Preseason Week 1: Vikings zahájili přípravu výhrou v Buffalu

11.8.2017 - Dnes v noci odehráli Vikings první přípravné utkání letošní preseason. Jak už to u těchto zápasů bývá, nebylo moc na co koukat. Na předvedené hře obou týmu byla znát nerozehranost. Vikings se podařilo dosáhnout lopotné výhry 17:10 a pod Mikem Zimmerem vylepšili svoji bilanci v preseason na 13-1.

Do zápasu nezasáhli dle očekávání WR Laquon Treadwell, RB Jerick McKinnon, CB Jabari Price, RB Latavius Murray, LB Kentrell Brothers a LT Riley Reiff.

Po bezbodové první čtvrtině se ujali ve druhém dějství vedení Bills, když Steven Hauschka proměnil 42-yardový field goal. Na ten Vikings odpověděli takřka vzápětí 36-yardovým field goalem v podání Kaie Forbatha. Stav 3:3 vydržel až do poločasu.

Ve třetí čtvrtině odskočili Vikings na rozdíl 14 bodů. Nejprve se do endzone dostal po 2-yardovém běhu C.J. Ham a poté skočil do endzone po 2-yardové přihrávce od Taylora Heinickeho Rodney Adams, 17:3. Ve čtvrté čtvrtině pak Bills vedení Vikings snížili na polovinu, když Nathan Peterman zaznamenal 1-yardový touchdownový pass na Dezmina Lewise. Nic dalšího se do konce zápasu neudálo a Vikings vyhráli 17:10.

Stacy Coley

Nováček vybraný v 7. kole letošního draftu si řekl svým výkonem hlasitě o místo v týmu. Zachytil 3 pasy pro 67 yardů (nejdelší měl 38-yardů) a ze všech ofenzivních hráčů upoutal v tom pozitivním slova smyslu asi nejvíce.

Eric Wilson

Nedraftovaný nováček dostal příležitost při mnoha snapech a zužitkoval je skvěle. Vedl tým v počtu tacklů a připsal si také důležité zablokování pasu Petermana.

Tashawn Bower

Další nedraftovaný nováček vytvářel pravidelně tlak v v kapse soupeře a připsal si jeden sack a dva tackly. Povedené představení.

Mike Remmers

Už během tréninkového kempu se hovořilo o tom, že Remmers v pasové protekci propadá a zápas proti Bills to potvrdil. Špatný výkon korunovaný darovaným sackem Bradforda.

Trae Waynes

Konečně se dočkal toho, že se stal starterem před Newmanem. V prvních dvou hrách ofenzivy Bills povolil dva zkompletované pasy na Sammyho Watkinse, zranil se a odstoupil ze zápasu. Nepovedený zápas. Zranění by ale nemělo být vážné.

Taylor Heinicke

Case Keenum dělá všechno pro to, aby dal příležitost konkurenci v boji o post backup quarterbacka. Taylor Heinicke neprožil dobrý zápas. Působil nervózně a jeho hra to odnášela. Sice zaznamenal touchdown, ale také interception. Keenum je v tuto chvíli favoritem na post backup quarterbacka.

Pass rush Vikings bude dle očekávání jejich silnou zbraní. Sacky si připsali Griffen, Bower a Jaleel Johnson. I další hráči byli schopní opakovaně vytvářet tlak.

Jak už vyplývá z řádků uvedených výše, v zápase se prosadilo několik hráčů draftovaných v pozdních kolech nebo hráčů nedraftovaných. Jasně, ti hráči budou přinejmenším v prvních sezonách maximálně jen náhradníci, ale zvyšuje se konkurence v týmu a tím i jeho celková kvalita.

Vyhrálo se. Ne, že by to v preseason cokoliv znamenalo. Každá výhra je ale příjemným povzbuzením. Přesto. Mike Zimmer měl asi pro hráče spíše slova kritiky než pochvaly.

Ofenzivní linie opět nepřesvědčila a celkově první tým ofenzivy nepředvedl zhola nic. Pokud někdo čekal, že se během offseason útok Vikings nějak zásadně promění bude zklamán. Na druhou stranu na začátku preseason mají vždycky defenzivy navrch nad ofenzivami a zlepšení oproti loňské sezoně přijde. Přesto nelze čekat zázraky.

Defenziva bude jako tradičně pod Zimmerem silná, ale i nadále bylo její slabinou bránění běhů soupeře. Bills se po zemi prosazovali až příliš snadno. To je potřeba vylepšit.

Zranili se RB Bishop Sankey a CB Trae Waynes. Sice by se nemělo jednat o vážná zranění, ale nikomu to jistě taky nepřidá.