Week 15: Vikings si výhrou nad Bengals zajistili divizní titul

20.12.2017 - V neděli večer čelili Vikings na domácím U.S. Bank Stadium Cincinnati Bengals, kteří působili zcela odevzdaným dojmem. Domácí tak zvítězili poměrně snadno 34:7. To znamená bilanci 11-3. Ještě zásadnější ale je, že si Vikings touto výhrou zajistil po roční přestávce divizní titul a účast v play-off. Poměrně blízko je také druhé místo v konferenci, které by znamenalo volno v prvním kole play-off.

Neaktivními pro zápas byli QB Kyle Sloter, RB Mack Brown, WR Stacy Coley, OT Riley Reiff, DE Tashawn Bower, DT Jaleel Johnson a CB Mackensie Alexander.

Průběh zápasu

Vikings zahájili úvodní drive zápasu sackem Case Keenuma, ale pak už se hladce během necelých pěti minut probojovali až na 1-yardvovou linii Bengals. Z té si probil cestu do endzone Latavius Murray. Šest minut před koncem první čtvrtiny zachytil Eric Kendricks interception a po 31-yardovém returnu se radoval z touchdownu, 14:0. Ofenziva Vikings poté měla mimořádně výhodnou pozici po neproměněné situaci 4&1 ze strany Bengals. Nicméně se takřka neposunula a na hřiště musel Kai Forbath, který svůj 53-yardový field goal za pomoci tyče proměnil, 17:0. Ve druhé čtvrtině pak Vikings svůj náskok ještě navýšili po 20-yardovém pasu Case Keenuma na Stefona Diggse, 24:0.

Ve třetí čtvrtině Vikings upevnili své vedení, když Kai Forbath proměnil 35-yardový pokus o field goal. Hned při první navazující ofenzivní hře Bengals zachytil Terence Newman interception a útok Vikings začínal svůj drive na 25-yardové linii soupeře. Kvůli penaltě Rashoda Hilla a extrémně konzervativnímu play-callingu se Vikings posunuli o 12 yardů zpět a puntovali. Ve čtvrté čtvrtině zachytil Kyle Rudolph v endzone 1-yardový pas a Vikings vedli už 34:0. V dalším drivu proto dostal příležitost Teddy Bridgewater. Dočkal se bouřlivého přivítání, avšak hned jeho první pas po jeho návratu po takřka dvou letech skončil interception. Bengals krátkého hřiště využili a Giovanni Bernard se probil 2-yardovým během až do endzone, 34:7. Do konce utkání se již skóre nezměnilo.

Potěšili

Jerrick McKinnon

Po zemi toho moc nepředvedl, když si z 9 běhů připsal jen 24 yardů, ale vzduchem to bylo o poznání lepší. Zachytil 7 pasů pro 114 yardů. Víc zachycených yardů získal running back Vikings v jednom zápase naposledy v roce 2004. Zdálo se, že obrana Bengals mu snad ani nechtěla věnovat pozornost.

Brian Robison

Vzhledem k větší rotaci hráčů dostal o něco větší prostor a odměnil se dvěma sacky. Vikings se na tohoto veterána mohou pořád spolehnout.

Eric Kendricks

Pominulém zápase jsem ho trochu kritizoval za výkon proti Panthers i za výkony v průběhu sezony. V neděli však podal možná nejlepší výkon sezony, který korunoval interception vrácenou do sezony.

Nepotěšili

Nikdo proti Bengals, kteří nehráli snad ani na půl plynu, nezklamal.

Povedlo se

Teddy Bridgewater se vrátil na fotbalové trávníky v ostrém zápase NFL. Lhostejno, co si myslíte o kvalitách Bridgewatera či jeho budoucnosti v Minnesotě, ale návrat tohoto hráče, kterého milují fanoušci, spoluhráči i trenéři, po tak devastujícím zranění je dobrou zprávou.

Obrana naprosto vymazala útok Bengals. Ti nezískali ani 200 celkových yardů, jen 8 prvních downů a zkonvertovali jen 1 první down ze 13.

Nikdo se nezranil. Před play-off je to strašně důležité.

Nepovedlo se

Teddy Bridgewater se sice vrátil, ale jho návrat byl dosti trpký. Hodil jen dva pasy a ten první skončil interception a druhý dropnul Michael Floyd. Teddy při tom prvním pasu vypadal dost vyplašeně a vůbec ne přesvědčivě. Bengals navíc po interception získali jediné body v zápase. Nebýt toho zaznamenali by Vikings první shootout po více než 20 letech.