Preseason Week 1: Vikings se zápasem s Broncos protrápili

15.8.2021 – Vikings včera odehráli po více než sedmi měsících první zápas. Už před zápasem ale Vikings oznámili, že do zápasu nezasáhne hned 31 hráčů, převážně starterů. A bylo to znát. Vikings hráli mizerně od první do poslední vteřiny a zápas se dal dodívat jen stěží. Pojďme si zápas krátce shrnout a pak na něj rychle zapomenout.

Vikings se ujali úvodního drivu zápasu, avšak ofenziva vedená Jakem Browningem na hřišti vydržela jen krátce a po třech snapech byli Vikings nuceni puntovat. Bears se v navazujícím drivu dostali až na 4-yardovou linii Vikings, kde se rozhodli rozehrát situaci 4&2, avšak Kris Boyd srazil pas z ruky Drew Locka mířící na Jerry Jeudyho a skóre se tak neměnilo. O několik okamžiků později se dopustil Dakota Dozier držení ve vlastní endzone, což znamenalo safety, a tedy 2 body a držení míče pro Broncos, 0:2. Hned v následující hře vyslal Drew Lock pas na K.J. Hamlera a byl z toho 80-yardový touchdown, 0:9. Prvních bodů se tři minuty před koncem první čtvrtiny dočkali také Vikings, když Greg Joseph proměnil 34-yardový field goal, 3:9. Po dvou minutách druhé čtvrtiny navýšili Broncos své vedení, když Drew Lock našel 4-yardovým pasem Trinity Bensona, 3:16. Skóre se ani nestačilo usadit a už se zase změnilo, když Jake Browning hodil pick-six do rukou Patricka Surtaina II, 3:23. Necelé tři minuty před koncem prvního poločasu odskočili Broncos o další 3 body, když Brandon McManus proměnil 34-yardový field goal, 3:26. Vikings s vypršením časomíry prvního poloviny utkání snížili skóre zápasu poté, co Greg Joseph proměnil 25-yardový field goal, 6:26. Hned v prvním drivu druhého poločasu skórovali Broncos touchdown, když našel Teddy Bridgewater 4-yardovým pasem Trinity Bensona, 6:33. Poté už až do konce zápasu následovaly jen punty a turnover on downs.

Mason Cole

Startoval na pozici centra a vedl si velice slušně při pasových i běhových hrách. Asi je brzy o něm hovořit jako o konkurenci pro Garretta Bradburyho, ale bylo fajn, kdyby Bradburyho někdo probudil.

Kris Boyd

Hrál proti Jerry Jeudymu a vedl si dobře. Připsal si 5 tacklů. 2 stopky, 1 zblokovaný pas v endzone a ze 3 pasů letících jeho směrem byl zkompletován jen 1 pro 9 yardů. Před zápasem byl na depth chartu Vikings nějakým šestým cornerbackem. Vedl si však výrazně lépe než Dantzler, který je nepochybně nad ním.

Greg Joseph

Proměnil oba pokusy o field goal, a to stojí za zmínku.

Dakota Dozier

Další z katastrofálních výkonu Dakoty Doziera. Nejenže jako tradičně hořel v pasové protekci i běhové hře, ale navíc zavinil safety a dopustil se false startu. Opět utvrdil v tom, že na trávníky NFL nepatří.

Cameron Dantzler

No, asi je dobře, že Vikings podepsali volného agenta Brashauda Breelanda, protože Dantzler včera nevypadal vůbec dobře. Věřil jsem, že se po loňské nováčkovské sezoně letos odrazí k výkonům hodným startera v NFL. Včera to tak ale rozhodně nevypadalo. Minul dva tackly a šel přes něj 80-yardový touchdown.

Náhradní quarterbackové

Jake Browning a Kellen Mond dohromady zkompletovali za celý zápas 11 pasů z 26 pokusů pro 84 yardů, žádný touchdown a 1 interception. Uf, veliká bída.

V zásadě nic.

Skoro všechno.

Ze zápasu odstoupil Kene Nwangwu s poraněným kolenem a Cameron Smith s otřesem mozku.

Diskusní téma: Preseason Week 1: Vikings se zápasem s Broncos protrápili