povede první útok. Úvodní drive sice začal holdingem Rashoda Hilla, ale pak už útok procházel hřištěm snadno a zakončil své tažení touchdownem. To se mi líbilo. Doufám, že takové začátky utkání nás čekají i v sezoně.

Nate Meadors si připsal 30-yardovou pick-six, a to je vždycky skvěla věc, která stojí za vyzdvihnutí.

Nepovedlo se

Ameer Abdullah se dopustil laciného fumblu. Tomu je třeba se za každou cenu vyhnout. Jeho konkurent v boji o místo v týmu - Mike Boone - naopak skóroval 64-yardový touchdown. Abdullah si cestu do týmu zkomplikoval.

Receiveři Saints měli v zápase až příliš mnoho prostoru. Secondary Vikings dobře nekomunikovala a chybovala.

Kromě Olabisiho Johnsona se v podstatě neprosadil žádný z wide receiverů bojujících o místa na soupisce za Adamem Thielenem a Stefonem Diggsem. Čekal jsem víc.